FinExpert.cz

Přihlásit se




Mám strach o své miliony, netuším jak je rozumně "uklidit"

Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 16:29 Odeslat příspěvek
I slepý musí vidět, že situace v Evropě, EU i česko spěje k nepěkným koncům, to zde raděj, raděj nebudu rozebírat, (za uplynulých 100 let proběhlo v česko 5, slovy pět měnových reforem) Jak smysluplně "uklidit" finance před zprivatizovaným státem, EU apod. sebrankou ? Zlato je nemístně předražené, navíc nákup jen "papírového" zlata je holý nesmysl a fyzicky držet zlato taky není optimální (snadno to z vás vymlátí, kde jej máte) V akcie nemám důvěru, navíc jsou nyní před pádem. Reality jsou drahé, neflexibilní a budou se zdanovat více, případně vám tam nasadí direktivně nájemníka. Nu ničevo, jsem bezradný... :D :D :D
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
6. 12. 2021 16:56 Odeslat příspěvek
se jich zbav, budeš šťastnější :-D


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 17:17 Odeslat příspěvek
Na ja, ale jak, hm ? Rad bych se papírových nesmyslů zbavil, ale samo sebou smysluplně, ne je nalít nějakýmu dobrákovi, obchodníkovi s teplou vodou. Z teho ož sem verostl, hlavně teplé tepich, pevny nerve, nohe na legát a balik do halmare. :D :D :D


Naposledy upravil Disident dne 6. 12. 2021 17:19, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 12. 2021 17:19 Odeslat příspěvek
Snad už jedině nakoupit dolary.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 17:22 Odeslat příspěvek
20% mám v dolarech. USD jsou v nejsité pozici, jako celé USA (mj. předlužené) USD může ztratit pozici tzv. rezervní měny, Čína se jednoznačně škrábe na vrchol jako světová hospodářská, finanční, vojenská a tím i politická 1.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 17:27 Odeslat příspěvek
Crypto. :D


Offline - Návštěvník Profil 
6. 12. 2021 17:36 Odeslat příspěvek
Juany :-D


Offline - Diskutér Profil 
6. 12. 2021 19:18 Odeslat příspěvek
V době největších krizí, třeba za války, se peníze rvaly do mimořádně cenných sběratelských předmětů, avšak malé velikosti, aby je šlo vzít a včas s "majetkem" zmizet. Třeba takové poštovní známky.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 19:39 Odeslat příspěvek
Tož to ja, pošt štempl, to be šlo. Enom se v tym veznat, takové drobotině....mám pošt štempl Výmarskyho německa nominál 800 milionů RM, ale tržní dnešní cena bode minimál...to bode ořéšek, ba přimo Ořech se v tym veznat. :D Eště mám zásobe ruznych pálenek, kaléšek si nedám, tož neobévá, neobévá. :hm


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 12. 2021 19:45 Odeslat příspěvek
Nebo treba bouchacka...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 12. 2021 20:42 Odeslat příspěvek
Koupit si umělou ledvinu a zbytek prochlastat...


Offline - Administrátor Profil 
7. 12. 2021 06:24 Odeslat příspěvek
Trochu toho, trochu onoho. Třeba investicí do zavedených mezinárodních firem bys neměl nic ztratit. Takové akcie obvykle rostou o inflaci + přírůstek HDP, tedy bys měl suma sumárum dlouhodobě udržet hodnotu. Navíc je koupit přes zahraničního brokera (mimo EU) a tím bys měl mít zároveň ochranu proti zlovůli ČR/EU.

Hodně mých známých investuje do věcí - vláčky, knihy, mince,.. Máš nějaký obor, kterému nadprůměrně rozumíš a ke bys mohl využít konkurenční výhodu?

Takové věci jako bydlení máš vyřešeny?

Záleží na tom, kolik těch milionů máš. Koupit dům se zahradou a trochu si zahrát na preppera? Nakoupit trvanlivé potraviny, vybudovat opevněný sklep, nakoupit pár zbraní, osázet velkou zahradu bramborami,... minimálně tím zabiješ hodně volného času a přestaneš myslet na <->čoviny :D. A ve výsledku to bude i dobrá investice.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 12 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies