FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Nový loterijní zákon

Offline - Administrátor Profil 
2. 2. 2017 08:42 Odeslat příspěvek
Tak teď už není co řešit, nový zákon prakticky umožnil sázení v zahraničí zcela bez kontroly, jediným potřebným vybavením bude VPN (zatím možná stačí nastavit si vlastní DNS servery, třeba veřejné od Google).

Kdyby stát chtěl (a v zákoně si to odpovídajícím způsobem upravil), neměl by problém českým občanům prakticky zamezit sázení v zahraničí, nebo alespoň mimo EU. Stačilo by požadovat od bank a různých mikroplatebních společností jako je PayPal, Skrill a další pravidelný report všech MCC odpovídající sázkovým kancelářím v jiné než české měně (a měnách EU) a/nebo placené do zahraničí (mimo eu). Pak už jen rozesílat jednotlivým "sprostým podezřelým" dopis typu "explain or pay". Stačila by na to jedna sekretářka na ministerstvu financí.

Každopádně stát tyto ambice evidentně nemá, takže není co řešit.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 18:02 Odeslat příspěvek
Ono to neni tak jednoduche prolomit bankovni tajemstvi. Zasahuje to do osobni svobody cloveka a prava na vlastnictvi majetku, neobstalo by to u Ustavniho soudu. Ochrana pred terorismem mozna, ale ochrana pred sazenim v zahranici?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 2. 2017 18:16 Odeslat příspěvek
PatrikChrz: Znovu se ptam, proc by stat mel mit ambici pokutovat obcany? Problemove SK maji stranky v cestine, ceskou podporu a hlavne platby se posilaji na ucty vedene v CR. To je v poradku? Proc napriklad stat neobstavy sazkovkam bez licence tyto ucty?


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 18:24 Odeslat příspěvek
Obstavit ucet? Zablokovat prostredky na uctu muze jen exekutor, soudni vykonavatel nebo OCTR. A ti na to nemaji zakonne zmocneni. Nez bude neco uzakoneno, tak ucty v CR zrusi sami vlastnici a zacnou pouzivat ucty v zahranici.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 2. 2017 19:18 Odeslat příspěvek
Pokud by se musely řešit vklady na zahraniční účty a SK vyplácely výhry ze zahraničí, většina lidí by si to rozmyslela, jelikož by to bylo obtěžkáno poplatky na obou stranách.

SK, přes které z ČR tečou největší objemy peněz, sídlí v zemích EHP. To zároveň nemusí být země EU, ale platí v nich Smlouvy o založení evropského společenství (SES) o volném pohybu zboží, osob, služeb a kapitálu.

Zakazovat občanům EU sázení v těchto SK je tedy v rozporu s těmito smlouvami.


Offline - Diskutér Profil 
2. 2. 2017 21:12 Odeslat příspěvek
Poplatky by asi byly nižší než české daně. :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 2. 2017 07:36 Odeslat příspěvek
Jenze by je platili klienti.


Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2017 08:41 Odeslat příspěvek
To tezko, klienti by sazeli v tech bezpoplatkovych, konkurence funguje.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 2. 2017 17:28 Odeslat příspěvek
Chtel bych videt sazkovku, co by za klienty platila SEPA platby. Jeste kdyz stoji u kazde banky jinak. Jak by asi zjistili, kolik to dela?


Offline - Diskutér Profil 
3. 2. 2017 17:36 Odeslat příspěvek
By nabijeli hracsky ucet kartou, ja to jinak nez kartou nikdy nenabijel.


Offline - Administrátor Profil 
4. 2. 2017 17:07 Odeslat příspěvek
Sepa platby nejsou problém, je možné to dělat přes devizovky (Devizy.cz, europlatba.cz) zdarma.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 2. 2017 08:49 Odeslat příspěvek
https://www.novinky.cz/ekonomika/430357-fortuna-dostala-jako-prvni-ceska-firma-licenci-na-internetovou-ruletu.html


Offline - Kolemjdoucí Profil 
30. 9. 2019 21:07 Odeslat příspěvek
Ono je asi těžké polemizovat, jestli nový loterijní zákon je dobrý či špatný. Je to poměrně subjektivní věc, podle toho z jak se na něj díváme. Pokud budeme zástupce internetového kasina, potom to byl od Babiše jasný klacek pod nohy, protože tuzemský gambling dostal tvrdou lekci v podobě všech restrikcí. Pokud jsem nemocný gambler, možná mi zákon pomůže s mojí závislostí - jelikož prohrávat peníze už není tak snadné jako dřív. I když potom jsem viděl např. tady https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/herny-hazard-hraci-automaty-gambleri-kvizomaty.A180216_204035_ekonomika_ane a vše je jinak. Co je zajímavé, že v zákoně zapomněli poukázat na bitcoinové kasina kde neplatíte penězi, zmiňují se o tom např. tady https://cz-casino.cz/jak-hrat-s-bitcoinem-v-online-kasinu/. Tzn. že hrou v čistě kryptoměnovém kasinu nenaplňujete podmínku hazardní hry a zákon neporušujete.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 28 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies