Česká pojišťovna - to jsou věci

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 1. 2023 08:56

můj dojem z toho:
udělali kozla zahradníkem a tomu se nelíbí, že mu jiný kozel chodí na mrkev?!
Ale třeba se platu a Patrik byl jako likvidátor spíše Jánošík. :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rendy00 20. 1. 2023 09:02

"Ano, přesně tak. Pojištění právní ochrany."

Tohle se nabízí tuším jako jedno z možných pojištění k premium kontu u ČSOB zdarma, ne?

Já tam mám sjednáno pojištění odpovědnosti, tak mě to ted trochu nahlodalo, jestli by ta právní ochrana nebyla lepší :D
Rendy00
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 1. 2023 09:08

ROlda78 píše:můj dojem z toho:
udělali kozla zahradníkem a tomu se nelíbí, že mu jiný kozel chodí na mrkev?!
Ale třeba se platu a Patrik byl jako likvidátor spíše Jánošík. :-D

Hájím zájmy toho, kdo mě platí :D. A bývalá praxe mi v tom dost pomáhá (taky jsem podle toho oceněn).

-- 20. 1. 2023 09:09 --

Rendy00 píše:"Ano, přesně tak. Pojištění právní ochrany."

Tohle se nabízí tuším jako jedno z možných pojištění k premium kontu u ČSOB zdarma, ne?

Já tam mám sjednáno pojištění odpovědnosti, tak mě to ted trochu nahlodalo, jestli by ta právní ochrana nebyla lepší :D

Bohužel je to jen právní ochrana řidiče motorového vozidla. Koukal jsem na to, ale pak jsem si raději vzal občanskou odpovědnost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 20. 1. 2023 09:25

Já to bral vždy tak, že slovo pojišťovna pochází když ne formálně tak určitě materiálně ze slova podvod. Pojišťovnám se vyhýbám obloukem, mám jen povinné ručení, protože to vyžaduje zákon a tzv. pojištění proti blbosti, protože to vyžaduje zaměstnavatel kvůli řízení služebních vozidel, která právě nemají povinné ručení.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod losalamos 11. 4. 2023 12:54

Ono tady v těch vzájemných pojišťovno - opravárensko - likvidačních vztazích hraje roli daleko více aspektů.
Před pár lety jsem řešil opravu firemního leasovaného auta, v podstatě se jednalo o karosářské práce. Když jsem se ptal v pozici řidiče (nevlastníka vozu, neplátce opravy) při přebírání, kolik celý ten špás stál, tak na mě servis vyplivnul nějakou cenu. A vzápětí jsem se dozvěděl "nebojte pane, to je na pojišťovnu, kdybyste přijel sám tak bychom to zvládli za... méně".

A jen poznámka k jednomu z pojištění od ČSOB premium - Rento. Je možná lákavé pojištění, ale nevtahuje se k jednostopým vozidlům.
losalamos
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků