FinExpert.cz

Přihlásit se
Nový loterijní zákon

Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 1. 2017 08:35 Odeslat příspěvek
Zdravím! Nikde jsem tady tohle téma nenašel, tak právě z tohoto důvodu jsem se rohodl ho založit.

Co si myslíte o novém loterijním zákoně a o blokaci firem, jako jsou (lottoland, leovegas, bet365, atd..)??
Mě osobně už to příjde jako taková cenzura, která pomalu nastává. Hlavně ohledně těch loterií, sazka tu prostě chce mít svůj monopol a taky ho budou mít. Jsem zvědavý, komu udělí ministerstvo financí licenci a taky kdy to bude...

Dotkne se vás to nějak :?: :?:
Já si třeba občas vsadím stírací los online, nebo eurojackpot a nebo jsi jdu zahrát ruletu. Tak z tohoto důvodu mě to ser* a zajímá mě, jak na to koukají ostatní.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
29. 1. 2017 09:35 Odeslat příspěvek
Abych se přiznal, tak zrovna tohle mě netrápí. Nesázím. Když bych prohrál, byl bych naštvaný. A dotovat Sazku se mi taky nechce.


Offline - Diskutér Profil 
29. 1. 2017 09:50 Odeslat příspěvek
Je to jen obrana statu proti danovym unikum, stat nechce, aby ty firmy danili zisky z ceskych sazek v nejakem danovem raji. A ja s tim souhlasim.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 14:54 Odeslat příspěvek
Souhlasit se v principu dá, ale ospravedlnit to zavedením mechanismu na blokování určitých stránek na internetu není možné. Navíc o daných stránkách nerozhoduje soud, ale úředník.

Tohle danění si má FS vynucovat jinými způsoby, než cenzurou internetu. Množství sázkovek sídlí v zemích patřících do Evropského hospodářského prostoru (Malta, Gibraltar...) tudíž by bylo systémové řešení na úrovni EU.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 15:12 Odeslat příspěvek
Tak stát se to snaží (více či méně úspěšně) potírat všemi možnými způsoby. Pravděpodobně nejúčinnější je pokutování sázkařů - http://sazeni.idnes.cz/kurzove-sazeni-p ... sazeni_ten.

A vzhledem k tomu, že platby kartou u sázkových společností mají svoje MCC (Merchant Category Code, kód obchodníka), tak vytřídit je by celkem nebyl problém. Stačil by jeden zátah, pár likvidačních pokut a sázení v zahraničí by v podstatě odpadlo. Ale to by musel někdo opravdu chtít. Systém blokování je fakt na nic.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 16:00 Odeslat příspěvek
Proč chceš pokutovat sázkaře? To si každý má před vsazením zjišťovat, kde a jakou licencí firma disponuje?

Ano, výhry získané mimo země EHP musí sázkař zdanit, pokud je někdo zatají, za to bych pokutu chápal. Jinak výhry dani nepodléhají. Pokud někdo podniká na území ČR nelegálně, má to stát řešit s ním, ne s jeho klienty, že na něj nedosáhne je výmluva a neschopnost.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 16:21 Odeslat příspěvek
Neznalost zákona neomlouvá. A pokud si někdo není jist, jestli daná společnost má v ČR licenci, má sázet u tuzemských. A nebo nesázet vůbec :).

Zkrátka náš zákon je takový, že sázení u zahraničních sázkových kanceláří považuje za nelegální a tudíž musí sázkař počítat s pokutou. Pokud by stát opravdu chtěl sázení u zahraničních sázkovek zamezit, stačilo by se vydat touto cestou. Pár milionových pokut, reportáže o sázkařích, co se kvůli pokutě dostali do osobního bankrotu v TV Nova a problém by byl vyřešen, počet těch, kteří by přesto sázeli v zahraničí by nebyl větší, než počet pachatelů jiných trestných činů.

Tolik k tomu, kdyby náš stát CHTĚL zamezit úniku zisků ze sázení do zahraničí. To, že bylo schváleno bezzubé opatření hovoří spíše o tom, že stát NECHCE úniku zisků ze sázení zamezit a pouze hledá jakousi fasádu pro to, že nic nedělá.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 16:48 Odeslat příspěvek
V tuzemsku jsou pouze SK pro rekreační sázkaře, jak začneš vyhrávat, nasadí ti limity, pokud se někdo sázením chce živit, tady mu pšenka nepokvete.

Celkem by mě zajímala citace ze zákona, která obecně zakazuje sázení u zahraničních SK tak, jak to popisuješ. Článek idnesu je natolik obecný, že z něj nelze vyvodit žádný závěr, spíš to na mě působí, že šlo o nějaký speciální případ. Například sázel arbitráže, na které jsou opravdu potřeba extrémní finanční toky a ještě to nedanil. Popřípadě nějaká kombinace s praním špinavých peněz.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 16:53 Odeslat příspěvek
§4 odst. 10 zákona o loteriích

(10) Provozování cizozemských loterií včetně prodeje cizozemských losů, účast na sázkách v zahraničí, při nichž jsou sázky placeny do zahraničí, a sbírka sázek pro sázkové hry provozované v zahraničí nebo zprostředkování sázek na sázkové hry provozované v zahraničí je zakázáno. Provozování tuzemských loterií a jiných podobných her, při nichž jsou sázky placeny v zahraničí, je zakázáno. Ministerstvo může k zajištění vzájemnosti povolit z tohoto zákazu výjimku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 17:16 Odeslat příspěvek
To je znění starého zákona, které ale odporuje legislativě EU.
V tomto směru je tedy nový Zákon o hazardních hrách k sázkařům vstřícnější, jelikož tam jsem již podobnou pasáž nenašel.

Upozorňuji navíc, že podle onoho zákona se nejedná o trestný čin, ale o přestupek.

Navíc dle § 48 odst. 1 písm. f) pokutu do výše
50 000 Kč uloží orgán státního dozoru fyzické osobě, která je k provozovateli v pracovněprávním, členském nebo obdobném poměru, a účastníku kursových sázek a sázkových her v kasinu, pokud jednali v rozporu s tímto zákonem nebo povolením k provozování nebo herním plánem.

Takže nevím, kde bereš milionové pokuty, kterými bys to potíral.


Offline - Administrátor Profil 
1. 2. 2017 17:42 Odeslat příspěvek
Hm, máš pravdu. Takže velký humbuk, ja stát omezí přeshraniční hazard a přitom jde o obrovské uvolnění.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2017 17:56 Odeslat příspěvek
Tak stary zakon z roku 91 je dnes jednoznacne nevyhovujici, v te dobe v podstate nebyl internet. Pocitam, ze novy zakon vzniknul, aby doslo k harmonizaci s legislativou EU.

V dnesni dobe preci nelze lidem zakazovat sazet v zahranici. Je potreba zakazat sazkovkam nelegalni provoz, tzn. prijem vkladu ze statu, kde nemaji licenci a neplati dane. V tomhle smeru za me novy zakon OK. Spatne je, jakym zpusobem stat dodrzovani zakona vynucuje, tedy cenzurou internetu.


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2017 18:03 Odeslat příspěvek
Jeden cas bylo vubec zakazano provozovani internetovych sazek.


Offline - Diskutér Profil 
1. 2. 2017 21:01 Odeslat příspěvek
Zajímalo by mě, jak úředník dokáže, že v okamžiku zaplacení jsem byl v ČR a ne mimo.


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 04:42 Odeslat příspěvek
Proc by to mel dokazovat? To nikdo nikdy nikomu dokazovat nebude.


Offline - Administrátor Profil 
2. 2. 2017 08:42 Odeslat příspěvek
Tak teď už není co řešit, nový zákon prakticky umožnil sázení v zahraničí zcela bez kontroly, jediným potřebným vybavením bude VPN (zatím možná stačí nastavit si vlastní DNS servery, třeba veřejné od Google).

Kdyby stát chtěl (a v zákoně si to odpovídajícím způsobem upravil), neměl by problém českým občanům prakticky zamezit sázení v zahraničí, nebo alespoň mimo EU. Stačilo by požadovat od bank a různých mikroplatebních společností jako je PayPal, Skrill a další pravidelný report všech MCC odpovídající sázkovým kancelářím v jiné než české měně (a měnách EU) a/nebo placené do zahraničí (mimo eu). Pak už jen rozesílat jednotlivým "sprostým podezřelým" dopis typu "explain or pay". Stačila by na to jedna sekretářka na ministerstvu financí.

Každopádně stát tyto ambice evidentně nemá, takže není co řešit.


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 18:02 Odeslat příspěvek
Ono to neni tak jednoduche prolomit bankovni tajemstvi. Zasahuje to do osobni svobody cloveka a prava na vlastnictvi majetku, neobstalo by to u Ustavniho soudu. Ochrana pred terorismem mozna, ale ochrana pred sazenim v zahranici?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 2. 2017 18:16 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: Znovu se ptam, proc by stat mel mit ambici pokutovat obcany? Problemove SK maji stranky v cestine, ceskou podporu a hlavne platby se posilaji na ucty vedene v CR. To je v poradku? Proc napriklad stat neobstavy sazkovkam bez licence tyto ucty?


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 18:24 Odeslat příspěvek
Obstavit ucet? Zablokovat prostredky na uctu muze jen exekutor, soudni vykonavatel nebo OCTR. A ti na to nemaji zakonne zmocneni. Nez bude neco uzakoneno, tak ucty v CR zrusi sami vlastnici a zacnou pouzivat ucty v zahranici.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 2. 2017 19:18 Odeslat příspěvek
Pokud by se musely řešit vklady na zahraniční účty a SK vyplácely výhry ze zahraničí, většina lidí by si to rozmyslela, jelikož by to bylo obtěžkáno poplatky na obou stranách.

SK, přes které z ČR tečou největší objemy peněz, sídlí v zemích EHP. To zároveň nemusí být země EU, ale platí v nich Smlouvy o založení evropského společenství (SES) o volném pohybu zboží, osob, služeb a kapitálu.

Zakazovat občanům EU sázení v těchto SK je tedy v rozporu s těmito smlouvami.


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 21:12 Odeslat příspěvek
Poplatky by asi byly nižší než české daně. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 2. 2017 07:36 Odeslat příspěvek
Jenze by je platili klienti.


Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2017 08:41 Odeslat příspěvek
To tezko, klienti by sazeli v tech bezpoplatkovych, konkurence funguje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 2. 2017 17:28 Odeslat příspěvek
Chtel bych videt sazkovku, co by za klienty platila SEPA platby. Jeste kdyz stoji u kazde banky jinak. Jak by asi zjistili, kolik to dela?


Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2017 17:36 Odeslat příspěvek
By nabijeli hracsky ucet kartou, ja to jinak nez kartou nikdy nenabijel.


Offline - Administrátor Profil 
4. 2. 2017 17:07 Odeslat příspěvek
Sepa platby nejsou problém, je možné to dělat přes devizovky (Devizy.cz, europlatba.cz) zdarma.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 2. 2017 08:49 Odeslat příspěvek
https://www.novinky.cz/ekonomika/430357-fortuna-dostala-jako-prvni-ceska-firma-licenci-na-internetovou-ruletu.html


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 9. 2019 21:07 Odeslat příspěvek
Ono je asi těžké polemizovat, jestli nový loterijní zákon je dobrý či špatný. Je to poměrně subjektivní věc, podle toho z jak se na něj díváme. Pokud budeme zástupce internetového kasina, potom to byl od Babiše jasný klacek pod nohy, protože tuzemský gambling dostal tvrdou lekci v podobě všech restrikcí. Pokud jsem nemocný gambler, možná mi zákon pomůže s mojí závislostí - jelikož prohrávat peníze už není tak snadné jako dřív. I když potom jsem viděl např. tady https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/herny-hazard-hraci-automaty-gambleri-kvizomaty.A180216_204035_ekonomika_ane a vše je jinak. Co je zajímavé, že v zákoně zapomněli poukázat na bitcoinové kasina kde neplatíte penězi, zmiňují se o tom např. tady https://cz-casino.cz/jak-hrat-s-bitcoinem-v-online-kasinu/. Tzn. že hrou v čistě kryptoměnovém kasinu nenaplňujete podmínku hazardní hry a zákon neporušujete.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 28 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat
cron
Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies