Sleva na poplatníka

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod flatoutik 3. 2. 2023 00:50

Dobrý den,

u nového zaměstnavatele jsem od září 2022. Bohužel mi ve výplatni pásce nebyla za měsíc září a říjen zahrnuta sleva na poplatníka 2570 Kč.

Bylo mi řečeno, že se to vyřeší u daňového přiznání.

Plánuji jít k daňové poradkyni ohledně vyplnění DP. Chtěl jsem se zeptat, zda-li stačí tuto skutečnost nahlásit tomu, kdo mi DP bude dělat, nebo je ještě potřeba vyřešit nějaké náležitosti? Od zaměstnavatele jsem již obdržel prohlášení o zdanitelných příjmech.

Děkuji moc.
flatoutik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 2. 2023 08:06

Není potřeba říkat nic. Sleva na poplatníka je automatická. V přiznání bude uplatněna celá a případný rozdíl mezi zálohami a skutečnou daní ti bude vrácen.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2023 08:10

Podle mne není třeba nijak řešit zda a na které měsíce byla sleva uplatněna. Prostě do daňového přiznání vyplníš úhrn příjmů za daný rok a celkový součet uplatněných slev. Doložíš tím prohlášením o zdanitelných příjmech.

Aspoň já jsem to teď tak udělal (minulý rok jsem více nepracoval, než pracoval, takže na hodně měsíců nebyla sleva uplatněna), snad mi Rop nenapíše, že jsem to udělal blbě.

Jinak v nové firmě, kde teď působím, chtějí za zpracování daňového přiznání 600 Kč (koukal jsem jak puk), tak jsem si to na webu https://adisspr.mfcr.cz/pmd/epo/podani/ ... lmYjkeT5ZU vyplnil sám. Pravda, nemám žádné složitosti, kromě na poplatníka nic neuplatńuji
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 3. 2. 2023 08:13

PatrikChrz: 600 Kč je ještě dobrá cena. Na druhou stranu mzdovka z tebe nemusí nic mámit (což mě zabere nejvíce času). Jenom je to neoprávněné podnikání :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků