Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 6. 2023 19:05

Díky
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2023 21:49

Takze pri 8 MWh x 15 korun rozdil = 120 Kc za jeden rok usetris na prirazce…

Joo, to je dilema…

-- 3. 6. 2023 22:56 --

PULPANM píše:Ahoj když mám smlouvu do 24/6 a výpověď min 20 dni před koncem smlouvy, to se tedy za podání výpovědi ještě bere i zítřek 4/6, když pošlu e-mail ? Nebo dnes musím vypovědět s nebo je pozdě?
Jsem tak nějak dlouho řešil a nevšiml si lhůty


Proc s tim nekdo takhle otali?

Ja dal 3 mesice predem vypoved a zapomeli to zpravovat. Tak jsem si vsimnul, ze mi uz par mesicu delaji nevyzadanou bezesmluvni dodavku (kterou si budou muset, chudaci zaplatit).
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 6. 2023 07:28

No nebyl prostě čas.
Nicméně jsem se ponořil do smluv a zjistil, že pokud já nepodstoupila od smlouvy tak se o rok automaticky prodlužuje i cenový závazek. Dostal jsem ale e-mailem info, źe cenu mi nemohou již nabídnout ( to by ale bylo v rozporu s tímto článkem) a nabídli jiný aktuální produkt. V dalším článku dodatku ke smlouvě je uvedeno, ze pokud s tím nesouhlasím, mohu bez sankci ukončit smlouvu nejméně 10 dni před účinnosti nové nabídky, takže do 14/6. Teď zjišťuji, jestli by náhodou ta smlouva neměla byt prodloužena automaticky ale s cenovou nabídkou při uzavření, čili 24/6/2019
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 4. 6. 2023 10:50

PULPANM píše: Teď zjišťuji, jestli by náhodou ta smlouva neměla byt prodloužena automaticky ale s cenovou nabídkou při uzavření, čili 24/6/2019

Pokud se nepletu, obdobná věc se tu už kdysi probírala.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 6. 2023 11:33

Hledal jsem a nenašel
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 4. 6. 2023 12:13

Probíralo se to ve vedlejším vláknu viewtopic.php?f=334&t=1326158
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 4. 6. 2023 12:35

Díky, z toho , co jsem četl, nemám moc šanci, pokud to nechci táhnout k soudu.
Nicméně do 14/6 mám ještě čas rozmyslet, jak dál
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 6. 2023 19:15

No to je omyl, na Eru ti vysvetli, ze tech 10 dnu ze zakona pri autoprolongaci mas v pripade, pokud nebylo primo ve smlouve ujednano, na jaky cenik (typicky jeho nazev a kde je zverejnen) se prejde.

20 dnu mas v pripade zruseni prolongace podle zakona obecne (novinka novely Ener. zakona, aby se zabranilo puvodnim 90 dnum co dodavatele pozadovali).

Takze tech 10 dnu je obecne nejistych pri prolongacich! Pokud to vyslovne nemas sjednane se svym dodavatelem.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 6. 2023 14:14

No máš pravdu, v e-mailu mi potvrdili, že mám smůlu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 6. 2023 17:25

Smulu s cim “ tak se o rok automaticky prodlužuje i cenový závazek” ? Ze ti nechteji prodlouzit cenu?

Vypovedet muzes do 14.6. jsi rikal. Ja rikam, ze zalezi na fikanosti dodavatele.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 7. 6. 2023 17:39

no jasně, buď to uzná nebo ne, ale je to v celku jedno, když výpověď nedám, spadnu do jejich STANDARD, který je samozřejmě vyšší než ten z dodatku z roku 2019 a opět mám možnost odejít.
Totéž s elektřinou.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod t0x!n 16. 6. 2023 15:30

Mam u MND podanou jiz cca 2 mesice vypoved, takze ted mi bude zacinat bezet posledni mesic, uz od nich vse potvrzeno o akceptaci vypovedi. Bum dnes telefon, ze maji pro me nabidku ceniku se stropem nakych 2200/MWh daji slevu 10% kdyz vezmu vypoved zpet, tak jsem se pani pousmal do telefonu a sdelil ji, ze jestli vi jake jsou aktualni ceny prodeje plynu. Pry mam moment vydrzet, no bum hned tu byla nabidka 20% slevy. Takze to mam i ted emailove, ze za 1832 Kc - 12m. "fixace" s pripadnim snizovanim ceny pokud pujde jeste dolu, spot je nyni na nakych 13 stovkach. Resim ted docela dilema. MND i v dobe kdy to bylo za xx tisic za MWh mi drzeli domluvenej cenik az do konce za 700 Kc/MWh, zadna vypoved z jejich strany, nic. Kdyz tady garantuji pripadny snizovani, jeste pokud ceny polezou dolu, na cem je zavislej stejne spotovej trh, tak mam ted dost rozhodovani jestli prejit k Tedomu nebo vzit tu vypoved u MND zpet. Nekdo nejakou radu, jak by se zachoval? Diky
t0x!n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond2 16. 6. 2023 15:40

Uteč, i České teplo ted má 1 460,00 Kč/MWh, EON na 12M 1 650,00Kč/MWh ... předpokládám, že hovoříš bez DPH
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t0x!n 18. 6. 2023 11:15

Nene cena 1832 Kc je vc dane, konecna cena... Stejne podminky, stejny tarif: "Plyn z první ruky – Ceník se stropem", jen proste 20% sleva, vypovedni lhuta 3 mesice, jinak smlouva na dobu neurcitou, pri predcasne vypovedi nedodrzeni 3 mesicu smluvni pokuta 6500 Kc tot vse.

Vidim u MND jedinou vyhodu, pokud pujdou ceny dolu a samozrejme to je vzdy s prodlevou, tak cena muze jit dolu, neni to pevnej fix jak kdyz ma clovek napr smlouvu u eonu na 2 roky a cena je proste pevna po celou dobu zavazku.
t0x!n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 18. 6. 2023 13:48

Totéž nabízí teď PPAS, pokud neskočím na FIX na 2roky...
Produkt bez závazku, výpověď 3 měsíce a cena klesající/stoupající dle burzy a PPAS ceníku.
Takže až na tento model najedu, tak mohu hned dát výpověď a za 3 m jít jinam.
Mají to jak u plynu, tak u unergie.
PULPANM
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků