Kam chodíte nakupovat potraviny?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tojejedno2 1. 11. 2022 12:52

Pročítám si diskuzi v tématu ČS ohledně Moneyback a často se objevuje názor, že Albert je drahý. Spousta lidí tvrdí, že je drahá Billa a Globus.
Tak kam chodíte nakupovat potraviny? Aby to nebyl úplně odpad.
Nemám ani zahradu, farmu, bydlím v centru města, do Polska daleko, Rakousko a DE nedostupné úplně.
Tak kam?
tojejedno2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prcek 1. 11. 2022 13:28

Chodíme všude :-), dáváme přednost českým potravinám. Nejvíc Albert (je nejblíž) a Lidl (přijde nám, že má kvalitní potraviny), pak Billa. Z těch menších Sklizeno. Jen výjimečně Kaufland, Tesco nebo Penny. Bydlíme v Brně, nakupujeme v podstatě denně (ob den) cestou z práce, obří nákupy neděláme (nemáme auto).

Člověk musí vybírat a případně dělat kompromisy (cena, kvalita, český původ potravin), žádný prodejce nemá všechno podle našich představ.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 1. 11. 2022 14:20

Nejvíc utratíme v Globusu. Nejlepší pečivo, nejlepší maso, čerstvé ryby, dobré ovoce-zelenina, široký výběr všeho včetně alkoholu, drogerie, exotických potravin, atd.
Pak Lidl na drobné nákupy. Chutné pečivo (přestože rozpékané), kvalitní masné a mléčné výrobky, výhodné věci do domácnosti. Průměr ovoce-zelenina.
Zhruba stejná výše Kaufland. Tam zejména zásobovací nákupy v akci, kdy umí opravdu dobré ceny. Pečivo tam slabé, ovoce-zelenina široký výběr.

Tesco tak leda na večeři, pokud jsme tam přímo, hrozně upadá posledních 10 let...
Billa je drahá a sortiment nic moc, ač tu kousek máme velkou Billu.
Albert má špatný sortiment, zásadně u nich není parkování, kromě hypermarketů. Ceny nic moc.
Penny pořádně nic nemá, je sice levné (ale ne víc než Lidl/Kaufland), ale kvalita prostředí tomu odpovídá, takže radši pojedu tam, kde je výběr.
Norma, Hruška, Coop a podobně neznám.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 11. 2022 14:44

Chodím nejčastěji do Lidlu, mám ho navíc po cestě z práce, pak do Kauflandu a Tesca, vše mám do kousek. Penny, Albert, Billa vyjímečně, jen když tam kde jsou jedu z jiného důvodu.
Občas o víkendu při cestě do Prahy zajdeme do Globusu, tam dáme i jídlo nebo třeba sekanou do housky a hlavně tam kupujeme dorty.

V Lidlu kupuju pravidelně chleba - velkou Šumavu z Hořovické pekárny, vody, tekuté prací prostředky, v akcích uzeniny, zmrzliny ...
Kaufland - největší výběr ovoce a zeleniny a spousta věcí v akcích
Tesco - drogerie, oblečení a akce, různé ty kupóny Clubcard srazí cenu čast dost nízko.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 1. 11. 2022 16:20

Já bych řekl, že nejlevnější je Penny Market.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 11. 2022 17:04

od Penny mě odrazují ty šílené fronty, zejm. v malých pobočkách (ala Arbesák)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 1. 11. 2022 17:10

Já zažívám všude stejné fronty tedy.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod myšpulín 1. 11. 2022 17:37

Tak v Kauflandu chodím na skenerové pokladny kde je volno vždy, v Tescu na samoobslužných se čeká jen výjimečně, Lidl v poli u Unhoště taky bývá v pohodě.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 1. 11. 2022 18:34

Poslední dobou velké zklamání z Lidlu. Drahý..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 11. 2022 18:56

My se snažíme nakupovat trvanlivé potraviny v Německu kvůli ceně, částečně i kvalitě (všeobecně ale neplatí, že tam je zboží kvalitnější). V ČR využíváme dovoz domů z Tesca kvůli úspoře času a pohodlí, jinak nejvíce Globus, příležitostně Lidl, Kaufland, Billa i Albert. V Globusu nám vyhovuje maso a pečivo, ale ne ovoce a zelenina. Lidl a Kaufland jsou levné. V Lidlu mají dobré pečivo, v Lidlu a Bille ovoce a zeleninu, v Bille balené maso a "luxusnější" zboží, když je potřeba. Albert mívá slevové akce na vybrané zboží a pak některé svoje specifické produkty, např. mě napadá originální holandská gouda. Rádi také nakupujeme ve farmářských obchodech, kde je zboží ale dražší.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 2. 12. 2022 19:54

Moje pořadí dle návštěvnosti Lidl, Penny, Kaufland, Albert. Snažím se vyhýbat Tescu a Bille, obzvláště Tesco dost upadá jak tu již bylo zmíněno, nejen cenově ale třeba ty jejich privátní značky v porovnání s ostatními je děs. U Lidlu a Penny jsou fajn ceny a často výhodné akce na produkty které nakupuji, ale chybí mi samoobslužné pokladny. Kdybych měl Kaufland o něco blíž, tak asi nejvíc chodím tam - mají slušné ceny, kvalitu i prostředí a samopokladny
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 2. 12. 2022 21:13

kosik cz, rohlik cz :) Proto ze na kosiku je vyber hned po ruce, dovoz i tezsich polozek. Nemusi to clovek tahat, nemusi se stat ve frontach a zaroven to treba doma prevezme pritelkyne kdyz je clovek pryc :) Plus prijemny bonus... sleva na kupon 200czk. Driv to bylo jeste lepsi, to i jsem dostal zpet 100 v bodech pri dane reklamaci nejake polozky + sleva nejakym tim kodem - kuponem.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 12. 2022 18:53

jjrr píše:Já bych řekl, že nejlevnější je Penny Market.

Od té doby, co Penny přestavěl prodejny na ty zálivy (navíc s ostrými a hranatými rohy), tak tam skoro nic nekoupím. Projedu obchodem a košík poloprázdný. Takže musím jinam, takže raději vždy jinam...
Unbelieveble tradre´s amaterism... ale třeba to bylo cílem (podvědomí nakupování).
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků