Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 1. 2023 13:28

Mi za týden po založení účtu přišla informační SMS a za další 2 dny karta do schránky
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 13:40

Já teď zakládal 2 účty příbuzným pŕes bankID a pŕihlašovací login dali vždy RČ (bez lomítka), sám mám od nich také přihlašovací login RČ, když mě převedli kdysi dávno do RB z Citi Bank i s kreditkama. Takže kdo z vás nemá jako pŕihlašovací login RČ a proč?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tmx643 30. 1. 2023 13:42

Pokud jde o placení kvůli odměně, tak při založení v lednu se hodnotí poprvé placení v únoru a odměna se připíše v půlce března.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 13:44

A odměna 300 Kč za doporučení? Připsali ji někomu dříve?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jisy 30. 1. 2023 15:00

Pokud jsem četl propozice správně, tak při založení účtu v lednu by měla odměna přijít do 15. února :

"Kdy a jak Odměnu vyplatíme?
Jakmile Váš známý bude mít aktivní účet a při zakládání uvede identifikační kód, tak se pustíme do připisování Odměny. Podle identifikačního
kódu víme, kam připíšeme Vaši Odměnu a Váš známý bude mít možnost si účet rovnou vyzkoušet, protože Odměnu připíšeme na nově
založený účet.
Připsání Odměny proběhne nejpozději do 15. dne měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém byly Podmínky splněny."
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubik2 30. 1. 2023 18:44

jjrr píše:Já teď zakládal 2 účty příbuzným pŕes bankID a pŕihlašovací login dali vždy RČ (bez lomítka), sám mám od nich také přihlašovací login RČ, když mě převedli kdysi dávno do RB z Citi Bank i s kreditkama. Takže kdo z vás nemá jako pŕihlašovací login RČ a proč?

Já mám jako login telefon.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 18:45

Mně nabízeli číslo účtu stejné jako mé tel.č., odmítl jsem, stejně si své tel.č. nepamatuji. :D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 18:57

Pokud to telefonní číslo nemá modulo 11, tak stejně ho pak doplňují o jednu číslici, aby výsledné číslo účtu bylo validní.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 18:58

Však já ho nechtěl, vnucovali mi ho sami od sebe, když jsem měl v té době už nějakou dobu jiné číslo účtu. Přece si kvůli tomu nebudu měnit všechny šablony do RB v jiných bankách?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 19:06

Že si může klient zvolit číslo účtu (například dle svého telefonního čísla) RB nabízí jako určitou "výhodu" oproti jiným bankám :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 30. 1. 2023 22:41

Ale toto výhoda je. Číslo na přání umí jen Fio, ČSOB (Premium), MMB, KB a RB.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tonddy 30. 1. 2023 22:50

jjrr píše:Mně nabízeli číslo účtu stejné jako mé tel.č., odmítl jsem, stejně si své tel.č. nepamatuji. :D

158 :-)
Tonddy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 31. 1. 2023 00:13

Čísla účtu mají hezkou vlastnost. Vlastně dvě.
1) Spojením dvou platných čísel účtu vznikne opět platné číslo účtu - např. 158158158
2) Přidáním (nebo odebráním) nuly na konci platného čísla účtu vznikne platné číslo účtu - např. 158000
No a pak to lze kombinovat - např. 1580588

Já např. mám tu "smůlu", že moje číslo účtu je ve tvaru x00y, kde x i y jsou platná čísla. Takže když se spletu a místo dvou nul napíšu jednu, je to stále platné číslo účtu.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 31. 1. 2023 09:24

dalich píše:Ale toto výhoda je. Číslo na přání umí jen Fio, ČSOB (Premium), MMB, KB a RB.

To nevím, u ČSOB prémium jsem chtěl vlastní číslo bú a nešlo to
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 31. 1. 2023 09:26

@regin: To, že číslo účtu x00y i x0y jsou stále platná čísla účtů, není úplně pravda. Například číslo 1003 je platné, ale číslo 103 je neplatné. Stejně tak třeba 3009 je platné, ale 309 je neplatné. Pro jaká konkrétní X a Y to platí?
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků