FinExpert.cz

Přihlásit se
Arbitráže s různými cenami produktů

Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 12. 2018 21:57 Odeslat příspěvek
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak, je možné že se v různých částech světa prodávají ty samé druhy zboží, např. elektronika za různou cenu? Napadlo mě proč v dnešním světě nevznikají masivní arbitráže-(nakoupím někde levně, jinde kde je standartně vyšší cena prodám) s tímto zbožím.

Doufám že neporušuji pravidla :-D
Díky
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
11. 12. 2018 11:36 Odeslat příspěvek
Zrovna u elektroniky platí různé zákony, v některých zemích se odvádí autorské poplatky, v některých nikoliv, liší se délka záruky, může se lišit konstrukce napájecích zdrojů (různé napětí, různé bezpečnostní předpisy), jsou zde náklady na přepravu a podobně. Velké navýšení mohou způsobit např. ekologické předpisy (ROHS) a různé poplatky za recyklaci - i když hlavně jde o administrativní náklady, to vyúčtování je hrozné.

Takových lidí bylo, co nakoupili na Aliexperssu a řekli si, jak vydělají. Ono v malém to jde, ale jak to začneš dělat ve velkém, zjistíš, že ta úspora není tak velká, aby se to vyplatilo.

Samozřejmě šedé dovozy existují i dnes. Pamatuji si na velmi dlouhou existenci firmy Computer Engeneering, která dovážela telekomunikační techniku z Asie (měli pobočku v Praze kousek od Náměstí Bratří Synků) a tady to "dobastlili" (upravili napájení, někdy nastavení). Musel na ně několikrát vlítnout ČTÚ, než toho nechali.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies