Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2023 15:43

vpe: ano je to na bazi Indie. Ne to je cele menu tj dole na tabuly je to ukazano...

https://i.postimg.cc/gJLhT2xn/IMG-20230 ... 37-HDR.jpg

zmensene menu: 112czk
male menu: 132czk
Halva je tam vypsane dny zdarma (UT, CT, PA).

A ano, pokud bys mel nejaky duvod proc neco nechces, tak ti to odpocita a nebo da jen to jedno co nekdo chce a tam je pak jednotliva cena.

Na dalsi foto je videt prave to zmensene menu tj za 112czk
https://i.postimg.cc/rsSrqZCT/IMG-20230 ... 39-HDR.jpg

Neni ani problem vzit tam treba casto kamosku, holkam to nejvic chutna. Kamaradum to ale moc radost spis neudela :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ninaa 6. 2. 2023 21:35

Jídelny Góvinda provozují z Haré Kršna, vaří védskou kuchyni - čili vegetariánskou, s dalšími omezeními - bez česneku, cibule, hub, pórku, vajec. Umí však dokonale jídla ochutit kořením. Vaří z čerstvých potravin, hodně zeleniny a ovoce mají z vlastní farmy Krišnův Dvůr.
Skvěle ochucená obědová menu měla Góvinda Palmovka, tam mi chutnalo ještě o něco víc, než v centru v Soukenické ulici. Po změně zaměstnavatele jsem na Palmovce dlouho nebyla, tak nevím, jestli se nezměnil kuchař.
Balaramu neznám, ale kuchyň bude, co jsem se dívala, podobná, příležitostně vyzkouším.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 2. 2023 09:58

Ninaa píše:Balaramu neznám, ale kuchyň bude, co jsem se dívala, podobná, příležitostně vyzkouším.

Presne tak, hezky popsano :-) Balarama ano, ten majitel je jen mensi, jen ma mensi vyber ale ta jeho pani zase dobre umi pect, ty kolace ma lepsi nez Govinda. Je dobre je podporit.
Palmovka jo, ty meli to jidlo trochu lepsi, ale prijde me ze vymenili ted kuchare a je lepsi Soukenda.

odkaz: https://www.vegmania.cz/restaurace/balarama/
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 1. 2024 12:55

V praci v ramci jisteho setkani, nekdo dal tip na restauraci, nejak mu nevadil ani cenik a slo o pivo, kafe kolik stoji a kde by 10 lidi mohlo zajit :)

Divam se, ceny se me nezdali, mozna jsem uz zapomel jelikoz do hospod nechodim a ano je to Praha a i presto...
byl jsem s kamaradkou v Rakousku, v hotelu kde to nepusobi nejlevnejsi, vzpominam cenu a rikam si, to neni mozny, tolik stoji kafe v CR?
Sel jsem pocitat a opravdu drazsi ceny nez v Rakousku a lidem to nevadi!

Pro zajmost posilam cenik:
https://www.cervenyjelen.cz/_files/ugd/ ... 10592e.pdf

vs
https://postimg.cc/yDKBkHHq
https://postimg.cc/yD8QfQhg

Zaujala me nejvic polozka Espresso Macchiato :)
3,30euro vs tady Praha 95czk :D

A ja furt, proc me to prijde v zahranici uz nejaky levny :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 3. 1. 2024 13:15

Espresso si dam doma z kavovaru, kapsle vyjde od 7 Kč cca. Akorát si hlídám, aby to byla pravá káva a ne instantní v těch kapslích.

Ty kávovary Dolce Gusto se rozdávali zadarmo, když máš štěstí. Tlak je tam 15 baru, taky mám levnej kávovar z Lidlu Pákový, ale to se musí umývat, pěchovat, takže..

Co se týče drahoty služeb “venku”, tak to budu muset načerpat aktuální info… tak nějak důvěřovat kvalitě v komerčním podniku mám s tím trošku mentální problém ;-)

Aby to tady nebylo jak ve Švýcarsku, kde si může průměrný Švýcar dovolit restauraci tak jednou za rok
Naposledy upravil vpe dne 3. 1. 2024 13:16, celkově upraveno 1
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 3. 1. 2024 13:15

@ripper6: Tak on ten "Červený jelen" je cenově nadprůměrná restaurace na Praze 1, neboli v centru Prahy. Ten rakouský hotel byl také někde v centru Vídně? :-) Ono totiž musíš porovnávat srovnatelné věci...
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 3. 1. 2024 13:17

Asi jako když kluci z Prahy porovnávali fast furt někde na kraji Parkoviště u letiště versus V centru Prahy, a tak je tam hýkali o tom, jak je to drahý v Pze.

Ale někdy tam dávají dobrý tipy, kde to je v Praze levný. Otázka je, jestli po jejich video už to nezdraží
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 1. 2024 13:59

Jestli dáš za kafe 82 nebo 95 je fakt jedno, zrovna u té kávy může být až extrémní rozdíl v kvalitě, jedna může být nepoživatelná a jiná celkem dobrá (asi nečekám v běžné kavárně ráj pro degustátora kávy, ale i tam může být klidně "velmi dobrá").

Také jde o určitá kulturní specifika. U nás je extrémně levné pivo, jinde může být host citlivý na cenu kávy nebo čehokoliv jiného. Takže srovnávat jednu konkrétní položku není úplně fér.

Trošku lepší je třeba "oběd i s nápojem". Na konci roku jsme byli v Polsku a celkem (nepříjemně) mě tam překvapily ceny, za běžné jídlo + pití jsme platili 40-50 zlotých, tedy až nějakých 290 Kč za osobu. Sice to bylo většinou v centru, ale zase Poznaně, což není úplně turistická destinace.

Jasně, dá se tam stravovat velmi levně, super jsou místní Žabky, které trikem (prohlásily se za poštovní pobočky) mohou mít otevřeno i o nedělích a svátcích a ve třech lidech jsme za "návštěvu" (tj. párek v rohlíku + pití pro tři) dali 21 až 29 zlotých, tedy za osobu nějakých 55 korun . I když jsou dobré a v rámci omezených možností variabilní (2 druhy párků, dvě velikosti, asi 15 druhů omáček), úplně se tím člověk nechce stravovat 3 krát denně :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 1. 2024 14:18

Bohužel, z ČR se stala vysokohorská země s přirážkou prakticky všude. Má to aspoň tu výhodu, že tady nemusím řešit návštěvu podobných míst, protože si to odpustím, z druhé strany v mých zahraničních destinacích zase nemusím řešit ty ceny, jsou nižší prakticky na všechno.

Na dobrou kávu si potrpím, naštěstí jsem se doma naučil dělat velice slušnou i na relativně levném zařízení a s nepředraženou kávou. Uvažuji i o upgradu, ale jde v různých variantách o dost peněz a nejsem si jistý, jestli bych si opravdu polepšil. Měl jsem i oblíbenou kavárnu, kde dělali pro mě špičkové cappuccino a rád jsem tam vždy zašel. Nějak tam ale přes lety změnili technologii (k horšímu) + pravidelně zvedají ceny, takže dneska bych tam už nešel, doma si udělám lepší.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 3. 1. 2024 14:38

Základem dobré kávy jsou dobrá kávová zrna a správný postup přípravy kávy, to ovlivňuje chuť/kvalitu kávy nejvíce. A jestli máš kávovar za 5tisíc nebo za 30tisíc, to už se na výsledné chuti kávy tolik neprojeví :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 3. 1. 2024 15:32

Hlavně keramický mlýnek a dobrá voda. To dělá taky strašně moc..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 1. 2024 16:40

Ono je těch drobností, které ovlivní výsledek, mnohem víc. Kromě kávy a jejího umletí způsob její extrakce, utrambování, teplota, tlak, jejich stálost atd. Prostě vědět, jak na to. Kvalitní kávovar s tím samozřejmě může pomoci, i když i z levného, pokud s ní trochu umíte, může být výsledek velice použitelný.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ... 3. 1. 2024 17:26

Mne na kave chutna nejvice mleko. Jak kava neni pul na pul s mlekem, tak je to fuj. Ale zato s mlekem mi chutna jakakoliv kava.
:D
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 3. 1. 2024 17:41

Protože v kombinaci s mlékem se chuť kávy skoro ztratí a člověk nepozná rozdíl mezi dobrou a špatnou kávou :D
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 3. 1. 2024 20:43

U nás zřejmě lidem na ceně nezáleží... Dneska Tesco, sprchový gel Fa 400 ml 119,90 Kč (ještě nedávno 59,90 Kč). Kaufland Germanistán, sprchový gel Fa 300 ml 1,25 € (s Kaufland Card 1,00 €).
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků