Zrušení IŽP

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 29. 1. 2023 10:32

Skoro každé IŽP lze poměrně výrazně změnit (pojistné, pojistná částka, další úrazová a jiná připojištění) a vyjde to levněji než komplet zavírat a tvořit nové, hlavně kvůli těm provizím zprostředkovateli, jak píše @jjrr. Takže nenech se tlačit do komplexní změny za nový produkt - a parametrické změny vyřešíš i přímo s pojišťovnou, buď osobně, dopisem, nebo (pokud mají) přes jejich online kanál (klientkou zónu z webu, kterou má např. Generali ČP, Kooperativa, Allianz a jistě i další, tyto tři znám sám od sebe či rodičů).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod eMjé 30. 1. 2023 10:39

úplně mi není jasný, z čeho vychází vaše úvahy, že chci uzavřít novej produkt s další provizí, nikde jsem nic takovýho nenapsal...

právě proto bych se chtěl poradit s někým nezávislým bez vazby na jakoukoliv pojišťovnu, aby mi poradil, co s tím dál a nedostat se do ještě větší ztráty, než jsem už teď
eMjé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pulmann 30. 1. 2023 11:03

právě proto bych se chtěl poradit s někým nezávislým bez vazby na jakoukoliv pojišťovnu

Nezávislý bez vazby na pojišťovnu/finační společnost neexistuje.
KAždý zprostředkovatel/poradce/prodejce za prodej/zprostředkování obdrží od pojišťovny provizi.
Kvůli tomu to také dělají.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j1H2 16. 4. 2023 19:21

Řeším také Aegon, nyní NN Invest & Live (tarif 2008), založené z velké míry masáží prodejce. Půlka vložené částky stále padá na poplatky, i když jsem před pár lety okleštil pojištění na absolutní minimum (již o něj nemám takový zájem) a nechal maximum na investice. Dle poradce Aegonu, ještě v té době, toto mělo poplatky výrazně srazit, ovšem to se nestalo. Při zrušení přijdu cca o 70 tisíc. Velmi smutné, ale jsou alternativy?
j1H2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kyssling 26. 7. 2023 11:10

minarjo píše:Skoro každé IŽP lze poměrně výrazně změnit (pojistné, pojistná částka, další úrazová a jiná připojištění) a vyjde to levněji než komplet zavírat a tvořit nové, hlavně kvůli těm provizím zprostředkovateli, jak píše @jjrr. Takže nenech se tlačit do komplexní změny za nový produkt - a parametrické změny vyřešíš i přímo s pojišťovnou, buď osobně, dopisem, nebo (pokud mají) přes jejich online kanál (klientkou zónu z webu, kterou má např. Generali ČP, Kooperativa, Allianz a jistě i další, tyto tři znám sám od sebe či rodičů).


Zdravím, vycházíte v domněnce o změnách z praxe nebo je to jen dojem ? Telefonicky i osobně jsme se ptal a například IŽP Dynamik České Pojišťovny měnit NEJDE ...
kyssling
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 7. 2023 11:12

Ano bývalá ČP, dnes Generali Česká, to má dost nechutně dělané z hlediska poplatků i "zakonzervování" stavu, to není nic nového :). Ale mnou zmíněná IŽP od Kooperativy změny umožňuje i nyní, kdy už se ten typ Perspektiva 7BN nově neprodává (sám jsem měnil třeba výše částek pro trvalé následky úrazu a další věci k rizikové složce). Další možností je transformace stávající pojistky do nové, aktuálně prodávané, aniž by se zase hradila celá provize za sjednání té nové jako u nových klientů (ty desítky procent z pojistného až za první tři roky), i to některé pojišťovny dovedou nabídnout, mně to také před lety v Koop nabízeli, ale neměl jsem důvod. Neboli chce to vybírat správně pojišťovnu, Česká to u životka fakt není :).
minarjo
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků