FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Nový loterijní zákon

Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 1. 2017 08:35 Odeslat příspěvek
Zdravím! Nikde jsem tady tohle téma nenašel, tak právě z tohoto důvodu jsem se rohodl ho založit.

Co si myslíte o novém loterijním zákoně a o blokaci firem, jako jsou (lottoland, leovegas, bet365, atd..)??
Mě osobně už to příjde jako taková cenzura, která pomalu nastává. Hlavně ohledně těch loterií, sazka tu prostě chce mít svůj monopol a taky ho budou mít. Jsem zvědavý, komu udělí ministerstvo financí licenci a taky kdy to bude...

Dotkne se vás to nějak :?: :?:
Já si třeba občas vsadím stírací los online, nebo eurojackpot a nebo jsi jdu zahrát ruletu. Tak z tohoto důvodu mě to ser* a zajímá mě, jak na to koukají ostatní.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
29. 1. 2017 09:35 Odeslat příspěvek
Abych se přiznal, tak zrovna tohle mě netrápí. Nesázím. Když bych prohrál, byl bych naštvaný. A dotovat Sazku se mi taky nechce.


Offline - Diskutér Profil 
29. 1. 2017 09:50 Odeslat příspěvek
Je to jen obrana statu proti danovym unikum, stat nechce, aby ty firmy danili zisky z ceskych sazek v nejakem danovem raji. A ja s tim souhlasim.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 14:54 Odeslat příspěvek
Souhlasit se v principu dá, ale ospravedlnit to zavedením mechanismu na blokování určitých stránek na internetu není možné. Navíc o daných stránkách nerozhoduje soud, ale úředník.

Tohle danění si má FS vynucovat jinými způsoby, než cenzurou internetu. Množství sázkovek sídlí v zemích patřících do Evropského hospodářského prostoru (Malta, Gibraltar...) tudíž by bylo systémové řešení na úrovni EU.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 15:12 Odeslat příspěvek
Tak stát se to snaží (více či méně úspěšně) potírat všemi možnými způsoby. Pravděpodobně nejúčinnější je pokutování sázkařů - http://sazeni.idnes.cz/kurzove-sazeni-p ... sazeni_ten.

A vzhledem k tomu, že platby kartou u sázkových společností mají svoje MCC (Merchant Category Code, kód obchodníka), tak vytřídit je by celkem nebyl problém. Stačil by jeden zátah, pár likvidačních pokut a sázení v zahraničí by v podstatě odpadlo. Ale to by musel někdo opravdu chtít. Systém blokování je fakt na nic.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 16:00 Odeslat příspěvek
Proč chceš pokutovat sázkaře? To si každý má před vsazením zjišťovat, kde a jakou licencí firma disponuje?

Ano, výhry získané mimo země EHP musí sázkař zdanit, pokud je někdo zatají, za to bych pokutu chápal. Jinak výhry dani nepodléhají. Pokud někdo podniká na území ČR nelegálně, má to stát řešit s ním, ne s jeho klienty, že na něj nedosáhne je výmluva a neschopnost.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 16:21 Odeslat příspěvek
Neznalost zákona neomlouvá. A pokud si někdo není jist, jestli daná společnost má v ČR licenci, má sázet u tuzemských. A nebo nesázet vůbec :).

Zkrátka náš zákon je takový, že sázení u zahraničních sázkových kanceláří považuje za nelegální a tudíž musí sázkař počítat s pokutou. Pokud by stát opravdu chtěl sázení u zahraničních sázkovek zamezit, stačilo by se vydat touto cestou. Pár milionových pokut, reportáže o sázkařích, co se kvůli pokutě dostali do osobního bankrotu v TV Nova a problém by byl vyřešen, počet těch, kteří by přesto sázeli v zahraničí by nebyl větší, než počet pachatelů jiných trestných činů.

Tolik k tomu, kdyby náš stát CHTĚL zamezit úniku zisků ze sázení do zahraničí. To, že bylo schváleno bezzubé opatření hovoří spíše o tom, že stát NECHCE úniku zisků ze sázení zamezit a pouze hledá jakousi fasádu pro to, že nic nedělá.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 16:48 Odeslat příspěvek
V tuzemsku jsou pouze SK pro rekreační sázkaře, jak začneš vyhrávat, nasadí ti limity, pokud se někdo sázením chce živit, tady mu pšenka nepokvete.

Celkem by mě zajímala citace ze zákona, která obecně zakazuje sázení u zahraničních SK tak, jak to popisuješ. Článek idnesu je natolik obecný, že z něj nelze vyvodit žádný závěr, spíš to na mě působí, že šlo o nějaký speciální případ. Například sázel arbitráže, na které jsou opravdu potřeba extrémní finanční toky a ještě to nedanil. Popřípadě nějaká kombinace s praním špinavých peněz.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 16:53 Odeslat příspěvek
§4 odst. 10 zákona o loteriích

(10) Provozování cizozemských loterií včetně prodeje cizozemských losů, účast na sázkách v zahraničí, při nichž jsou sázky placeny do zahraničí, a sbírka sázek pro sázkové hry provozované v zahraničí nebo zprostředkování sázek na sázkové hry provozované v zahraničí je zakázáno. Provozování tuzemských loterií a jiných podobných her, při nichž jsou sázky placeny v zahraničí, je zakázáno. Ministerstvo může k zajištění vzájemnosti povolit z tohoto zákazu výjimku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 17:16 Odeslat příspěvek
To je znění starého zákona, které ale odporuje legislativě EU.
V tomto směru je tedy nový Zákon o hazardních hrách k sázkařům vstřícnější, jelikož tam jsem již podobnou pasáž nenašel.

Upozorňuji navíc, že podle onoho zákona se nejedná o trestný čin, ale o přestupek.

Navíc dle § 48 odst. 1 písm. f) pokutu do výše
50 000 Kč uloží orgán státního dozoru fyzické osobě, která je k provozovateli v pracovněprávním, členském nebo obdobném poměru, a účastníku kursových sázek a sázkových her v kasinu, pokud jednali v rozporu s tímto zákonem nebo povolením k provozování nebo herním plánem.

Takže nevím, kde bereš milionové pokuty, kterými bys to potíral.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 17:42 Odeslat příspěvek
Hm, máš pravdu. Takže velký humbuk, ja stát omezí přeshraniční hazard a přitom jde o obrovské uvolnění.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 17:56 Odeslat příspěvek
Tak stary zakon z roku 91 je dnes jednoznacne nevyhovujici, v te dobe v podstate nebyl internet. Pocitam, ze novy zakon vzniknul, aby doslo k harmonizaci s legislativou EU.

V dnesni dobe preci nelze lidem zakazovat sazet v zahranici. Je potreba zakazat sazkovkam nelegalni provoz, tzn. prijem vkladu ze statu, kde nemaji licenci a neplati dane. V tomhle smeru za me novy zakon OK. Spatne je, jakym zpusobem stat dodrzovani zakona vynucuje, tedy cenzurou internetu.


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2017 18:03 Odeslat příspěvek
Jeden cas bylo vubec zakazano provozovani internetovych sazek.


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2017 21:01 Odeslat příspěvek
Zajímalo by mě, jak úředník dokáže, že v okamžiku zaplacení jsem byl v ČR a ne mimo.


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 04:42 Odeslat příspěvek
Proc by to mel dokazovat? To nikdo nikdy nikomu dokazovat nebude.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 28 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies