Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod gman 5. 5. 2023 07:11

Uvažuji že bych od ČEZ přešel s plynem k TEDOM a jejich ceníku "jistota na měsíc". V podmínkách je toto
Pokud máte měření spotřeby typu „C“ (vaše odběrné místo není osazeno tzv. chytrým měřákem s průběhovým měřením typu „A“ nebo „B“), je vaše měsíční spotřeba stanovena dle typového diagramu
dodávky. Jedná se o modelový příklad spotřeby stanovený OTE, a.s. na základě skutečných měření v odběrných místech podobného typu

Znamená to že spotřebu budou dělat odhadem? Lze jim zasílat každý měsíc samoodečet a jsou povinni ho zohlednit ve vyúčtování? Je nějak omezeno kolik samoodečtů lze za rok zaslat?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 5. 5. 2023 13:36

Odectu muzes udelat 11-12 resp i mimoradnych faktur (ty musis pres dodavatele) a posilat muzes distributorovi pres mobilniodecty cz, ale nejaky vetsi vyznam na vyslednou cenu to nema, to je spis nepochopeni principu TDD.

Ledaze bys v rodinnem domku netopil plynem a poustel si tavbu hliniku a jen v letnich mesicich, kdy by byla vyrazne jina - nizsi - cena nez v topny sezone, pak to vyznam ma, jinak dost tezko.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tigonn2 6. 5. 2023 06:01

Pánové a co tyto ceny? Máte s nimi nějaké zkušenosti?

https://www.dobra-energie.eu/data/folde ... d-f656.pdf
tigonn2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 17. 5. 2023 13:52

T.E.CH
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 23. 5. 2023 09:22

PPAS se nějak vytáhla a nabízí nižší cenu ( celkovou s poplatky) s fixem na 2 roky než EON a jen o málo vyšší jak TEDOM.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2023 09:34

A tobě přijde rozumné/výhodné fixovat současné ceny na 2 roky?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 23. 5. 2023 09:49

to jsem nenapsal, jen jsem napsal, že celkem solidně ostrouhali původní nabídku. Možná ještě sraí

-- 23. 5. 2023 11:34 --

já to hlavně napsal omylem do vlákna ČEZ místo do nejvýhodnějšího dodavatele energie
Naposledy upravil Rop dne 23. 5. 2023 11:42, celkově upraveno 2
Důvod: Nesprávné téma vyřešeno - stačí příspěvek nahlásit a já to přesunu.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod NiceOne 24. 5. 2023 17:42

to PULPANM: Který ceník od PPAS uvádíte? Plyn standard se slevou xx %? Pokud chápu správně tak smlouva je na 2 roky ale cena není fixovana. Vychází ze standardního ceníku, který vám můžou kdykoliv změnit.

Nenašel jsem pořádnou dokumentaci, uvádí tam jen: Během trvání smlouvy garantujeme cenu nižší o 11 %, než je cena našeho základního ceníku STANDARD. Cena za dodávku plynu není fixovaná. Pokud by došlo ke zvýšení ceny produktu SLEVA 11 % z naší strany, můžete smlouvu vypovědět bez postihu.

Smlouva na dobu určitou 36 měsícůCena nižší o 11 % než cena produktu STANDARDCena není fixovaná, ale vždy je levnější

Nebudí to ve mě důvěru.
NiceOne
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 24. 5. 2023 20:09

Niceone...na tzb ve srovnávači mi při zadání parametrů byla nabídnuta levnější cena než u ostatních ale ani ve mně to důvěru nebudí.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 1. 6. 2023 14:27

ELIMON se dost vytáhnul s poslední nabídkou
https://www.elimon.cz/data/docs/sme_gas_20230601.pdf
lepší než TEDOM, Bidli, ENEKA...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 6. 2023 16:08

Lepší v čem? Vždyť to schéma takto mají na měsíc takřka všichni, co to nabízí.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 1. 6. 2023 18:41

Rozdíl je v přirážce k tržní ceně.
Elimon má 335 Kč / MWh bez DPH
TEDOM má 350 Kč / MWh bez DPH

Ve stálém měsíčním platu má TEDOM:
do 1,89 MWh: 89 Kč / měsíc bez DPH
do 7,56 MWh: 99 Kč / měsíc bez DPH
nad 7,56 MWh: 109 Kč / měsíc bez DPH

Elimon má 105 Kč / měsíc bez DPH
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t0x!n 3. 6. 2023 15:40

Vedle na foru u elektriny se porovnava i "bezdodavatele". Tady jsem bud slepej, ale nevidel jsem za poslednich x stran zadnou zminku.

Jelikoz mi ted konci u MND fix jak u elektriny, tak plynu, tak jsem jim vsude soupl vypovedi (muzu si nechat zdat o stavajici cene 700Kc/MWh :D)

Kazdopadne chtel bych se zeptat po strance plynu (u elektriny ted pujdu k bezdodavatele). Mel jsem takovy plan i s plynem.

Cenik maji teda docela pro me chaoticky, ale vidim tam tyto 2 polozky:
Denni poplatek: 4,18 Kc bez dane
Za sluzby obchodu za 1 MWh 450 Kc bez dane

Predpokladam, ze jsou to stejne polozky jak o prispevek vyse od Ropa. Tzn. mesicni jsou +- vsude stejne a lisi se jen ta prirazka za kazdou MWh:
Elimon 335
TEDOM 350
bezdodavatele 450

Rocne mam spotrebu cca 8 MWh, je v necem vyrazne lepsi jit k tem 2 a ne k bezdodavatele?
t0x!n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PULPANM 3. 6. 2023 17:50

Ahoj když mám smlouvu do 24/6 a výpověď min 20 dni před koncem smlouvy, to se tedy za podání výpovědi ještě bere i zítřek 4/6, když pošlu e-mail ? Nebo dnes musím vypovědět s nebo je pozdě?
Jsem tak nějak dlouho řešil a nevšiml si lhůty
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 3. 6. 2023 18:58

Zítřek je posledním dnem pro podání výpovědi.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků