Účty pro SVJ

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jenda_s 10. 6. 2023 11:17

srážkovou daní se úroky zdaní i v případě účtu SVJ, tedy PO?

Musí tedy SVJ pak podávat daňově přiznání, pokud by mělo jen tyto úrokové příjmy a žádné jiné zdanitelné?
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 10. 6. 2023 14:48

Zkusím ten zákon citovat jasněji:
(5) Zvláštní sazba daně z příjmů činí 19 % z úrokového příjmu z účtu a vkladu u bank a spořitelních a úvěrních družstev u
b) společenství vlastníků jednotek.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 10. 6. 2023 20:49

Rop: dekuji, prozrat = utratit napr. i za opravu v nejakem dalsim roce? je sluzbou myslena i napr. sluzba dle SVJ zargonu, tzn. uklid, ucetni sluzby apod., to predpokladam ne.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 10. 6. 2023 21:16

Jasně že ano. Prostě jenom nějaká služba půjde do nákladů namísto fondu oprav. Cokoliv.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 10. 6. 2023 22:03

Jsem dokonale zmaten, tak zkusim uvest priklady a pokud by bylo k mozne k nim uvest mozne/nemozne, byl bych stasten:
1. SVJ dany rok neprovede zadne cerpani fondu oprav, lze do nej uroky prevest?
2. SVJ dany rok provede napr. vymalbu, lze ji uhradit castecne uroky?
3. SVJ provede nejakou opravu za dva roky od pripsani uroku, lze je na toto pouzit?
4. SVJ pouzije ziskane uroky na uhradu sluzeb v danem roce, ktere jsou vyuctovavany clenum (typicky osvetleni spolecnych prostor, naklady na administrativu, dodavky vody) - pokud ano, pak predpokladam mozny budouci problem s pomerem rozdeleni (napr. osvetleni se hradi v jinem pomeru nez administrativa a voda)

Je pripadne neco z vyse uvedeneho zatizeno danove? Neprijde mne nijak rozdilne, pokud dostanu vyplaceny penize nebo by mne jimi byla uhrazena napr. mnou odebirana voda.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 11. 6. 2023 07:12

1. Ne - výnosy proti dlouhodobým zálohám se účtují velmi špatně :lol:
2. Ano
3. Ano
4. Ne - to by navýšili majetek fyzických osob

Vždyť je to všechno jen logika účetnictví. Máš v daném roce nějaké šestky, tak ve stejné výši budeš mít i nějaké pětky. Pochybuji, že by úroky byly vyšší, než spotřeba nákladů na správu domu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 6. 2023 07:24

Má dáti, dal, ukradli jsme, ukradli nám. Já jsem po zkousce z ucetnictvi prisahal, ze uz s tim nechci mit nic spolecneho. No a ono me to pronasleduje.
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků