Přijetí a prodej daru nezletilým

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 5. 2023 12:35

Máš to vpe domotaný, bohužel taky dost předjímáš. Hezky popořadě:

1.
vpe píše:Soud dává souhlas a NESPRAVUJE.


Hovořil o komplikacích u akciového portfolia, kde i souhlas je velkou komplikací až znemožněním. Ale i celkově si myslím, a psal jsem, že byť jen vyslovování souhlasu není správné. Soudce ví úplnou tužku a těžko by dokázal posoudit, zda je např. daná transakce za vhodných podmínek. Nedokázal by ten majetek dítěte spravovat lépe než např. rodič. Proto ani nedává smysl, aby dával souhlasy. Ale pokud žijete ve světě, kde rodiče okrádají děti... já ne.

2.
vpe píše:Pevně věřím, že Octaviempi píše pouze z nevědomosti a neznalosti předpisů. Ostatně, tak jak se tvářil, že dědictví po jeho otci nabývá jeho manželka.


Toto je úplná fantasmagorie. Napsal jsem, že jde o rozdělení majetku pro případ, když by se něco stalo se mnou nebo s bratrem. Protože dědicové mě a bratra nejsou pouze děti. Konkrétně jsem uvedl toto:

octaviampi píše: c) účelem je také rozdělení v jiném poměru než 50:50 pro obě větve s ohledem na jiný počet dětí, resp. zachování adresnosti, pokud by se něco stalo se mnou/bratrem.


A třeba by mí rodiče nechtěli, aby se v případě smrti bratra majetek dostal jinam než k synovci. Třeba s mou švagrovou úplně dobrý vztah nemají. Samozřejmě se může stát i tragédie u našich dětí, nedejbože, ale u nás nastávajících starců to je přecejen pravděpodobnější.

3.
vpe píše:Mimochodem, jeho útok ad hominem tomu nasvědčuje, on asi netuší, že >70% rozvodů v západní civilizaci iniciuje žena :-) Ale samozřejmě na manželku by vůbec nic nepřepsal ( to by totiž koukal, co by se stalo ), ale děti by vydědil… Zajímavý. Tedy jednostranné vidění světa.


Je poměrně pikantní, že píšeš o jednostranném vidění světa, ale nenapadá tě, že může mít někdo spokojené manželství. Mimochodem, psal jsem jasně, že bych naopak nejraději manželce odkázal za současných předpisů vše.

4.
vpe píše:Já se pouze snažím najít racionální důvod pro tyto vaše extrémní názory


Ony se asi zdají extrémní každému ty cizí. Já bych třeba nedokázal žít ve světě, jak ho vnímáš ty. Kde by můj nejbližší člověk ode mě okamžitě utíkal po přepisu majetku na sebe. To je buď paranoia a nebo opravdové osobní neštěstí.

A ještě dodám jednu věc. Spekulace o odklánění jsou úplně mimo, o to vůbec nejde.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlkoslav 27. 5. 2023 13:15

passé píše:Je pravda, ze nas Bradacova na jedne prednasce chvalila, ze v trestnich vecech maji ustavni stiznosti uspesnost jen pod 1 %. Proste kvalitne odvedena prace.
8-)

Tak uvidíme:
https://ekonomickydenik.cz/kauza-bereta ... sty-navic/
8-)
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod passé 27. 5. 2023 20:32

Tak za 5 let by se to mohlo dostat k US, vzdyt je to teprve rozsudek Okresniho soudu. :D
passé
osobne

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2023 16:24

Ad. 3 - jistěže může, ale nic netrvá věčně. Teda nevím kde žiješ, asi ne v České republice, kde je rozvodovost 50% :-) Každopádně gratuluji k modré pilulce. Já radši červenou.

Co se týče toho vašeho dělení, to vzdávám, jednak bys děckám nic nedal, pak ti vadí že jim nemůžu dát tvůj otec bez soudu, no zmatek.

Normální je to, co je v zákoně. Extrémní je to, co tady píšeš ty, přepisovat bez kontroly > půlmilionový dary na nezletilce.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků