Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mrusnok 31. 5. 2023 08:35

Spotová cena se ještě nutně nemusí propsat do dlouhodobých smluv.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 31. 5. 2023 08:56

A především ... dokud nebude chtít aktivně se situací něco dělat poptávka, tak nabídku to nezajímá. Pokud by se více lidí začalo schánět po levnějších cenách, s tím, že budou přecházet, tak i velcí dodavatelé zlevní. Teď se jim z ceny stropu nechce.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 31. 5. 2023 09:52

Tak chápu, že se lidi bojí jít do měsíčních fixů, válka neskončila a neskončí, teď je léto a v zimě může být vše jinak.
A mít nějakou jistotu je fajn.
Zase pokud je výpovědní doba 1 měsíc pak za ten jeden měsíc člověk může utéct někam, kde bude strop, pokud tedy bude.
Sám váhám jak to udělat s elektřinou ( aktuálně mi končí smlouva) tak s plynem ( na podzim)
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod wenaf 31. 5. 2023 11:41

Nezkoušel jste v poslední době službu nějakého srovnávače? Jde mi o neveřejné nabídky, co pak nabízí operátoři. Podle mě už je pomalu čas dát sbohem ČEZu, u kterého mi stále doplácí stát tisíce.
Véna
wenaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jir.vesely 31. 5. 2023 13:00

Je to přesně tak, jak píše Rop. Vystrašená strana poptávky nahrává straně nabídky. Já být dodavatel, tak taky nezlevňuju, když mi lidi ochotně platí nesmysl... Průměrná cena spotu za poslední rok (květen 2022 - duben 2023) byla necelých 5500 bez DPH. To je v době, kdy všichni velcí hráči nabízeli novým zákazníkům tarify za více než 10000. Od ledna spadla cena postupně na zhruba 3300 a dále k 2000. To je zase v době, kdy se velcí hráči začali předbíhat v chlubení o kolik jednotek korun pod strop se dostali. EON teď nabízí (pouze pro nové zákazníky) roční fix za 3725 a jestli se něco poslední týdny nezměnilo (po přechodu k Bezdodavateli to už tolik nesleduji), tak je to jeden z těch nejvýhodnějších tarifů tohoto typu. Tak když vezmu kalkulačku a budu počítat, že spotová cena už víc nespadne, tak by v mém případě (průběhu spotřeby) na celou zimu musela vyskočit na trojnásobek, aby vyšel EON levněji.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 31. 5. 2023 13:44

A i tak během měsíční výpovědi třeba u Tedom by se dalo přejít někam jinam, kde ný případně byl strop.
Otázka ale, jestli to řešit/ riskovat kvůli spotřebě pod 3 MWh
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 31. 5. 2023 14:08

Dá se na to koukat i z druhé strany - co tam je za risk se spotřebou pod 3 MWh? To už bych z principu šel jinam, protože přesně to si řeknou tisíce domácností a ČEZ s EONem jsou vysmátí. Ten strop bych do úvah teď už moc nedával.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 31. 5. 2023 15:15

No asi to tak udělám.
Je to jen o pohodlnosti jako se vším.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod polda 31. 5. 2023 16:09

Před krizi lidi přestupovali kvůli desetníku a teď je jim fuk 1,50 Kč a víc?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 31. 5. 2023 16:13

Lide byli vzdy hloupi.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod schwott 4. 6. 2023 17:33

Poradíte kam přejít od MND? Tedom, Bezdodavatele, EON, jiný?
Tarif C26d - NT 35 MWH, VT 8 MWh.
Tarif D45d - NT 19 MWh, VT 1 MWh.

Výpověď u MND byla akceptována k 31.8. Žádnou retenční nabídku jsem dosud nedostal.
schwott
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 4. 6. 2023 18:05

Třeba ti v rozhodování pomůže tento článek a tabulky v něm uvedené https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-en ... en-energii
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod passé 4. 6. 2023 18:49

Elimon Svezi mesic tedy nejlevnejsi?
passé
osobne

Odeslat příspěvekod Milos 4. 6. 2023 19:22

Aktuálně ano.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 5. 6. 2023 18:54

Červen za MWh měsíční spot
Bezdodavatele 2473 (včetně přirážky 450)
Elimon 2458 Kč (včetně přirážky 435)

ceny stejný, liší se jen přirážka , a po konci zastropování bude mit bezdodavatele přirážku zpět na 300 a elimon 390 (klasicky spot)

Tak uvidíme před začátkem topné sezóny v srpnu. Obrázek: skutečný denní spot - měsíční průměry
Přílohy
IMG_6435.jpeg
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků