Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 7. 8. 2020 14:01

@vlazy

Přečti si tohle i diskuzi a schválně jak to chápeš:
https://www.mobilmania.cz/clanky/tak-za ... fault.aspx
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 7. 8. 2020 14:30

Jinak ještě jedna zkušenost s aliexpressem. Určitě jste si všimli, že tam má skoro každý prodejce hodnocení cca 4,9 z 5. Že by to byla tak omračující kvalita? Odpověď je ve skutečnosti jiná, mají to jako všechno cinknuté.

Přišel mi od nich dobíjecí kabel s magnetickou koncovkou, který se místo dobíjení jen zahříval. Prostě jeden z kontaktů s šikmou ploškou, takže pořádně neprotéká elektřina. Prodejci jsem dal zaslouženou 1 hvězdičku a napsal hodnocení, to se ale u něj nezobrazilo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 8. 2020 14:35

petrmegac píše:@vlazy

Přečti si tohle i diskuzi a schválně jak to chápeš:
https://www.mobilmania.cz/clanky/tak-za ... fault.aspx


já to chápu tak, že by to mohlo být po spuštění tedy od 1.7.2021 ještě jednodušší, tedy do hodnoty 150 euro by se nědělo vůbec nic..
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 7. 8. 2020 14:49

Já to chápu tak že daň by už nějak za teb odvedl číňan, tedy by zdražil o daň (snad nejnižší která je možná v EU) ale už by to pak netvrdlo na celní poště. Tedy dražší by to o něco málo bylo, ale podle mě to jsou prozatím pouze úvahy.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 7. 8. 2020 15:06

@petrmegac

ano, přesně tak to chápu i já, akorát já to předtím napsal tak, že se vlastně nic do 150 eur dít nebude, prostě ta DPH už bude od Čínana v ceně zboží.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 8. 2020 20:10

petrmegac:
Já to nechápu nijak. Není to tam nijak konkrétně napsané a to co tu píšeme o tom jsou ničím nepodložené dohady jak to možná asi bude. Mám dojem, že možná ani autor toho článku to pořádně nechápe. Budeme si asi muset počkat do příštího roku a až pak uvidíme jak to skutečně bude. Že by daň za nás platili Číňané a odváděli ji do Česka a zemi EU tak to si ani nedovedu představit, že by něco takového mohlo dobře a bez problémů fungovat. Číňané by v tom mohli podvádět a země EU by přicházely o peníze formou daňových úniků a těžko by se to po Číňanech vymáhalo. Stejně by to v EU asi musel někdo kontrolovat, nejspíš celníci a to i kvůli clu.

-- 7.8.2020, 21:54:59 --

xls píše:Jinak ještě jedna zkušenost s aliexpressem. Určitě jste si všimli, že tam má skoro každý prodejce hodnocení cca 4,9 z 5. Že by to byla tak omračující kvalita? Odpověď je ve skutečnosti jiná, mají to jako všechno cinknuté.
To hodnocení nemůžeš brát zcela vážně. Ne každý hodnotící asi hodnotí skutečný stav zboží a ohodnotí to jen tak jak ho to napadne. Navíc hodnocení hned po obdržení zboží nemusí být vždy dobré. Některé vady a nekvalita se zjistí až po delší době. Navíc na AliExpressu někteří hodnotí zboží a někteří prodejce nebo obojí do hromady. Je to podobné i v českých obchodech.
Pokud jde o tu kvalitu zboží z Číny tak ne vždy je to dostatečně kvalitní, ale musíš brát v úvahu, že za tu cenu za kterou to Číňané prodávají ani nejde čekat nějakou super kvalitu i když i dostatečně kvalitní zboží se tam dá koupit. U zboží z Číny jde asi především o tu cenu a to, že je něco trochu nekvalitně vyrobené tak to mnohým lidem nevadí pokud je to funkční a dobře jim to slouží.
xls píše:Přišel mi od nich dobíjecí kabel s magnetickou koncovkou, který se místo dobíjení jen zahříval. Prostě jeden z kontaktů s šikmou ploškou, takže pořádně neprotéká elektřina. Prodejci jsem dal zaslouženou 1 hvězdičku a napsal hodnocení, to se ale u něj nezobrazilo.
Ono se to hodnoceni ne vždy zobrazí po napsání hned na prvním místě a je třeba ho hledat někde dál. Mne se ještě nestalo, že by se mnou napsané hodnocení včetně těch negativních na AliExpress nezobrazilo.
A podal jsi na ten kabel spor nebo jsi se spokojil s pouhým negativním hodnocením?
Naposledy upravil vlazy dne 7. 8. 2020 21:03, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 7. 8. 2020 21:03

Jo, řeším to.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2020 16:14

MT z Aliexpressu, cena 4tis.
Co, kolik a komu bych zaplatil v ČR?
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrmegac 10. 8. 2020 16:53

cca 1100 poště nebo cca 1400 dhl
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ski1961 10. 8. 2020 17:04

Nick Cave píše:MT z Aliexpressu, cena 4tis.
Co, kolik a komu bych zaplatil v ČR?


zkus se podívat, jestli třeba ten telefon nenajdeš na Gearbest nebo Bangood..tam odsud se dá zcela vyhnout celnímu řízení přes poštovné zvané EU Priority Line...
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2020 17:19

Díky, Gearbest a Bandoog ho také nabízejí, sice dráž, ale asi je to jednodušší objednat u nich, i když ani v jednom z těch eshopu nemám zkušenosti s nákupem - je rychlejší i doručení?
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 10. 8. 2020 17:40

@Nick cave
osobně nemám zatím zkušenost, ale tahle firma to už několikrát testovala, ta firma má někdy dost zajímavé slevové kody na xaomi telefony právě z banggoodu a gearbestu..a doručení je prý velmi rychlé..tady je odkat na jeden z jejich testovacích nákupů. Nevím, jak velký je ten rozdíl oproti Ali..ale už jen ta celní buzerace by mě odrazovala :-)
https://www.xiaomiphone.sk/2020/07/jul- ... a-colnicou
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 8. 2020 19:05

v obou eshopech se mi předběžně ukazuje doprava Priority Line z Hongkongu, takže bych se doplatku nevyhnul... dodání 15-20 dní
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 10. 8. 2020 19:17

@Nick Cave
to zboží jde většinou z Číny, ale přes tu EU Priority Line to jde mimo celnici, protože vše už je zaplaceno prodejcem, proto i ta větší cena možná..četl jsi ten článek z odkazu ? tady je další článek, prostě je jedno, jestli to jde ze skladu z EU nebo Číny, jde to mimo celnici !!!! a hlavně i z té Číny je to doručení rychlé..
https://www.xiaomiphone.sk/2019/10/dph- ... -banggoode
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 11. 8. 2020 07:38

Na nákupy z číny doporučuju využít skupiny na FB, jednak nabízí prakticky na všechno slevové kupony, jednak vám tam poradí s nákupem a navíc díky tomu máte i extra customer service v případě nějakých problémů. Navíc hromada zboží se dá koupit i z EU skladů (ČR, Polsko, Španělsko, itálie, Anglie...) a to je bez dalších poplatků a do týdne doma. Sám jsem tak nedávno kupoval hodinky. Navíc pokud je s nějakým obchodem problém (nekomunikuje, neřeší reklamace apod.) tak se to dozvíte a tím pádem riziko nákupu není větší než nákup v ČR. Jinak ověřené a spolehlivé obchody jsou Banggood a geekbuying. Gearbest už raději ne.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků