Bidli energie - zkušenost

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod digiking 7. 1. 2022 13:29

Přecházel jsem ze Skautské energie přes DPI k Bidli a chtěl bych se podělit o zkušenost, jak s lidmi jednají. Ve smlouvě se automaticky vypočetla výše záloh podle mé předchozí spotřeby. Smlouvu jsem elektronicky podepsal, pak se dlouho nic nedělo, tak jsem musel urgovat, aby mě už převedli. Po třech týdnech od převodu mě poslali email, že zálohy se zvyšují na dvojnásobek, tj. 6000Kč, protože situace na burze je špatná (u Skautů jsem platil 1500Kč). Zrovna v té době jsem přestal topit elektřinou, takže má spotřeba bude cca třetinová. To je vůbec nezajímalo a zas mi poslali, že zálohy se navyšují na 6000Kč. Napsal jsem jim, že jsem přece podepsal smlouvu s určitou částkou a teď po mě chtějí 2x tolik a s tím nesouhlasím. Pak zase, že situace na trhu je špatná, takže budu platit 4500Kč.. Mají na to vůbec nárok neustále měnit výši záloh a neřídit se částkou ve smlouvě?

Jinak převáděl jsem dvě místa a na to druhé úplně zapomněli a stále nepřišlo oznámení o přechodu, i když jsem je na to už jednou upozorňoval. Datum avizovaného přechodu bylo v polovině prosince. To jen na ukázku, jaký tam mají pořádek.. Vydržím ten rok a pak okamžitě jinam, tohle je omyl:/
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 1. 2022 13:48

zkoušet můžou "cokoliv"
záleží jen na tom, co přesně jsi podepsal
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond2 7. 1. 2022 14:09

Bidli je primárně realitka, takže přenášejí praktiky jejich realitních makléřu i do jejich energetického businessu...
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod yowie 7. 1. 2022 14:43

digiking: jj, to samé u jednoho z našich bytů. Záloha na plyn nejdříve 3k, doručeno před vánocemi, po vánocích už skoro 4,9k. Šli jsme tam před jistotou vysoké ceny u MND, s tím, že horší to být asi nemůže, a že se ceny srovnají, což se snad teď trochu děje, ale u BIDLI asi nemá ani cenu nastavovat trvalý příkaz, pokud posílají rozpis záloh každé 3 týdny...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ninaa 7. 1. 2022 16:52

@digiking: Pokud jsi snížil spotřebu na 1/3 své obvyklé spotřeby, tak bych na tvém místě fotila denně spotřebu na elektroměru.
Poslala jim mail s tím, že budu 1) hradit zálohy uvedené ve smlouvě 2) že jsem snížila odběr o dvě třetiny a doložila fotky 3) poslala jim svůj vlastní propočet aktuálně spotřebovávané ceny el.en.- není to těžké propočítat, musíš počítat cenu dodávky silové el.en. od obchodníka+cenu distribuce.
Tím bych doložila, že nemají právo na zvýšení zálohy. A ve focení a propočítávání spotřeby bych dál pokračovala jak pro svůj vlastní přehled tak pro případnou další korespondenci s nimi.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 7. 1. 2022 19:11

Ninaa: A víš, že Bidli obchodní cenu elektřiny stanoví dle burzovních obchodů OTE? Já, že ten výpočet zase není tak jednoduchý, když mám predikovat cenu na burze, abych vypočítal zálohy na budoucí období.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 7. 1. 2022 19:44

Ahoj, me pred chvili take poslali razantni navyseni zaloh. Mam od 26.10.2021 na plyn cenik co je na fotce a smlouvu na dobu urcitou 36 mesicu a cenu 1099 kc/ MWh bez dph. Myslel jsem ze tu cenu mam fixovanou na 36 mesicu a vypada to ze je ***** a preradili me na jiny cenik.
Po uplynuti doby ucinnosti tohoto Ceniku se cena pro dalsi obdovi dodavky řídí dle Ceniku produktove rady STANDARD.... ucinnost ceniku jsrm si myslel ze je 36 mesicu.

To vypada ze je zle a rychle pryc. Nyni nabizi cenu 2990 kč/MWh.
Přílohy
1641581002023.jpg
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jakubajznisko 8. 1. 2022 12:07

Úplně stejná zkušenost. Chtějí mi navýšit zálohy skoro na trojnásobek, že prý se zdražuje elektřina. Mám ale fix takže drahá elektřina je jejich problém, ne můj. Podle smlouvy mohou navýšit zálohy jenom pokud navýším spotřebu energie, což se nestalo a ani tím neargumentují. Ohledně případné změny ceny mě musí dát vědět a mám 20 dnů na odstoupení od smlouvy. Budu to s nimi řešit.
Jakubajznisko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 8. 1. 2022 13:07

Nojo, to měla BE také fixované ceny 8-P ... naštěstí postižení, co odstoupili hned od smlouvy, chytli ještě ceníky s "normálními" cenami, než to za pár dnů BE raději položila úplně, byť se postižení stejně pár týdnů u DPI vykoupali. Dnes už jsou nové ceníky všude na mašli a není moc kam jít. Obávám se, že Bidli bude jen dalším ze seznamu obchodníků, kterým energokrize srazila vaz. Nějaké dodržování smluv je pak jen teorie, i když podle webu Bidli jede i v dalších oborech podnikání, takže by nemuselo platit, kde nic není, ani ... nebere ;-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pivinecek 8. 1. 2022 15:36

Upozornění pro zákazníky
Vzhledem ke změně našeho produktového portfolia vás touto cestou informujeme o rušení některých aktuálních produktových řad:
- BYZNYS
- DOMOV
- Náskok
- Schlieger - Virtuální baterie_spotřeba
- Special
- Pohoda
- Virtuální baterie_spotřeba
V případě, že máte jako zákazník více odběrných míst, tyto změny se týkají pouze těch, na kterých máte nastavené produkty uvedené dále v tomto oznámení
Měníme Všeobecné obchodní podmínky platné do 5.12.2021
Ke změnám dojde k 1.1.2022
V důsledku těchto změn převádíme stávající cenové podmínky dodávky elektřiny a plynu od 1.1.2022 na ceník BIDLI 2021
V důsledku pokračujícího nepříznivého vývoje cen elektřiny a plynu na velkoobchodních trzích, kde ji pro zákazníky nakupujeme, přistupujeme od 1.1.2022 ke zvýšení cen u ceníku Bidli 2021 a Standard.
Nebudete-li jako zákazník se změnou souhlasit, jste oprávněni bez uvedení důvodu a bez jakékoli sankce od smlouvy o sdružených dodávkách odstoupit, a to do 3měsíců od dnu nabytí účinnosti oznámené změny.
Odstoupení od smlouvy o sdružených dodávkách je účinné k poslednímu dni kalendářního měsíce, ve kterém nám bude doručeno, neurčíte-li jako zákazník pozdější den účinnosti odstoupení
Od 1.12.2021 zvyšujeme ceny u ceníku Individual

-- 8. 1. 2022 15:39 --

to znamená, že v tichosti zrušili ty staré výhodné produktové řady. Ale žádné info do mailu nebo poštou nepřišlo. Ani nikde ve VOP se nemůžu dočíst jestli můžou zrušit sjednanou produktovou řadu. Ale info jenom na webu a ještě hodně skryté, to je varující. Ani neposlali nový Ceník. Jenom do mailu poslali nový rozpis záloh, ale tam není vůbec nic uvedeno na jaký produkt mě převedli.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 8. 1. 2022 16:19

Tak podle zákona je určitý postup, jak oznamovat změnu VOP a ceníků. Takhle to určitě nejde, tohle dělali šmejdi už před pár lety, proto se to zpřísňovalo. Chce to jen trpělivost a vymáhat, jestli nezavřou krám úplně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 15. 1. 2022 16:16

Evidentně jde :-)

"Jenom do mailu poslali nový rozpis záloh, ale tam není vůbec nic uvedeno na jaký produkt mě převedli."

VIGILANTIBUS IURA SCRIPTA SUNT

Stačí se zeptat. JO a mimochodem, ve fakturách už je povinně uvedeno datum konce fixace.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denča12 8. 11. 2022 09:33

U dodavatele Bidli energie jsme již několik let.
Jsme spokojeni jak se službami, tak i s jejich vstřícným přístupem.
Děkujeme.
Denča12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pivinecek 8. 11. 2022 10:11

@Denča 12

Nelži tady, od Bidli utekli skoro všichni prodejce energii co pro ně dělali, protože Bidli udělalo podvod na lidi a našlo si skulinku ve VOP a naslibované zafixované ceny razantně navýšili. Co toto je zas za reklamu na ty dacany Bidli.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků