Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KilerShot17 30. 11. 2023 13:10

Aktuální zkušenost s PPAS. Na začátku října vyplněna online žádost / smlouva k přechodu, včetně plné moci k vyřízení výpovědi u PRE. 20.10. potvrzeno / podepsáno PPASem. Včera přišel e-mail od PRE o přijetí ukončení smlouvy včetně pokuty 4 700,- za nedodržení výpovědní lhůty. PPAS poslal výpověď ke konci ledna, což by bylo i byly 3 měsíce, pokud by výpověď byla podána v říjnu, ale výpověď doručili teprve včera. :roll: No uvidíme co bude...
KilerShot17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 30. 11. 2023 16:49

Mám konec smlouvy u jednoho spotřebou nevýznamného OM k 1.1.2024.
Poptal jsem yello kvůli bonusu 3.630,- (pokud to neprodlouží, platí jen pro podepsané smlouvy do konce listopadu, což se nestihne), tak jsem ještě vyplnil on-line smlouvu na rok u PPas s bonusem 2.500, kdy jsem si na jejich webu všiml informací, ať zákazníci počítají se 6ti týdny pro realizaci nový smlouvy. A to jsem si říkal, jak jsem to začal řešit brzy.. :roll:
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 30. 11. 2023 19:16

Proto je vždy jistější vyřídit si výpověď sám a nespoléhat na nového dodavatele, zvlášť když je to aktuálně nejvíce poptávaný dodavatel.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 30. 11. 2023 20:30

Do kterého Praha musela brutálně napumpovat, aby nekrachnul..
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 11. 2023 23:53

Tak smolik pro ty kdo spot nemaji z lonska:

Bezprostředně po skončení platnosti Vládního nařízení vejde v účinnost novela energetického zákona, která zakazuje, aby zákazníci s odběrnými místy s neprůběhovým měřením uzavírali s dodavateli smlouvy s dynamickým tarifem (Spot). Proto u zákazníků s neprůběhovým měřením s produktem Naše energie na měsíc nedojde k přechodu na SPOT, jak bylo původně smlouvou sjednáno.

Je skvělé, že dodavatel takovou informaci odešle v posledních minutách, na poslední chvíli …

-- 1. 12. 2023 00:14 --

Pěkný, distribuční cena NT (bez DPH a daně v území ČEZ):

2023: 179,98 Kč
2024: 438,09 Kč

Nárust skoro 2,5 x !! Za chvili se muze blokovani zrusit uplne

Zdroj: https://www.eru.cz/sites/default/files/ ... y-nn24.xls
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Taki 1. 12. 2023 04:16

Obecně ta distribuce roste meziročně šíleně. Proč??
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod ... 1. 12. 2023 04:18

vpe píše:Tak smolik pro ty kdo spot nemaji z lonska:

Bezprostředně po skončení platnosti Vládního nařízení vejde v účinnost novela energetického zákona, která zakazuje, aby zákazníci s odběrnými místy s neprůběhovým měřením uzavírali s dodavateli smlouvy s dynamickým tarifem (Spot). Proto u zákazníků s neprůběhovým měřením s produktem Naše energie na měsíc nedojde k přechodu na SPOT, jak bylo původně smlouvou sjednáno.

Je skvělé, že dodavatel takovou informaci odešle v posledních minutách, na poslední chvíli …

To ti napsal jaky dodavatel? Me Elimon nic takoveho nenapsal, pritom bych mel od noveho roku automaticky take prejit z te mesicni ceny na spot. Smlouvu mam uzavrenu od rijna 2023.
...
osobne

Odeslat příspěvekod Bond2 1. 12. 2023 07:12

Mám u ELIMONu Svěží měsíc jak plyn tak elektřinu a vše je v pohodě.

Platí:
"Pro měření spotřeby typu „C“ je vaše měsíční spotřeba stanovena dle typového diagramu dodávky (TDD) přiřazeného operátorem trhu (OTE, a.s.) k vašemu odběrnému místu. Produkt Svěží MĚSÍC bude nabízen a dodávka plynu za jeho podmínek bude poskytována po dobu účinnosti nařízení vlády č. 298/2022 Sb., o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situaci, v platném znění. Od 1. 1. 2024 se dodávka plynu do vašeho odběrného místa bude uskutečňovat za podmínek produktu Svěží SPOT."
Naposledy upravil Bond2 dne 1. 12. 2023 07:18, celkově upraveno 2
Bond2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 12. 2023 07:12

Taki píše:Obecně ta distribuce roste meziročně šíleně. Proč??

Protoze se chteji i oni zahojit na "inflaci". A protoze silovka od r 2024 nezdrazuje, zdrazi jina zlozka. Kdyby byla krize a elektrina stoji 12000KC/MWh, distribuce nezdrazi ;-]

To je stejne jako u vody, klesa spotreba, ale fixne naklady jsou kazdorocne vyssi, firma chce vydelavat nadale.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 1. 12. 2023 07:59

Nutno se ptát u ERU… zejména proč tam nejsou nějaké mantinely, jako třeba v nájemní vztazích, že cena může vzrůst ve 3 letech v souhrnu o 20% maximálně… tedy na 1,2 za 3 roky a ne 2,5x meziročně! No kolik to zdraží za rok!? Takovýhle pohyb může udělat zásadní vítr v kalkulaci návratností různých věcí!

Asi protože se to “schová” a protože přece ty solárníky nebudeme dotovat :-) aby si ukládali do sítě, a pak brali zpátky…

To by tak hrálo aby to bylo levný, vedle toho tam šoupli zase OZE za 495 (600 Kč s DPH), pro všechny chytráky, co si dělají obnovitelné zdroje na dotace, co na tom že většině se to ani s dotací nezaplatí a mnozí mají ještě větší spotřebu/ účty s elektrárnou …

On i poplatek za “jistič” rostl obrovskými procenty u vyhodnych sazeb již v minulosti. Letos jsem to ani neporovnával.

————

@bond2 to nic neznamena, ze jsou pozadu, slibem nezarmoutis a toto je vyssi moc, zavolej si na eru, chtej ochranu spotrebitele a ktery § EZ tohle (zakaz spotu) resi… pak to sem napis (nevim zda to je pro ele a plyn shodne, nejspis ano). Na zakon se mohou vymluvit vzdy.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod TommasCZ 1. 12. 2023 08:32

TommasCZ píše:Mám prosím dotaz. Řeším úplně poprvé elektřinu. Vybral jsem dobrý tarif? Vůbec se v nabídkách, parametrech a ve vývoji trhu neorientuji.

Jde o běžný byt v Praze, sazba D02d. Poskytovatel PRE.

Tarif PRE PROUD FIX 11/2023 - platný do 30. 6. 2025.

Detaily zde: https://www.pre.cz/cs/domacnosti/elektr ... ix/K_FIX2/

Jde mi o to jestli to není nějak extrémně špatná volba. Nyní, případně s ohledem jaké jsou plánované změny, zdražování apod. Občas něco vidím ve zprávách ("od ledna má stoupnout regulovaná složka o 70%"), ale jak píšu - nerozumím tomu.

Navazuji ještě na toto téma. Vaše odpověď byla, že tarif FIX je zbytečný.

Jaký (a proč) by jste tedy prosím volili? Vzhledem k nyní již ohlášenému zdražení od ERÚ.

PRE EKO
PRE BASIC
PRE NEFIX

Více k tarifům zde: https://www.pre.cz/cs/domacnosti/elektrina/kalkulacka/
TommasCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 1. 12. 2023 10:28

vpe: ten email od bezdodavatele mě taky úplně nepotěšil - počítal jsem s klasickým spotem od ledna a nečekal jsem, že do toho zase hodí vláda vidle. Na druhou stranu s tím ale dokážu žít a navíc snížili trochu paušál.

Na prosinec bude pořád velmi dobrá cena, resp. nejnižší od září. Lehce přes 3000 Kč/MWh. Za mě pořád nejlepší řešení s mou spotřebou.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 1. 12. 2023 19:04

Taky jsem u Bezdodavatele, ale nastesti mam diky FVE "becko". Nicmene BD zamavam z rakety, protoze to zdrazeni, co predvedli, je pekne svinstvo (asi se chteji zbavit klientu). Oni si nejak neuvedomuji, ze clovek, ktery k nim presel, uz minimalne jednou ten prechod zvladl a tudiz pro nej nebude problem to zvladnout znova.

Nicmene ted trosicku konstruktivne - kam zaparkovat? Idealne aby ten novy umel i vykupovat pretoky a clovek tak minimalizoval castku za ty ruzne mesicni pausaly, atd.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 2. 12. 2023 11:40

KilerShot17 píše:Aktuální zkušenost s PPAS. Na začátku října vyplněna online žádost / smlouva k přechodu, včetně plné moci k vyřízení výpovědi u PRE. 20.10. potvrzeno / podepsáno PPASem. Včera přišel e-mail od PRE o přijetí ukončení smlouvy včetně pokuty 4 700,- za nedodržení výpovědní lhůty. PPAS poslal výpověď ke konci ledna, což by bylo i byly 3 měsíce, pokud by výpověď byla podána v říjnu, ale výpověď doručili teprve včera. :roll: No uvidíme co bude...

Moje aktuální zkušenost: 20.10. podepsaná smlouva, 1.12. v 9 hod sms, že změna dodavatele byla realizována, Přihlásila jsem se do PPAS pod původními přihlaš.údaji z r.21 (DPI po Kolibříkovi) a odběr.místo el. je aktivní, zatím tam nejsou předepsané zálohy, to zřejmě pošlou i mailem, na to je čas. Asi záleží, komu se zpracování dostane pod ruku.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 2. 12. 2023 13:05

KilerShot17 píše:Aktuální zkušenost s PPAS. Na začátku října vyplněna online žádost / smlouva k přechodu, včetně plné moci k vyřízení výpovědi u PRE. 20.10. potvrzeno / podepsáno PPASem. Včera přišel e-mail od PRE o přijetí ukončení smlouvy včetně pokuty 4 700,- za nedodržení výpovědní lhůty. PPAS poslal výpověď ke konci ledna, což by bylo i byly 3 měsíce, pokud by výpověď byla podána v říjnu, ale výpověď doručili teprve včera. :roll: No uvidíme co bude...

Jak víš, že PPAS poslala výpověď do PRE teprve včera? A neměl jsi náhodou u PRE smlouvu na dobu určitou?

-- 2. 12. 2023 13:12 --

TommasCZ píše:
TommasCZ píše:Mám prosím dotaz. Řeším úplně poprvé elektřinu. Vybral jsem dobrý tarif? Vůbec se v nabídkách, parametrech a ve vývoji trhu neorientuji.

Jde o běžný byt v Praze, sazba D02d. Poskytovatel PRE.

Tarif PRE PROUD FIX 11/2023 - platný do 30. 6. 2025.

Detaily zde: https://www.pre.cz/cs/domacnosti/elektr ... ix/K_FIX2/

Jde mi o to jestli to není nějak extrémně špatná volba. Nyní, případně s ohledem jaké jsou plánované změny, zdražování apod. Občas něco vidím ve zprávách ("od ledna má stoupnout regulovaná složka o 70%"), ale jak píšu - nerozumím tomu.

Navazuji ještě na toto téma. Vaše odpověď byla, že tarif FIX je zbytečný.

Jaký (a proč) by jste tedy prosím volili? Vzhledem k nyní již ohlášenému zdražení od ERÚ.

PRE EKO
PRE BASIC
PRE NEFIX

Více k tarifům zde: https://www.pre.cz/cs/domacnosti/elektrina/kalkulacka/

Ať si vybereš jakýkoliv tarif a jakéhokoliv dodavatele, tak ohlášenému zdražení státem regulované složky od roku 2024 se nevyhneš. To postihne naprosto všechny.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka