FinExpert.cz

Přihlásit se
Virtuální měna

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 4. 2017 09:25 Odeslat příspěvek
Zdravím,
kde bych získal v českém jazyce nějaké informace o Bitcoinech a vůbec virtuální měně a jak ji v souladu s legislativou získat?Nemyslím Tím kompletní návod jak snado,rychle,bez práce začít vydělávat miliardy, ale prostě něco jak začít. Mám 10 000,které bych chtěl do Virtuální měny investovat
Přijde mě, že Virtuální měna je celkem zajímavá,všiml jsem si, že některé Eshopy přijímají Bitcoiny atd...

Díky
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
17. 4. 2017 12:41 Odeslat příspěvek
Předně Bitcoin není jedinou virtuální měnou, je jich více, ale pravdou je, že ostatní nejsou tak známé.
Koupit Bitcoin není problém, jsou různé burzy, v obchodních centrech jsou dokonce instalované automaty na prodej BTC, někteří lidé si z prodeje BTC udělali poměrně slušný kšeft - http://ekonomika.idnes.cz/fuka-nemusi-v ... nomika_rny.

Když se mrkneš na eshopy, které přijímají bitcoiny, tak většinou mají o dost vyšší ceny (než by odpovídalo ceně btc na burze). Ono prodej reálného zboží za BTC zatím moc nefunguje, protože je zde vysoké kurzové riziko. Zatím se tedy BTC používá spíše pro prodej služeb (když pornoserver místo členského poplatku 20 USD dostane jednou 10 a podruhé 30 (podle toho, jaký kurz BTC zrovna bude), tak ho to nepoloží, ale pokud by takovéto platby dostával obchodník za fyzické zboží, které musí s nějakým nákladem koupit, tak by taky mohl celkem rychle zkrachovat.

Ohledně toho, jak se bude hodnota BTC dále vyvíjet, tak to nelze říci. Jeho hodnota stojí a padá s provázaností s legální ekonomikou. Pokud významný podíl států zakáže směnu BTC nebo platbu s ním (a vytlačí ho tak pouze do šedé či černé ekonomiky), rázem jeho hodnota výrazně klesne.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies