Ebay.de nákup elektroniky z Německa

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 8. 2021 22:40

Ahoj, nakupoval jsem už na Allegru, Aliexpressu, Discogs ale ne na EBay kleinazeigen z Německa.
má někdo zkušenost na co si dát pozor, jaké jsou poplatky, kolik stojí doprava etc.
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 23. 8. 2021 05:27

Dopravu mas u kazdeho zbozi nebo kazdeho prodejce jinou, co je to za otazku tohle?
qwepo753
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2021 05:44

tak jasný, nejsem na EBay registrován a tak v tom trochu plavu ;-) ale spíš mě teda zajímá, jestli tam nakupujete a jaké máte zkušenosti
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 8. 2021 19:09

tak už jsem se zaregistroval ale nejde mi přihlásit se do aplikace :-(
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2021 05:28

obvykle za balíčky z Německa platím kolem 20 euro u soukromých prodejců. Pozor na to, že často používají Hermes, který má v ČR jako partnera PPL a ti, pokud se napoprvé nedozvoní, posílají balík zpět jako "adresa neexistuje" a podobně. Takže důrazně informovat protistranu ať na balík napíše telefonní číslo.

Jinak mám pocit, že u Kleinanzeigen se nedá dát hodnocení a tak je vyšší šance na různé typy nekalého jednání (jiné nebo poškozené zboží a podobně).

-- 24. 8. 2021 06:28 --

...jinak používám vždy webové rozhraní
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 8. 2021 08:32

Nick Cave píše:tak jasný, nejsem na EBay registrován a tak v tom trochu plavu ;-) ale spíš mě teda zajímá, jestli tam nakupujete a jaké máte zkušenosti

Tak z Nemeckem treba ja uz leta neobchoduji, lepsi z Anglie nebo z USA.
Duvod: zastarale, neschopnost pouzit cokoliv je novejsi a levnejsi.

Treba z ebay.de klasika, to chces tak zaplatit a danou vec ma jen jeden prodejce (bohuzel to neslo vzit jinde) a vetsinou to chce klasickym prevodem na ucet. Ze v te dobe slo to davno jinak, je uplne jedno. SEPA platba = nezajem, PayPal = nezajem.
Podobne problemy jsem zazival i u eshopu, to poslali jen ucet a za tim ze vsechny poplatky jdou na muj vrub!
Opet prosby ze je to nic nestoji, ze to lze poslat takto, to ani neznali. Takze 1x drahej nakup a dost.
Podobne to ma Belgie, to jsem nahodne psal i s jednim clovekem a resil flasku absintu v te dobe, bylo mu 19 let. Rikam mladej, ten zna uz vse, takze se mu vypsali takove ty moznosti prevodu, aby to mel levne a byl z toho uplne na prasky... jen ze pozna klasicky prevod a vubec sam netusi jak by zadal platbu jinak :D
Jo poslal i penize, problem byl jen ze jen na poplatku banka sebrala tu dobu snad 500czk, ale tak poslal vic :D
V tomto je CR v EU velmoc co se tyce placeni :)
Mozna ze to za 5 let nekam pokrocilo ale silne pochybuju, videl jsem to na festakach. Nemci to asi ani nic cokoliv je nove a nebo se zmeni nezajma.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 8. 2021 08:52

Díky, aplikaci jsem odinstaloval. Takže nákup z EBay.de je tak trochu loterie, na jakého prodejce člověk narazí.
Ale ve všeobecných podmínkách je zmínka o hodnocení prodejce, tak asi nějaké existuje
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 24. 8. 2021 12:08

ebay.de pouzivam uz leta a problem s tim nemam. Je pravda, ze dlouho se vyhybali platbe kartou/paypalem, ale to uz se zlepsilo. Davse to i odfiltrovat. Kdo vyzaduje platbu na ucet lze vyresit revolutem. Vse mi prislo bez problemu obvykle kombinace DHL/Ceska posta. Kleinanzeigen jsem pouzil jednou, na male autodily. Druha vec je, ze ebay.de je celkem draha, kolikrat konkuruje amazon.de s novymi vecmi.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2021 12:22

S tím bankovním převodem je to nyní jednoduché, SEPA platby jsou rovnocenné vnitrostátním převodům, takže pokud Němec nabízí možnost platby převodem v EUR na německý účet, prostě si z jeho čísla účtu na www.iban-rechner.de vygenerovat IBAN případně SWIFT (některé banky ani SWIFT u SEPA plateb nevyžadují) a poslat to z jakéhokoliv účtu v ramci EU, tedy i českého. Němce není třeba s podrobnostmi (že to půjde jako SEPA, že to půjde z Česka) jakkoliv zatěžovat, jen někdy chce banka název účtu (jméno majitele), ale tahle informace na eBay zpravidla je a když ne, dojde to i s uvedením "Pepa Vonásek" .
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 8. 2021 13:52

ripper6 píše:Tak z Nemeckem treba ja uz leta neobchoduji, lepsi z Anglie nebo z USA.

ale z Velké Británie se teď platí clo a DPH, je to přesto výhodné? jak ta platba cla a DPH probíhá?
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 3. 2022 13:57

Je to starsiho data ale ted mohu odpovedet...
Neplati se DPH a ani CLO. Nevim proc, nerozumim tomu.
DPH se plati kdyz nakupuju primo eshop USA kde mi je pripocteno hned 21% je to napevno, nejde to nijak zmenit nic. Ebay com taky tak. Jak to dela treba Aliexpress tam jsem od te doby nic nebral, takze realne nevim.
Z Nemeckeho Amazonu ok, prijde rychle a hned.
USA Amazon ten posila nektere zbozi z EU skladu ale nektere jen na USA adresu tj to jsou takovy ty prodejci.
Sepsal jsem to trochu jsem:
viewtopic.php?f=326&t=1321592
ripper6
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků