FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

ZFP Akademie

Offline - Návštěvník Profil 
21. 2. 2010 10:07 Odeslat příspěvek
konstruktiwa píše
Funguje ta '' kombinace '' ?, spocital nekdo vynosy a nakladnost teto kombinace ? Proc si zakladat KZP a jeste PDU kdyz se jedna v podstate o stejnej produkt ? ?

Jednou jsem našel perfektně zpracovanou tabulku, kde je to přesně vypočítáno. Kombinace se samozřejmě vyplatí, ale pouze při dlouhodobém používání a pro malý okruh lidí. Jenže jsou i jiné cesty spoření, investování, pojištění, kde víc naspoříte, víc vyděláte a lépe se pojistíte.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
21. 2. 2010 10:12 Odeslat příspěvek
Navíc ty procenta se používají jen z té spořící části, ne z poplatků nebo části rizikové. Jde tak klidně kouzlit s procenty, kdy klient dostane méně, než vložil, ale zároveň bude mít papírový výnos klidně přes 5 % :D


Offline - Nadšenec Profil 
21. 2. 2010 13:58 Odeslat příspěvek
Joshua_ píše
konstruktiwa píše
Funguje ta '' kombinace '' ?, spocital nekdo vynosy a nakladnost teto kombinace ? Proc si zakladat KZP a jeste PDU kdyz se jedna v podstate o stejnej produkt ? ?

Jednou jsem našel perfektně zpracovanou tabulku, kde je to přesně vypočítáno. Kombinace se samozřejmě vyplatí, ale pouze při dlouhodobém používání a pro malý okruh lidí. Jenže jsou i jiné cesty spoření, investování, pojištění, kde víc naspoříte, víc vyděláte a lépe se pojistíte.


Kombinace se samozřejmě nikdy nevyplatí. Vyplatí se jen pro ZFP.


Offline - Návštěvník Profil 
21. 2. 2010 14:34 Odeslat příspěvek
vladimir.svorba píše
Joshua_ píše
konstruktiwa píše
Funguje ta '' kombinace '' ?, spocital nekdo vynosy a nakladnost teto kombinace ? Proc si zakladat KZP a jeste PDU kdyz se jedna v podstate o stejnej produkt ? ?

Jednou jsem našel perfektně zpracovanou tabulku, kde je to přesně vypočítáno. Kombinace se samozřejmě vyplatí, ale pouze při dlouhodobém používání a pro malý okruh lidí. Jenže jsou i jiné cesty spoření, investování, pojištění, kde víc naspoříte, víc vyděláte a lépe se pojistíte.


Kombinace se samozřejmě nikdy nevyplatí. Vyplatí se jen pro ZFP.

Vyplatí, nějaký výnos tam je.


-
21. 2. 2010 14:44 Odeslat příspěvek
asi vyplati protoze jeste dostanete provize za vlastni smouvy


Offline - Administrátor Profil 
21. 2. 2010 14:57 Odeslat příspěvek
i když sečteš provize s nějakým výnosem, tak budeš mít míň, než když si sjednáš rizikové pojištění + zbytek peněz necháš ležet někde na termínovaném vkladu.

Vyplatí se to jen v případě, že to uzavřeš někomu jinému. On zaplatí náklady, ty dostaneš provizi.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 2. 2010 22:11 Odeslat příspěvek
Provize je samozřejmě tučná, ale ten člověk z toho taky může někdy něco mít. Stavebko lidi používají normálně, PP taky, IŽP pokud je dobře nastavené je ku prospěchu a důchodovka je zbytečná věc, ale jsou za to velké provize.

Takže myšlenka určité kombinace se mi líbí, ale ne v takovém provedení a hlavně ne pro každého. Jenže většina poradců ze ZFP automaticky nabízí kombinaci (před tím ještě seminář, kde vás ke kombinaci navedou) bez jakékoli analýzy.


Offline - Inventář Profil 
24. 2. 2010 08:59 Odeslat příspěvek
Joshua_: protoze se nejedna o zadne poradce (kdyz tomu lejno rozumi, ze?), ale o obycejne bouchace ctyrkombinace.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 2. 2010 15:22 Odeslat příspěvek
S474N píše
Joshua_: protoze se nejedna o zadne poradce (kdyz tomu lejno rozumi, ze?), ale o obycejne bouchace ctyrkombinace.

Určitě, trochu mě to štve, kvůli degradaci lidí, kteří jsou studovaní nebo tomu více rozumí a zajímají se o to. Pak potenciální klienti všechny hážou do jednoho pytle.

Zrovna včera jsem potkal spolužáka ze střední, tak jsme se bavili co dělá, on, že si teprv teď dodělal maturitu, protože ji nedal na poprvé ani na podruhé, pracuje jako securiták v Zetoru a nějaký jeho známej mu dohodil job v Axe jako "bouchač životních pojistek". Tak jsem jen zakroutil hlavou a popřál jsem mu hodně štěstí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 3. 2010 18:36 Odeslat příspěvek
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu.

a)Je mi 24 let, jsem dosti naivní, převzal jsem stavebko od rodičů na cílovou částku 300K Kč, s minálním měsíčním vkladem t.j. 1500kč měsíčně. Teď je to nějak v polovině.

b)Také jsem se minulý týden zůčastnil sezení se ZFP poradcem, šel jsem tam nepřipraven a s tím že mě bude chtít informovat o možnosti získání státních dotacích a daňových úlev. Zřejmě i něco nabídnout. Slečna byla profesionálka ve svém oboru, poradce rozhoně nebyla, ale velmi šikovná prodejkyně. Nic nového mi neřekla jen mi cpala pod nos ochromující čísla, byl sem ochromen nikoli ohromen. Proto nemám rád tyhle osobní schůzky se zástupci finančního institutu. Je snad už pravidlem, že vždy se snaží využít mé nevědomosti a něco mi podstrčit. Naučil jsem se proto vždy zeptat se jestli má nabízený produkt nějakou nevýhodu a zeptat se na konkurenci, takhle skoro vždy poznám zdali se jedná o objektivního prodce nebo o prachsprostého obchoďáka. Dotazem na konkurenci jsem ji ochromil já, využil příležitosti a utekl pryč.

c)Avšak jsem se dál zajímal o zfp. Je toho napsáno hodně, o jejich manipulačním přístupu, a o jejich pověstných kombinacích ,které jsou nastaveny na vytěžení co největích provizí, nemám pochyb. Mám ale pochyb o jednotlivých produktech. Měl jsem připraveno spoustu otázek na spoustu z nich jsem si už zodpovědel, sbíráním informací po internetu a od aktivních, mrtvejch či odchozich ZFPáků. (přelouskal jsem i celé tohle vlákno, které trvá několik let a je zde krásně vidět rozvoj a životní cyklus jednoho ZFPčlena)

d)V případě že s nimi uzavřu třeba stavebko, tak nabídka na pobočce je snad totožná s nabídkou zfp(u jedné konkrétní spořitelny). Samozřejmě rozdíl mezi produkty je ve výši poplatků na provoz účtu a provizi. Ale ve výsledku je součet těchto nákladů totožný. V zfp, ale dostanu část této provize zpět. Tím pádem mám během 1.-2. roku menší splátky než u pobočkové smlouvy se stejným výsledkem na konci.

e)Jak moc je víše uvedená úvaha špatná a jak moc bych zplakal nad vejdělkem? Mě jde o jejich produkty....dnes jsou podobné či srovnatelné s ostatními, jen s tou výhodou, že ze začátku budu mít provizi. V případě potřeby ižp či pp, není lepší se obrátit na ZFP, že by to vyšlo levnějc na stejným výsledku? Jde jen o jeden jediný produkt, žádné kombo.

f)Pár let zpět se stávala, že nebyla proplacena provize. Teď v poslední době se už žádné zprávy o neproplácení provizí neobjevují, pokud ovšem jejich commando je už neodstranilo. Jsou teď s výplatou provizí nějaké problémy?

g)S touto souvislostí, má někdo informace o tom zdali spor ZFP vs AXA dopadl ?

h)ZFPa se honosí akreditací ministerstva škosltví, znamená to, že má nárok na školní granty? Má někdo info o tom zdali ZFPA tyto granty čerpá, ať už české nebo granty eu? Má někdo přehled o tom jaká je souvislost mezi ZFP a OSSFP ČR?

i)Dále by mě zajímalo( resp odpověď je logická, ale pro jistotu), v případě převodu již existující smlouvy zaplatím nějaký poplatek (zřejmě storno) a ještě k tomu budu muset ZNOVU zaplatit tu počáteční (získatelskou ? ) provizi ?

j)Taky mě zajímá jejich smlouva, hrozí tam pokutou za porušení jednoho bodu od 15 K - 1 M Kč, v případě porušení více bodů se pokuty mohou sčítat a tyto spory řeší ZFP zvolený rozhodčí bez možnosti odvolání se k soudu. Je težké ji třeba nechtěně porušit ? Např uzavřu smlouvy pro celou rodinu, a po čase zjistím, že jsem udělal chybu, že konkurent má lepší nabídku a že ty smlouvy, v okruhu mých blízkých, které jsem uzavřel, odvedu od ZFP pryč. Hrozí mi tímto pokuta ?

k)V případě že jsou mé uváhy v podstatě správné, tak stávající stavebko si mám zřejmě nechat a nešahat na něj. Jestli někdy budu potřebovat druh produktu nabízený ZFP, tak si pořídit sponzorské číslo a dostat část provize (tedy část nákladů) zpět, nebo doporučit je známému s varováním, aby si vzal skutečně jen to pro co si půjde a nic navíc.

l)Byl bych rád kdyby mi někdo kdo má zkušenosti(ale ne víc jak 2 roky staré, teď je situace jiná, tedy zajímá mě rok 2008-2010) řekl, jestli na základě mých dotazů, má cenu se ZFP někdy spolupracovat, nebo radši ruce pryč? (aktivne prodávat nechci, a chci mit svobodu se kdykoli zvednout a jit pryč) A když někdo zareaguje a dá si práci s případným vyvrácením konkrétní otázky, budu velice rád.

P.S. chápu že bod g) a h) je trochu mimo mísu, ale pro mě to je něco co bych rád vědel než bych s nimi navázal spolupráci. Jestli je to skutečně společnost s čistým štítem(bez pochybností, že by porušovala zákon).


Offline - Administrátor Profil 
15. 3. 2010 19:35 Odeslat příspěvek
Ohledně toho stavebního spoření - některé stavební spořitelny mají dnes nabídky, kdy můžeš uzavřít smlouvu bez onoho 1% vstupního poplatku, pokud se rozhodneš uzavírat přes ZFP, tak to zcela bude nějaká, která ten poplatek má. Hádám, že to bez problémů vyrovná tu provizi.

Co jsem tak četl o ZFP, tak nechtěli pro získání nároků na provizi, aby jsi těch produktů měl víc? A snad se tam i něco platí za školení, ne? Podle mě je minimální šance, že bys na tom vydělal (za předpokladu, že to budeš sjednávat jen pro sebe a ne to nutit jiným lidem)


Offline - Nadšenec Profil 
15. 3. 2010 21:32 Odeslat příspěvek
Smlouvy ZFPA s OZ neznám, v ruce jsem nedržel, tak nebudu komentovat. Co se týká provize za SS - pravda co píše Patrik, i nyní jsou akce bez poplatku, chce to jen přelouskat weby SS. U nás je např. akce na SS bez poplatku za uzavření smlouvy a provizi vyplatí SS získateli také. V ZFPA se platí za školení, co mám info, jsou nadstavbová a ne vše lze přes ně nabízet, pokud neprojdeš dalším školením, takže se na začátku asi víc platí, než získá - resp. co získáš na provizích, utratíš u ZFPA na školení 0=0. Takže výdělek pouze pokud aktivně nabízíš.
Poznámka k Patrikovi - toto je přesně ukázka toho, když se někde často píše, že platit provize poradcům je zbytečné, zde Patriku vidíš jakou cestou by se lidi ovlivnění vidinou pár korun mohli vydat. Nepíšu o lidech jako jsi ty, nebo ta parta zde na finexpertu, ale lidi, kteří o financích nic neví, ale jsou ovlivněni, že se na tom dá vydělat. Namísto aby se vzdělali sami, vlezou do společností jako to ZFPA, IFP apod. protože jim naslibují hory doly.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 11. 2010 09:11 Odeslat příspěvek
Máme od ZFP univerzální životní pojištění Perspektiva 7 BN u Kooperativy.
Platíme měsíčně 1500Kč a jsem tam pojištěn já společně s manželkou

Pojistná cástka pro prípad
- smrti úrazem do 80 let 100 000 Kc
- trvalých následku úrazu s progresí do 80 let 300 000 Kc
- telesného poškození úrazem do 80 let 100 000 Kc
Pojištení pro prípad pobytu v nemocnici - denní dávka 500 Kc

Manželka
Pojistná cástka pro prípad
- smrti úrazem do 80 let 100 000 Kc
- trvalých následku úrazu s progresí do 80 let 300 000 Kc
- telesného poškození úrazem do 80 let 150 000 Kc
Pojištení pro prípad pobytu v nemocnici - denní dávka 500 Kc

Po třech letech mohu vybrat nějaké peníze (viz tabulku) a po cca 24 letech mohu vybrat již více než jsem vložil. Je to sice teorie ale nějaké peníze by se mi měli vrátit.

Obrázek

Co vy na to?


Offline - Nadšenec Profil 
6. 11. 2010 01:29 Odeslat příspěvek
Jen drobná otázka, k čemu Vám je pojistné krytí ve věku 80 let?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 11. 2010 07:22 Odeslat příspěvek
Jak to myslíte?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další stránka
Stránka 37 z 39 [ Příspěvků: 572 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies