Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ma3n 5. 6. 2023 21:16

na slovensku hlavny dodavatel energie na trhu prisiel s marketingovym napadom dodavat zelenu energiu do domacnosti.

Podpisete dohodu, ze vam mozu kazdy rok viac navysovat cenu ako je strop a dostanene dobry pocit, ze vam elektrarne poslu domov zelenu energiu :-) Susedovi poslu ak si nezaplati, tak poslu energiu z fosilnych paliv a tomu co chce platit viac tak poslu zelenu energiu z veterneho alebo solarneho zdroja :-)

Asi viacero ludi prekuklo tento zeleny marketing ako vytiahnut z obyvatelstva dalsie poplatky Tak teraz k tomu pridali poistenie spotrebicov, opravy zaseknutych dveri a podobne Co by uz mohlo davat nejaku logiku ale prax ukaze ci to nie je nahodou dalsia finta ako zkasitovat viac obyvatelstvo. Cas ukaze ci bude oprava ohodnotena ci na realnu sumu alebo bude nadhodnotena, aby uzivatel pekne opravu zaplatil. Snad to bude fair play poistenie.
Ma3n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jir.vesely 6. 6. 2023 07:05

vpe to stihl rychleji - kdo přemýšlíte, že zůstanete na spotu (až padne strop a tyhle měsíční fixy skončí), tak Bezdodavatele je lepší než Elimon a Tedom právě kvůli té marži.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Korzaik 7. 6. 2023 08:48

Zrovna vybírám mezi elimon, tedom, bidly a bezdodavatele a jestli koukám správně, první tři jmenovaní mají výpovědní lhůtu 1 měsíc, kdežto bezdodavatele 3 měsíce?

edit.:
Sjednal-li spotřebitel Smlouvu se způsobem určení cen přímo závislým nebo odvozeným od změn ceny elektřiny nebo plynu na organizovaných trzích s elektřinou nebo plynem (spotová cena), je oprávněn vypovědět závazek ze Smlouvy s výpovědní dobou v trvání 1 měsíce...

Smlouvu na dobu neurčitou lze jednostranně vypovědět kteroukoliv smluvní stranou. Výpovědní lhůta je 3 měsíce a počíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé smluvní straně.


Tak tohle mi není úplně jasné, u letošního tarifu je 1 měsíc a u klasického spotu je pak 3 měsíce?
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 7. 6. 2023 16:56

U kazdeho produktu zavisleho na “burze” je vypoved 1 mesicni ze zakona. Minimalne pro spotrebitele. Takze nevim proc tam maji zavadejici info, zeptej se jich.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 7. 6. 2023 18:30

Ale nebývalo to tak, ne? Měl jsem bezdodavatele před "krizí" a byly tam 3 měsíce.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bobanjn 7. 6. 2023 20:46

Nebývalo, je to tím "burzovním" produktem, dané zákonem.
bobanjn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 8. 6. 2023 12:37

Bývalo, 1 měsíc pro spot (produkty se způsobem určení ceny přímo závislým nebo odvozeným od změn ceny elektřiny nebo plynu na organizovaných trzích s elektřinou nebo plynem) platí až od loňské novely od 1.10.22: https://www.eru.cz/novy-duvod-pro-vypov ... avatelem-0
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vesuvak 8. 6. 2023 15:48

Dobry den
Moje teta ma smlouvu u CEZ, dnes ji konci 2 lety fix s jeste supr cenou, je jeste dnes nejaka realna sance neco udelat? Jinak ji to prodlouzi o dalsi 2 roky za ale aktualni ceny. Bohuzel drive si toho nevsimla ze ji konci fix, zapomnela na to. Je nejaka sance je ukecat aby ji to dali na 1 rok? Dekuji za rady
Vesuvak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod passé 8. 6. 2023 16:59

Muze udelat zmenu odberatele. V takovem pripade lze podat vypoved kdykoliv. Dolozit treba novou najemni smlouvou s pribuznou nejlepe jineho prijmeni. Novym odberatelem pak bude pribuzna (treba ty), a novy odberatel muze uzavrit smlouvu jinou a klidne i s jinym dodavatelem.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod Vesuvak 8. 6. 2023 17:35

A tam je pak nejaka vypovedni lhuta? Nebo jaknto je casove? Nejdriv zalozit smlouvu novou od nejakeho data a pak dat vypoved? Jak to chodi prosim? Ma dceru ktera je jineho prijmeni. Muze to jeji dcera zalozit na sebe na stejne adrese? Musi neco vysvetlovat proc je zmena dodavatele? Nebo je jim to jedno? Dekuji
Takze ted bohuzel musi akceptovat podminky dle stavajici smlouvy ze? Takze se ji to prodlouzi ondalsi 2 roky. A bud se s tim smiri nebo novy najemce. Nic jineho nemuze?
Vesuvak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod passé 8. 6. 2023 18:27

§ 11e z.c. 458/2000 Sb.
Zaniklo-li zákazníkovi odebírajícímu elektřinu z hladiny nízkého napětí nebo s roční spotřebou plynu do 630 MWh vlastnické nebo užívací právo k odběrnému místu, je oprávněn bez postihu vypovědět závazek ze smlouvy o dodávce elektřiny nebo plynu nebo závazek ze smlouvy o sdružených službách dodávky elektřiny nebo plynu. Výpovědní doba činí 15 dnů a počíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení oznámení výpovědi závazku ze smlouvy držiteli licence.

Nejake formulare zde:
https://www.cez.cz/cs/podpora/elektrina/formulare-elektrina
passé
osobne

Odeslat příspěvekod beet 13. 6. 2023 08:52

Mám u ČEZu výpověď k 31.8. Právě jsem mluvil s retenčním a dostal jsem "individuální" nabídku v sazbě D45d roční fix 4706Kč pro VT i NT. Ale pozor, platnost fixu od 1.1.2024 !!!
beet
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod passé 13. 6. 2023 08:54

No ale i ta sazba je predrazena.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod Prcek 13. 6. 2023 09:06

Volali mi z ČSOB, jestli nechci ušetřit za elektřinu, že by mi přes portál Ušetřeno.cz našli levnějšího dodavatele. Prozatím mi pán z Ušetřeno zavolal, zjistil že mám elektřinu od EONu a řekl, že ten je momentálně nejvýhodnější a nemá cenu měnit, že mi zavolá na konci prázdnin.

Máte s tím Ušetřeno někdo zkušenosti? Podle všeho je koupila ČSOB, tak jsem jako jejich klient nebyl apriori proti. Má cenu to s nimi řešit?
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 13. 6. 2023 09:29

A kolik tomu E.ONu platíš za MWh a měsíc (obchodní část) se zeptal? :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků