Účet v eurech pro OSVČ

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Registrace Buerace 9. 10. 2022 11:08

Ahoj,
chodí mi platby ze zahraničí v eurech a zvažuju, zda si nezaložit účet v české bance vedený v eurech. Je to dobrý nápad, nebo to má i nevýhody?

Hledal jsem jestli už se tady někdo na to neptal a našel jsem jen starou odpověď od Patrika Chrze, ale předpokládám, že od té doby už se leccos změnilo.
viewtopic.php?f=316&t=1070959&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1
Registrace Buerace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VVNP 10. 10. 2022 10:08

Změnilo, hlavně to, že SEPA platby jsou de facto zdarma.
Taky mě ten EUR účet pro OSVČ čeká, takže si taky nechám rád poradit. Jinak bych šel do Fio, kde mám osobní EUR a firemní CZK.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muhlfeit 10. 10. 2022 11:36

U FIO mohou vyjít trochu dráž výběry na pobočce. Myslím, že až 250 Kč/výběr
muhlfeit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 10. 10. 2022 12:58

Na eura je imho lepší Moneta.
I když, u Fio mají dost účty devizovky, přes které jsou výhodné konverze.
Takže klidně obě, vedení je zdarma, tak o nic nejde.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 20. 11. 2022 09:45

Já mám ve FIO USD i EUR účty a je to naprostá klasika. Jak píše Yndezit většina devizovek má účty ve FIO, takže pak peníze vpohodě směníš na či z CZK.

Pak je taky zadarmo devizový účet v ČSOB, když jsi premium klient (obrat minimálně 50 000) a ten je dobrý na to, že Patria je od ČSOB (jsem investor, takže proto mám FIO i ČSOB), akorát v ČSOB se tuším platí 5 Kč za příchozí či odchozí platbu na tom devizovém účtu.

Takže FIO je jasná volba.

A díky Yndezit za tip na Monetu. Proč je lepší? Jediné co může být lepší jsou fyzické vklady a výběry, jinak v ničem lepší oproti FIO být nemůžou, protože FIO je už celé zdarma kromě fyzických vkladů a výběru? V čem je tedy lepší Moneta oproti FIO?
jaromir
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 11. 2022 11:35

Taky používám Fio i na EUR, maximální spokojenost. Předtím jsem měl VR-bank, ale tam se to po mnoha letech v pohodě začalo mrvit.
xls
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků