FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Pomilionté, kdy konečně přijde krize?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 12. 2019 21:35 Odeslat příspěvek
Protože teprve až krize přijde bude jasnější a i snad snazší kam investovat. Nedaří se mi najít uplatnění pro těžce vydělané miliony podnikáním které jsem ukončil. Perspektiva je v krátkém horizontu zdá se nepříznivá a vše v okolí mého radiusu(nemovitosti,orná půda) je předražené. Takže nezbývá než počkat a doufat že pomalu ale jistě aspoň příští rok nebo 2022 přijde nějaká příležitost v podobě propadu nemovitostního potažmo akciového trhu? Mezitím strkat peníze na spořící účty aby ztrácely co nejméně na hodnotě? Vidíte to někdo podobně?
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
28. 12. 2019 21:48 Odeslat příspěvek
(S tím čekáním na krizi opatrně - co je krize? Takhle jsem při dvou poklesech akciového trhu o zhruba 10% v posledních letech čekal na „aspoň o trochu“ větší pokles a žádný nebyl. Jsi si jistý, že za poklesu zainvestuješ, a že nebudeš taky čekat na ještě větší?)

Pokud teda chceš čekat v hotovosti, a čekáš, že bude nějaká větší krize (aspoň rok), nezapomeň na proti-inflační spořicí státní dluhopisy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 12. 2019 21:54 Odeslat příspěvek
Protiinflační by mi na dlouhou dobu svázali ruce a pokud by se naskytla krize nebo jiná podnikatelská příležitost dřív, tak by mi to vadilo. Přiznám se že akcie mě zajímají až jako třetí-čtvrtá možnost co s penězi, tedy těsně před zlatem/stříbrem.

Ideální definice krize pro mě je taková kdy se na trh dostanou byty/domy lidí co nezvládají splácet hypo. To pak přibude i na výběr z exekucí.


Offline - Diskutér Profil 
28. 12. 2019 23:27 Odeslat příspěvek
Podle čeho jsou nemovitosti předražené? :hm


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 12. 2019 01:50 Odeslat příspěvek
Třeba podle ČNB v průměru o 15-20 procent leckde i víc.

Ve výsledku merito věci je kdy přijde krize a potažmo zda se k tomu někdo stavíte jako k příležitosti podobně(držením hotovosti po rychle likvidních spořácích či pod polštářem).


Offline - Diskutér Profil 
29. 12. 2019 07:15 Odeslat příspěvek
Také může přijít krize s devalvací měny a to teprve začneš litovat, že jsi zavčasu nekoupil ty nemovitosti, dokud byly předražené jen o 15% dle ČNB. V takovém případě se vyplatí skoupit kdeco, ještě se zadlužit a skoupit za to kdeco, jako to udělal Babiš s Agrofertem, ten je na devalvaci měny připraven.
https://echo24.cz/a/SrU3L/agrofert-se-loni-prudce-zadluzil-u-bank-na-dotacich-cerpal-temer-18-miliardy


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 12. 2019 08:30 Odeslat příspěvek
Njn, to už je ten risk a riziko že se tak stane rychlostí roku 1953 tu vždycky je. Stejně velké jako válka nebo že bouchnou Dukovany, vítězství pirátů ve volbách či vlastní smrt. Hold držení hotovosti nebude koukám pro slabé povahy :).


Offline - Diskutér Profil 
29. 12. 2019 14:54 Odeslat příspěvek
Aldapo píše
Třeba podle ČNB v průměru o 15-20 procent leckde i víc.


V ČNB jsou nejaci odbornici na nemovitosti? Proc nejsou v soukromem sektoru, kde by si vydelali mnohem vic?
15-20 znamena co? Ze to o tohle klesne? Proc? Nemuze to zustat "predrazeny" o 15 - 20 procent? Nemuze se dalsi rust cen pouze zpomalit?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 12. 2019 15:06 Odeslat příspěvek
To se mě moc ptáte. Selský rozum mi říká že pokud má přijít krize aby za něco stála a přitom nezpůsobila úplný chaos (to by mi taky neprospělo), tak z historického hlediska nevím o krizi při které (jak jsem psal) by lidé nezvládali splácet hypo,byl nárůst exekucí a přitom si nemovitosti stále držely svoji cenu. Ale třeba svět takovou krizi zaznamenal, nevím negooglil jsem :).


Offline - Diskutér Profil 
29. 12. 2019 16:09 Odeslat příspěvek
kolik krizí zažila ČR s hypotékama? Hypotéky tu máme až od roku 1995 a kolik lidí si vzalo hypotéku v minulém tisíciletí? Hypotékám lidi u nás začali přicházet na chuť až později. Tedy počet krizí? 1! Dělat z toho nějaký závěry...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 12. 2019 16:54 Odeslat příspěvek
Vše je možné, tedy i to že žádná krize nebude, či dokonce bude a nemovitosti porostou při ní nahoru(sci-fi mám rád). Ale osobně sázím na to že ano a projeví se snad i znatelně (přechodně) levnější nabídkou nemovitostí. Pokud si myslíte opak nic Vám nebrání nakupovat už nyní a zvýšit tím svůj zisk, pokud ovšem máte stejně jako já za co:).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 12. 2019 17:55 Odeslat příspěvek
Bytů se staví málo, pro cizince je země pořád zajímavá, je tu relativně bezpečno, poloha ve středu Evropy, životní náklady nižší než v Německu či Rakousku, které jsou za humny.
V rekreačních střediscích (Krkonoše) je také mnoho nemovitostí ve vlastnictví cizinců.
Takže jestli se někdy o něco sníží cena nemovitostí, tak to bude v místech, kde nejsou pracovní příležitosti, je špatné dopravní spojení, žádná občanská vybavenost, ani to nejsou pěkná místa vhodná k rekreaci, případně jsou v těsné blízkosti nepřizpůsobivých občanů. Takové nemovitosti se dají sehnat i dnes :-(
Opravdu moc a moc ráda bych se mýlila...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 12. 2019 18:12 Odeslat příspěvek
Ano, to platí při hodně měkké krizi. Ale počítám že by mohla být o něco větší než v roce 2009 a nějak se mi nezdá že by nemovitosti v krajských městech a jejich okolí si pak držely cenu.Mozna skutečně top lokality v centru Prahy kde lidi mají nakoupeno a krize se jich tolik nedotkne si cenu můžou podržet- nebudou nuceni prodávat (top lokalitou nemyslím díru u metra). Každopádně toho se nebojím, spíš to věčné kdy už přijde? Než že bych pak řešil, smarja ony nemovitosti stále i v krizi zdražují.


Offline - Přeborník Profil 
29. 12. 2019 19:00 Odeslat příspěvek
2008 byla historicky dost velká recese; sázet na to, že si počkáš na ještě větší, samozřejmě můžeš, ale máš nějaká data, kterými bys podložil, že v dohledné budoucnosti bude?


Offline - Trvalý BAN Profil 
29. 12. 2019 19:37 Odeslat příspěvek
Na obzoru je regulace státu, obcí, přijde na pořad dne podstatné zvyšování daně z nemovitostí, je tu tlak omezení spekulativního nákupu realit, který vyšrouboval ceny relalit do astronomických výšin pro většinovou populaci tuzemců. Mluví se o špešl dani na reality neobývané trvalým pobytem. :love:
Devalvaci měny tihle nýmandi provádějí celých 30 let inflací uměle vyvolávanou amatéry ČNB.
"Gold echt gold."
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další stránka
Stránka 1 z 18 [ Příspěvků: 270 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies