Postara se o me cesky stat?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Lze se spolehnout na cesky socialni stat za 30 let?
Ano, zdroje jsou neomezene 3 %  15%  [ 3 ]
Ano, vsichni budeme stastni rentieri diky technologicke singularite 0 %  0%  [ 0 ]
Nebudes mit nic a prece budes stastny (Klaus Schwab, Svetove ekonomicke forum) 16 %  84%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 19

Odeslat příspěvekod jozoraz123 11. 10. 2022 20:09

Na co se mohu spolehnout jakozto obcan CR pri dosazeni veku starobniho duchodu, pri nulovem prispeni do ceskeho penzijniho systemu?
jozoraz123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod area52 11. 10. 2022 20:24

V životě je jistá jedíná věc...
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 11. 10. 2022 20:26

Od financíí ? Tak určitěé !
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 11. 10. 2022 20:29

Mě spíš rozčiluje současná valorizace důchodů těm, kteří do kasy odváděli naposledy před 20-30 let v porovnání s dneškem kulové nic, než nejistota co za 30 let čeká nás…každopádně jsem realista, důchodový systém se za tu dobu prožere ;-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 11. 10. 2022 20:46

Odpovídám jozoraz123: Při "nulovém přispění do českého penzijního systému" nemá dosažení věku starobního důchodu žádný význam.
DPH - VAT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod area52 11. 10. 2022 21:04

A je to tak správně.
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aaischa 12. 10. 2022 09:50

minimální důchod na úrovni pár bochníků chleba z alberta
trocha teplé vody na 1x týdně sprchu
doma topit na 12C

na víc to ze státního asi nebude :D
jo a posun odchodu do důchodu na 75 let
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 12. 10. 2022 11:14

Postarám se o sebe a svou rodinu sám. Ať mi dá stát hlavně pokoj a nic nevymýšlí.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 10. 2022 18:14

Ja jsem presvedcen, ze socialni system je nastaven pomerne zajimave, takze bych se toho vubec neobaval. Je uplne jedno, jestli dostanes jednu platbu nazvanou jako duchod, nebo X plateb nazvane jako duchod + prispevek na bydleni + X + Y.

Jista minorita takto zije po nekolik generaci, takze to az tak spatne byt nemuze :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yolo69 9. 10. 2023 06:52

Kdyz neziji v CR, dava smysl si platit penzijni pripojisteni, ktere se navysuji o statni prispevek? Je to vubec mozne?

V pripade, ze podmineno socialni a zdravotnim pojistenim, dava toto smysl v momente, kdy clovek prispiva jenom 5 let? Napada me platit dobrovolne (au).

Zrejme se system za 30 let zmeni natolik, ze tyto uvahy jsou zbytecne. Vse svedci k vetsi solidarite a sdileni zdroju.
Naposledy upravil yolo69 dne 9. 10. 2023 07:00, celkově upraveno 1
yolo69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 9. 10. 2023 06:59

DPH - VAT píše:Odpovídám jozoraz123: Při "nulovém přispění do českého penzijního systému" nemá dosažení věku starobního důchodu žádný význam.

To ne no. Tihle lidé žijí z různých jiných dávek.

dr._lukas píše:Mě spíš rozčiluje současná valorizace důchodů těm, kteří do kasy odváděli naposledy před 20-30 let v porovnání s dneškem kulové nic, než nejistota co za 30 let čeká nás…každopádně jsem realista, důchodový systém se za tu dobu prožere ;-)

Pokud bude člověk, který jde dnes v 65 do důchodu, žít třeba do stovky, tak za 25-30 let bude taky brát nejspíš o dost víc, než co by odpovídalo jeho odvodům. Hodnota peněz bude jinde.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasek06 9. 10. 2023 20:14

Já bych to viděl asi takto:

https://www.youtube.com/watch?v=112wanOSTKo

A každý si to přebere sám....
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jarda989 27. 10. 2023 07:47

Určitě bych se na stát nespoléhal, jen sám na sebe.
Jarda989
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasek06 27. 10. 2023 08:17

Mám tomu rozumět tak, že celý život platím sociální p. a pak řeknu státe nech si to ? Za mě ne, vycucnu co pujde bez ohledu na morálku a žvásty typu, že pravda a ...
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yolo69 6. 1. 2024 10:28

yolo69 píše:Kdyz neziji v CR, dava smysl si platit penzijni pripojisteni, ktere se navysuji o statni prispevek? Je to vubec mozne?

V pripade, ze podmineno socialni a zdravotnim pojistenim, dava toto smysl v momente, kdy clovek prispiva jenom 5 let? Napada me platit dobrovolne.


Porad jsem z toho jelen. Dava smysl si platit alespon 1 rok / 5 let / 10 let socialni a zdravotni? Tezko se mne chce verit, ze pokud clovek neodpracuje 35 (40) let, dostane nula nula nic.
yolo69
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků