Dovolená na léto

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ludwar 7. 6. 2023 16:01

Ahoj všichni!

Přemýšlím o plánování mé dovolené na léto a potřeboval bych vaši pomoc. Mám rád dobrodružství a rád objevuji nová místa. Rád bych tedy slyšel vaše doporučení ohledně skvělých destinací pro dovolenou v roce 2023, aby mě finančně nezruinovaly.. slyšel jsem, že Chorvatsko je už skoro stejně drahé jako Itálie. Zajímá mě cokoli - od úchvatných přírodních krás a pláží s tyrkysovým mořem po fascinující města plná historie a kultury.

Zatím jsem navštívil některé evropské země, jako je Francie, Itálie a Španělsko, ale rád bych se tentokrát vypravil někam více na východ. Moje představa dovolené je směs dobrodružství, relaxace a poznávání nových kultur. Rád zkoumám, takže pokud znáte nějaká místa mimo přeplněné turistické trasy, budu nadšený.

Předem vám všem děkuji za vaši pomoc a rady.
Ludwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrholecR 7. 6. 2023 16:15

DrholecR
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 7. 6. 2023 18:23

Národní parky Černé Hory, lze se na pobřeží vykoupat v teplém moři, pár zajímavých měst jako třeba Sveti Stefan a je tam celkem levnou. Levněji než u nás.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 7. 6. 2023 19:25

Ludwar píše:Zatím jsem navštívil některé evropské země, jako je Francie, Itálie a Španělsko, ale rád bych se tentokrát vypravil někam více na východ. Moje představa dovolené je směs dobrodružství, relaxace a poznávání nových kultur. Rád zkoumám, takže pokud znáte nějaká místa mimo přeplněné turistické trasy, budu nadšený.

Ukrajina.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 7. 6. 2023 21:54

Jojo, pekne se tam pry koupe u jedne prehrady.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Prcek 8. 6. 2023 13:05

Kolegyně z práce mi vychvalovala dovolenou v Albánii. V Černé Hoře jsem byl a taky mohu doporučit. A pěkné je to také ve Slovinsku.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novak87 19. 7. 2023 15:00

Ludwar píše:Ahoj všichni!

Přemýšlím o plánování mé dovolené na léto a potřeboval bych vaši pomoc. Mám rád dobrodružství a rád objevuji nová místa. Rád bych tedy slyšel vaše doporučení ohledně skvělých destinací pro dovolenou v roce 2023, aby mě finančně nezruinovaly.. slyšel jsem, že Chorvatsko je už skoro stejně drahé jako Itálie. Zajímá mě cokoli - od úchvatných přírodních krás a pláží s tyrkysovým mořem po fascinující města plná historie a kultury.

Zatím jsem navštívil některé evropské země, jako je Francie, Itálie a Španělsko, ale rád bych se tentokrát vypravil někam více na východ. Moje představa dovolené je směs dobrodružství, relaxace a poznávání nových kultur. Rád zkoumám, takže pokud znáte nějaká místa mimo přeplněné turistické trasy, budu nadšený.

Předem vám všem děkuji za vaši pomoc a rady.

Ahoj. Moje rada zní: Gruzie Má jedinečnou směsici kultur a úchvatnou přírodu. Gruzie je také relativně levná, takže je skvělou volbou pro nízkorozpočtové cestovatele. Byli jsme tam loni
novak87
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ludwar 14. 8. 2023 15:46

Děkuji moc za názory. Nakonec jsem zvolil Turecko a nemohu si ho vynachválit. Cenově velmi příznívé (v průběhu 2 týdnu jim jejich měna klesla cca o 20%, což znamenalo, že vše pro nás zlevnilo). A to jsme nebyli jen u moře, ale i v historických částech na východě (krom částí poskoženými zemětřesením).

KAždopádně si do příště píšu Egypt, Černou Horu a Gruzii.
S tou Ukrajinou to je asi vtip?? Zuří tam válka... ehm
Ludwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2023 17:09

V Gruzii jsem byl už dvakrát a asi se tam ještě někdy podívám, ale mám obavu, jestli tam ruští emigranti nevyšponovali ceny. Také se mi líbilo Moldavsko.

Ukrajina je velká, na druhou stranu 100 % jist si člověk nemůže být nikde
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ... 14. 8. 2023 17:50

Kdybyste si radeji nejdrive poradne projeli Cechy a tak podporili nase hospodarstvi.
:pozor
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vasek06 14. 8. 2023 18:26

To určitě, máš se načekat.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tonddy 14. 8. 2023 20:59

Ludwar píše: Nakonec jsem zvolil Turecko..
KAždopádně si do příště píšu Egypt ..


OMG, arabské země, never more. To už radši Oymyakon :-)
Tonddy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 15. 8. 2023 11:40

Turecko nebo Egypt taky budou letos plné Rusáků, protože do těchhle zemí můžou bez komplikací.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludwar 25. 8. 2023 17:15

Tak příští rok by mohlo být lépe..

-- 25. 8. 2023 18:16 --

Vasek06 píše:To určitě, máš se načekat.


Asi nechápu, na co mám čekat... :potichu
Ludwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 8. 2023 17:31

... píše:Kdybyste si radeji nejdrive poradne projeli Cechy a tak podporili nase hospodarstvi.
:pozor

Moc drahá destinace, já raději Španělsko a hlavně Kanáry.
myšpulín
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků