E.ON - výklad znění smlouvy

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2023 22:17

Taki píše:@vpe - tahle věc není v kompetenci ERÚ.

Cit. (zkrác.) § 17 odst. 7 písm. e) bod 1 EZ:
ERÚ dále na návrh spotřebitele odebírajícího elektřinu, ... pro spotřebu v domácnosti ..., rozhoduje spory mezi zákazníkem a držitelem licence o splnění povinností ze smluv, jejichž předmětem je dodávka nebo distribuce elektřiny, ...

Pokud ERÚ nerozhodne, bude z mé strany následovat stížnost na Radu ERÚ.


Tak co, rozhodl ERU? Myslim ze ne :-) Urcite by te odkazal na soud, mam pravdu?

A skoda ze jsi to nedotahnul, s dobrym advokatem bys to u soudu i mohl vyhrat, stacilo tlacit na to ze spotrebitel je de.il a ze se musi pouzit vyklad pro spotrebitele priznivejsi. Ale k soudu by na 90% nedoslo, Eon by se dohodnul, urcite o te chybe vedel, muj nazor. Stacilo by nu jasne dat vedet, ze vis co cinis a jsi si jisty.

Ale stejne si myslim, ze ti mohl bez sankce Eon kdykoliv odeslat vypoved, i mailem, pokud bys opravdu prudil. A dle § 570 o.z. je doruceno v tu chvili. Proste by ti nechal tu cenu co chces a pak by to rychle vypovedelnebo taky ne. Kdo vi.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 4. 6. 2023 12:35

Nakonec jsem se na to vykašlal.
Ve 12/2022 jsem nahlásil samoodečet o hodně větší než byl reálný stav elektroměru, ten akceptovali, spotřeba 1-6(kdy mám odečet distributorem do řádně fakturace) za drahé ceny tak bude téměř nulová a od 7/23 už budu u TEDOMu..
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 4. 6. 2023 12:44

Ocekaval bych prepadovou kontrolu na neopravneny odber.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 6. 2023 16:48

Když nahlásíš větší stav než jsi reálně odebral, tak jaký neoprávněný odběr?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 4. 6. 2023 17:56

To oni nevi, porovnaji odbery podle poslednich odectu a obdobi. Budou hledat pripojeni mimo elektromer.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod vpe 5. 6. 2023 19:07

Jestli je u CezD tak ti na to zvysoka se… Maji novy validacni program a kdyz to projde tak to neresi a i propustili odecitace, spolehaji se na samoodecty nebo odhady i pri rovnim vyuctovani, nebo se pletu?

Taki nekecej ze ti z eru nedali signal ze by to stejne NEROZHODLI a stejne by te poslali na obc.soud! Jsou spis konzervativni.

Jestli fakt ne tak se tam zeptej. Jde o nejakou predvidatelnost.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 5. 6. 2023 20:50

Referent, kterej to měl na starosti mi tehdy na můj e-mailovej dotaz:
"Vážený pane magistře,
děkuji za rychlé vyřízení.
Náhodou, neuvažoval jste o tom znění té mojí smlouvy - mělo by cenu podávat po řádném vyúčtování (v době, kdy již ERÚ bude věcně příslušný) opakovaný návrh?
Jde mi o neoficiální sdělení Vás, coby úředníka, který je obeznámen s různým zněním smluv."

do hodiny odpověděl, cituji:

"Dobrý den,
Jako oprávněná úřední osoba rozhodující právě takové spory musím být nestranný., proto vyjádření považujte pouze za můj osobní názor.
Dle mého názoru je vznesení Vašeho požadavku oprávněné, bude však záležet, jaké důkazní prostředky přednese protistrana a jaký zaujme výklad oprávněná úřední osoba, která potenciální budoucí spor dostane."

Ale to už jsem tu uváděl.
To mi nepřipadá, že by odkázali na soud, ale že by (nějak) rozhodli oni.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 6. 2023 17:22

To ctu jako: Vznaset pozadavky je opravnena jakakoliv osoba (ktera neni nesvepravna).

Myslel jsem že aero toho nejprve řeší s dodavatelem jaksi méně formálně, alespoň dříve to tak bylo.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků