FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Eurosojuz chystá tzv. Kyperský scénář vyrabování vkladů

Offline - Nadšenec Profil 
8. 6. 2018 16:19 Odeslat příspěvek
Eurosojuz se jako Titanic už potápí, stahují ho MJ. , MJ., Gigantické dluhy jižního křídla Eurozony a největších bank jako Deutsche Bank, Monte dei Paschi di Siena bank, ... EU komis už tajně jedná o možných scénářích, kdy nejčernější bude vyžadovat ještě "větší semknutí solidarity" s rozežranými Kolonizátory z Itálie, Španělska, Francie a hlavně Německa, spočívající v totálním vysátí aktiv z Kolonií, tj. států střední a východní Evropy, tedy vyluxování dcer-bank z Východního bloku na "záchranu demoKraDcie a míru" v EU a záchraně před ještě větší hospodářskou krizí. Ostatně prý východoevropané jsou takoví poloviční Rusové a tudíž jsou na tvrdý život zvyklejší než rozežraní Kolonizátoři na Západě. Takže to bude takto vlastně v richtigu. :D

Takže abych to shrnul, rozhodně bych neukládal své peníze na TV apod., kdy nepůjdou operativně vybrat v případě řetězové reakce u matek bank na Západě, až se provalí ty mega Tunely nesplácených mega úvěrů, protože pak bude nejlepší řešení pro české vkladatele, prachy rychle vybrat v hotovosti, tedy koruny, dolary, ale rozhodně nev €...jinak nám je EU komis totálně zdaní....a hlavně omezí "dočasně" výběry nad určitou částku.

http://www.reflex.cz/clanek/video/87700 ... -internetu


Naposledy upravil neosobně dne 8. 6. 2018 16:26, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
8. 6. 2018 16:26 Odeslat příspěvek
Tak hlavně, že jsi vysmátej, že se Ti podařilo založit další dementí vlákno. Šikovnej, to tě brzo možná i zaměstnaj. :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 6. 2018 18:44 Odeslat příspěvek
Hoďte už na něj síť.... :oboze


Offline - Diskutér Profil 
8. 6. 2018 19:04 Odeslat příspěvek
Hurá! Po dlouhé době konečně čerpá neosobně z jiného zdroje než z dezinformačních webů. I když výběr opět depresivní. Ale nebojte. Pravda a láska zvítězí!


Offline - Diskutér Profil 
8. 6. 2018 19:49 Odeslat příspěvek
Tak jsem se na to video podíval a dokoukal ho do konce, i když jsem místy toužil přestat.
A napadlo mě, že je hrozně divné vidět pesimistickou ekonomku. Podle ní jde všechno do háje, investovat se nevyplatí, dávat peníze do bank se nevyplatí, vzít si hypotéku se nevyplatí...
Ale občas pronesla i něco, s čím souhlasím, jako třeba, že by neměl být deficitní rozpočet, ale naopak přebytkový.
Škoda, že při každém rozhovoru s nějakým ekonomem, nezveřejňují, jaký má finanční majetek a kde ho má investovaný.


Offline - Diskutér Profil 
8. 6. 2018 19:58 Odeslat příspěvek
Možná by také byla zajímavá informace k osobním poměrům. Pesimistické hodnocení výhledů společnosti vychází často právě z privátních těžkostí. Na věcné rovině ovšem je pravda, že existuje řada problematických úskalí současné evropské a globální ekonomiky, ale nemyslím, že je z mnoha důvodů reálné změnit výrazněji současný kurz.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 6. 2018 20:43 Odeslat příspěvek
Neco na tom asi bude, i Klaus upozornuje, ze se blizi pad Eura a tomu ja verim.
https://www.klaus.cz/clanky/4275


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2018 17:43 Odeslat příspěvek
Ten Zločinec Tuneldědek Klaus stál přímo u počátku a průběhu největších Zlodějen a Tunelů, kdy jeden Zrůdný (alespon ale sociálně spravedlivější) režim nahradil po roce 1989 jiný Zrůdný režim, který trvá dodnes.
Právě rozsáhlé hospodářsko-ekonomické Zločiny vzniklé za posledních 28 let jsou zárukou, že nynější režim tu není také "na věčné časy a nikdy jinak", k tomu stačí třeba rozpad, rozvrat EU, nebo aktuálněji vítězství USA v obchodní válce a Krize EU.
Bohužel jej však asi nahradí režim opět Zrůdný, tak už to s ohledem na historii chodí, Psychopati a jejich potomci se Koryt nepustí, Klan Klausů, Bureš-Babiš, Kellner, Bakala, Janoušek, Rittig, Langr a další tisíce jim podobných
Stačí si uvědomit, co následovalo se vznikem 1. Republiky v roce 1918...dnes už je to dokonale zapomenuto většinou. Konalo se gigantické Znárodnění církevních a šlechtických velkostatků vč. pozemků, lesů a dále příkladným velkopodnikatelem se v 1. CS republice stal jistý Bata, který nejvíce zbohatl za 1.WW, kdy dodával celé R-U armádě a zbohatl tak na válce. Osobně nic proti, ale historie rozhodně není černobílá a vykládají ji vítezové...
I vítězové 2.WW zatajily a tají dodnes rozsáhlé Zločiny, jak proti majetkům milionů němci povražděných lidí, tak zejména tajné jednání s Hitlerem, a to zejména těsně před vypuknutím války a těsně po jejím počátku, to se týká jak východních, tak západních vítězů.
Mnohdy zkrátka osvobození od jistého Zla, je osvobozeno mnohdy ještě větším Zlem, rafinovanějším, skrytějším, že.


Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2018 18:09 Odeslat příspěvek
neosobně:
Docela by mě zajímalo, jestli vám alespoň před smrtí dojde, že jste zasvětil život závisti a hledáním chyb na druhých, místo abyste si narovinu řekl, že celý problém vašeho života je jen ve vaší neschopnosti.
Myslíte si, že nám ostatním nevadí, když se někde dějou nějaké nepravosti? Samozřejmě, že vadí. Ale jsme dostatečně chytří na to, abychom chápali, že to tak bylo odjakživa a naše krátká existence na tomto světě, to moc nezmění.
Člověk se musí přizpůsobit. Když vím, že je inflace, počítám s ní a zařídím se podle toho. Když vím, že mi EU zakáže šťourátka do uší, opět se přizpůsobím. Když vím, jací jsou spoluobčané komouši, kterým se hrozně stýská po znárodňování a nejraději by nastolili opět rovnost mezi všemi lidmi (čtěte rovnost mezi schopnými a neschopnými), opět se přizpůsobím. A díky tomu, že se přizpůsobím, se mám lépe, než vy. A prožívám si, na rozdíl od vás, spokojený život.


Offline - Návštěvník Profil 
10. 6. 2018 19:18 Odeslat příspěvek
Že má dost depresivní vizi budoucnosti ještě neznamená, že se plete. Já jsem velký životní optimista. Když se ale dívám na ekonomiku, tak žasnu, že se to ještě nezhroutilo ;-) Lidé, kteří tomu brání, musí mít neskutečné mozky. Mít ECB tiskárničku, která skupuje dluhopisy a tím snižuje úrokové míry státům, které by bez této podpory si na volném trhu půjčovaly tak draho, že by si nemohly dovolit půjčit ani na valení dluhové kuličky před sebou je super věc. Jenže to nestačí. Je třeba ještě zmanipulovat obyvatelstvo tak, aby jim to nevadilo a brali jako zcela přirozenou věc, že ballace sheet ECB roste jako divý
http://www.ecb.europa.eu/pub/annual/bal ... ex.en.html
a že investo nemaje možnost koupit si bondy s rozumnou rizikovou prémií (přecí si nekoupí španělský dvouletý dluhopis se záporným výnosem) tak je nacpe ze zoufalství někam, kde je mít nechce, třeba do akcií a ty pak mají Schillerovo P/E na neskutečných hodnotách
http://www.multpl.com/shiller-pe/
(větší bylo jen v 1929 a 2000). Nebo že M2 v USA narostlo za 10 let na dvojnásobek (tedy o tolik, jako od ~1810 do 2008)
https://tradingeconomics.com/united-sta ... -supply-m2

Nebo to, že některé centrální banky nakupují akcie domácích firem za vycucané z prstu peníze v takové míře, že jsou jejich hlavními nákupčími
https://www.bloomberg.com/news/articles ... n-s-stocks
nebo dokonce akcie firem v cizích státech třeba jako švýcarská CB, která vlastní akcie Applu a dalších firem
https://qz.com/1140322/check-out-the-sw ... portfolio/

Nebo to, že Deutsche Bank má pozici v derivátech větší, než je HDP celé EU.
https://www.zerohedge.com/news/2016-10- ... erivatives

A nikoho tyhle naprosto šílené věci nevzrušují. Dokud hudba hraje, tančeme. Já tančím také a z uměle nahoru hnaných cen akcií těžím (kromě DB na které jsem short a budu short až do hořkého konce ;-) ). Otázka je- jak dlouho to jde udržet? Kdy si lidé uvědomí, že to je Potěmkynova vesnice? Protože kdo začne panikařit jako první - vyhraje.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2018 19:49 Odeslat příspěvek
Bude to největší Krize historie, až to Mega Letadlo spadne. Myslím, že kapitál kvůli tomu klidně vyvolá 3.WW třeba s Ruskem nebo Čínou pod vyprovokovanou záminkou alá přepadení vysílače Gleiwitz, zinscenované němci v polských uniformách jako záminka pro 2.WW.
Ztráty spekulantů s akciemi mi nejsou líto, líto mi je drobných střadatelů, protože je reálné, že Mega Zločinci z EU/USA a ostatní korporátní kapitál klidně uvalí dan, poplatky, penále či záporné úroky (úplně jedno jak tomu budou říkat pro zamaskování) na vklady nebo ještě lépe spustí spíše hyperinfalci, aby odepsali své nesplatitelné dluhy z kterých ale běžní občané nikdy nic neměli, protože takové úvěry slouží pouze korporacím, bankám a jiným spekulantům a Zlodějům a přejdou zpátky ke Zlatému standardu. (zlata mají skoupeno desítky tisíc tun)

Jen a jen neskutečná chamtivost, hrabivost a pokrytectví (jedno zda korporací nebo spekulantů na burzách) stojí za situací ve které se nyní nacházíme - "na horních palubách Titaniku se ještě tancuje a oslavuje, zatímco v podpalubí..." , neboli "není problém nasytit dolních 10 000 000, ale horních 10 000"

Budujte bunkry, zbraně, zásoby, učte se přežít v přírodě, dobře už bylo.


Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2018 20:18 Odeslat příspěvek
Možná ani není nutné stavět bunkr a pořizovat zásoby. Stačila by návštěva psychiatra...
I v objektivně velmi neuspokojivých podmínkách je možné žít relativně spokojený život. K tomu ale jistě nevede, když se budeme neustále přesvědčovat o tom, jak je všechno špatné.
Myslím, že ekonomický konec světa v dohledné době nenastane. Nanejvýše tady v Evropě některé země vystoupí z eurozóny, nebo euro skončí úplně, což přinese určité problémy, ale nebude to katastrofa. Hospodářské krize samozřejmě opět přijdou, ekonomické zákonitosti jsou neúprosné. Z dlouhodobějšího hlediska velké problémy očekávat lze, ale lidé své chování ve většině nezmění, takže tomu ani není možné zabránit. Člověk se ale může snažit začít u sebe, jestli chce téma budoucnosti řešit. Zajímavý je třeba v tomto směru koncept sociálně a environmentálně uvědomělého bankovnictví, které se začíná v některých zemích rozvíjet.


Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2018 20:26 Odeslat příspěvek
fagot:
Proč by se to mělo hroutit? Tisk peněz byl vždy hlavním způsobem, jak se vyrovnat se závazky státu či jiného územního celku. Tisk peněz se odráží v inflaci. Pro některé lidi bohužel platí, že dneska jsme tak bohatí, že utrácíme za blbosti. A ty blbosti mají výrazně deflační charakter. Dříve se v ekonomii ukazovala deflace na počítačích. Celou druhou polovinu 20. století šla cena počítačů dolů. Dneska už zrovna počítače dolů moc nejdou, ale nahrazuje je jiná elektronika a další zboží a služby. Tedy současná inflace je součet inflace způsobené tisknutím peněz a deflace způsobené těmi blbostmi, za které utrácíme.
Vy se podivujete nad tím, že máme tak nízké úrokové sazby v okamžiku, kdy tak intenzivně "tiskneme". Ale je to tím, že nevíme, co s penězi. Zatímco dříve se jelo "na krev", lidé nakupovali to, co potřebovali, státy investovaly tam, kam nutně potřebovaly, dnes jsme úplně jinde. Lidé se topí v penězích, životní úroveň je na takové úrovni, že na prosté uživení (neumření hlady) by stačilo pracovat pár minut denně, státy utrácejí za bohulibé projekty, které dělají lidem radost, jako jsou čističky odpadních vod, obchvaty měst, investování do obnovitelných zdrojů...
Ano, můžete namítat, že to jsou nutné věci, ale ve skutečnosti si uvědomujete, že nejsou. Jen dneska už máme takovou životní úroveň, že nám to vadí. Dříve nám nevadilo, že celá Praha topila uhlím a nedalo se ní dýchat, nevadilo nám, že nás občas zdecimovala nějaká epidemie, za kterou jsme si mohli sami, třeba nedostatečnou hygienou. Dneska je to ale jinak. Víme co chceme a jdeme si za tím. A jdeme si za tím proto, že na to máme. Netrápí nás hlad, netrápí nás nedostatek jiných základních životních potřeb, tak můžeme dávat peníze za ostatní věci.
Zdají se vám akcie nadhodnocené? Stejně jako se vám zdají nadhodnocené nemovitosti? Ale určitě se vám zdají nadhodnocené i další komodity, ať už zlato, kryptoměny nebo třeba umělecká díla. Nadhodnocené je všechno a to jednoduše proto, že lidé mají víc peněz, než potřebují a proto si kupují to, co ve skutečnosti nepotřebují.
Vám to přijde naprosto šílené. Mně ne. Dneska jsme tak bohatí, že i v okamžiku, že všechno klesne na polovinu, tak se ve skutečnosti nic nestane. Kdybyste se zítra probudil a euro bylo za 50, tak si zanadáváte, ale existenčně vás to neohrozí. Kdyby zítra byla cena nemovitostí na 50 % ceny dnešní, 99% národa to nijak neovlivní. A kdyby krachla třeba naše největší banka, tak se svět taky nezboří. Stát zacvaká vklady, státní dluh vzroste o pár desítek procent, ale život půjde dál.
Chcete v dnešní době vyhrát? Tak se zamyslete a zkuste odhadnout chování stáda. Když budete jen trochu chytřejší, než to stádo, jste vítěz. A být alespoň o trochu chytřejší, než stádo, není nic těžkého.


Offline - Návštěvník Profil 
10. 6. 2018 21:13 Odeslat příspěvek
Tisk peněz v takové míře vždy vedl k hyperinflačnímu cyklu, který ekonomiku krásně zresetuje :) Pokaždé tvrdili, že "tentokrát to bude jinak, protože....". Nikdy nebylo...

Netvrdím, že všichni pojdeme hladem ani nic podobného. Jen pád z toho bublinovatého stavu do normálu. Těžko říct, na jaké úrovni by to mělo být.

Nesouhlasím, že pád cen nemovitostí o 50 % ovlivní jen 1 % národa protože hypotéky má víc než 1 % domácností. Splácet 10 mln hypo na nemovistost v hodnotě 5 mln je vyloženě naprd.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2018 22:03 Odeslat příspěvek
Ta spodina, verbež co tu 29 let škodí u Koryt, ale půjde ke zdi, o to se postaráme. 29 let tu škodí kudy chodí, tunelují, okrádaj a nakonec i tu trochu peněz uškudlených občany znehodnotí... :D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Další stránka
Stránka 1 z 67 [ Příspěvků: 1004 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies