FinExpert.cz

Přihlásit se




Jak se zabezpečit v případě konfliktu

Offline - Návštěvník Profil 
23. 3. 2022 08:37 Odeslat příspěvek
Nejsem žádný panikář. Jen tak přemýšlím, co by kdyby. Kdyby se fakt konflikt (nebo jakýkoli jiný v budoucnu) rozšiřoval k našemu území, tak si říkám, co by se tak dalo udělat. Nejsem prepper a nehodlám si doma stavět bunkr a kupit zásoby na přežití někde v podzemí. Jsem spíše typ útěkář, takže kdyby něco hrozilo, sbalím batoh a posunu se někam na západ. V zásadě jediný závazek kromě zaměstnání je byt na hypo. Ale kdyby už k tomu došlo, nechci někam přitáhnout s holým zad :pozor m. a s taškou plnou "bezcenných hřiven".
Takže přemýšlím o řešení, které je dlouhodobě udržitelné. Nejsem odpůrce hotovosti, ale v součastnoti mám u sebe cca 2000 Kč jako pojistku, kdyby nefungovaly karty (jinak vše platím bezhotovostně). Což asi není zrovna rozumné.
Mám účty v několika českých bankách + revolut, k nim debetky, většina mastercard, 1x visa, + 1x kreditku.
Mám představu, že na 2-3 běžné účty uložím "něco málo na leteku", tedy cca 25000 Kč/každý účet.
Zbytek peněz, které mám, tedy výdaje na 6 měsíců současného života, nechám na spořáku. Zbytek mého portfolia tvoří etf na degiru a krypto.
Ráda bych teda rozšířila portfolio o hotovost, ale zas nechci toho držet moc, protože inflace a protože zloději, bytaři atd. Takže bych chtěla držet cca 25000 Kč, 1000 EUR a 1000 USD cash. Váš názor? Nějaké jiné měny asi nemají smysl, hm? Kdyby se situace uklidnila, můžu to utratit na dovolené a pokud vím, tak papírové dolary platí pořád, ne? Takže mi můžou hnít pod polštářem 20 let a pořád budou platit, je to tak?
Já vím, že se ještě nabízí zlato, ale malé cihličky vyjdou dráž v přepočtu na unci, a zas si nedovedu představit, jak prchám přes hranice se zlatem. Nehledě na to, že nejsem milionář a mít penize blokované ve zlatě zrovna nechci.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 3. 2022 09:55 Odeslat příspěvek
Nechávat peníze na spořáku v měně státu, který je ve válce, to je jako je vyhodit. Viz Rubl.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 3. 2022 10:45 Odeslat příspěvek
Na spořáku jsou teď, kvůli nějakému úročení a kvůli aktuální situaci, kdyby šlo do tuhého, tak by neměl být problém je převést na běžný účet a vybrat v bankomatu v eurech. Teď řeším, co by kdyby. ALe nemůžu přece celé své dostupné úspory převěst třeba do DE banky, když se zas tak moc neděje. Teď.


Offline - Poslední varování Profil 
23. 3. 2022 23:09 Odeslat příspěvek
Tak hlavne plynova maska, poradne filtry, hodne vody, jidlo co se nemusi moc varit. Nezapomenout na bouchacku (co nemas pak vyndas z lidi).
To bude pak cenne vse vic nez zlato a tyto ruzne penize kdesi na sporaku :)

Pokud bys ale utekl s tim batohem dal, tak je treba upozornit ze asi uz se do CR zpet nemuzes nikdy vratit. Netusim kdyz treba v pripade Ukrajincu bude pan Novak z Kyjeva vek 30 let odsouzen na 10 let za utek, zda potom ho i za 5 let klidne tam muzou sebrat a zavrit :hm


V České republice je povolávací rozkaz upraven v zákoně č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon), ve znění pozdějších předpisů.
Branná povinnost vzniká každému občanu bez rozlišení pohlaví v 18 letech a zaniká při dosažení 60 let věku, zahrnuje povinnost podrobit se odvodnímu řízení.

Me to zajmalo opacne a to co hrozi...

Povolávací rozkaz a odvod...
Jedinci, kteří na internetových diskusích píší, že by ho použili na WC, veřejně spálili na ulici...
V době míru je za úmyslné zničení, poškození nebo zneužití povolávacího rozkazu, osobní známky nebo vojenské knížky, pokuta ve výši 15 tisíc Kč. V době ohrožení státu či válečného stavu pak 30 tisíc :)

Trestné činy proti branné povinnosti

trestní zákon č. 40/2009 i vyššími tresty,
§ 369 Maření způsobilosti k službě,
§ 370 Neplnění odvodní povinnosti (kdo se nedostaví k odvodům k přezkoušení nebo výběrovému vyšetření v úmyslu svou odvodní povinnost nesplnit nebo oddálit),
§ 371 Obcházení branné povinnosti (kdo se dopustí pletich v úmyslu dosáhnout úlev v plnění branné povinnosti, sám se jí vyhnout, nebo z ní vymknout jiného),
§ 372 a § 373 Nenastoupení služby v ozbrojených silách (kdo na základě povolávacího rozkazu nenastoupí službu v ozbrojených silách do 24 hodin po uplynutí stanovené lhůty),
§ 374 Nenastoupení mimořádné služby v ozbrojených silách z nedbalosti.

Všechny výše uvedené trestné činy jsou trestány odnětím svobody v řádu minimálně měsíců, ale většinou šesti až deseti let, přičemž jsou-li spáchány v době, kdy je stát ve stavu ohrožení, nebo ve válečném stavu, se sazba násobí.
Podtrhují význam zodpovědnosti občana za jeho schopnost chránit nejen osobní bezpečnost, ale i principy demokratického státu.

https://www.armadninoviny.cz/obrana-vla ... statu.html


Offline - Návštěvník Profil 
24. 3. 2022 07:08 Odeslat příspěvek
To by mě zajímalo, jak se to u odvodu posuzuje, jsem si na 90% jistá, že vzhledem k mému zdravotnímu stavu nemám šanci. Odmítla mě armáda i PČR před dvaceti lety, kdy jsem na tom byla zdravotně nesrovnatelně lépe než teď.


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 3. 2022 07:10 Odeslat příspěvek
To mohlo být kvůli psychotestům ne? V době války je ale vše jinak, psychouš může mít nejlepší válečné výsledky. Ale škoda žes neprošla k policajtům, ti jsou od branné povinnosti osvobozeni.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-218
:D


Offline - Poslední varování Profil 
24. 3. 2022 13:54 Odeslat příspěvek
jjrr: vida tak tohle ani ja nevim ze policie je osvobozena, ty ale musi resit dle meho poradek nebo jinak pomahat. Uz toho titulu ze prisahaj pri nastupu do sluzby, maj ZP tedy zbrojak kdy kazda ruka a zbran se hodi, stejne jako i bezny vovcane co maj zbrojak a chodi strilet :)
Takze tam bych ocekaval povolani: zalohy, policie do zbrane diky vycvyku a pak civilisti se ZP co umi strilet... a pak ten zbytek napr zdravotnici co pomuzou zase diky svem znalostem z mediciny atd :)

bozenkakozena: jestli je to takto jak pises, tak potom uz se asi moc bat nemusis :D
Samozrejme je to na kazdem a uvazeni, jen jsem to mel doma ulozeno, tak me napadlo jsem dat i druhou stranku abyse nekdo pak nedivil :)


Offline - Trvalý BAN Profil 
24. 3. 2022 14:57 Odeslat příspěvek
Nene, policajt k výkonu služby nepotřebuje zbrojní průkaz, to leda kdyby chtěl nosit zbraň i v době mimo službu. Ve službě může nosit zbraně i bez zbrojního průkazu. Dokonce může mít i střelivo, které ji jinak zakázané (střely s ŕízenou deformací).
https://www.policie.cz/clanek/strelivo-pouzivane-policii-ceske-republiky.aspx

Policie nebude v době valky bojovat, bude dokumentovat a ověŕovat totožnost padlých, vyrozumívat pozůstalé, trestně stíhat nedodržení branné povinnosti, dohlížet na dodržování dopravních předpisů, apod.
:D


Offline - Poslední varování Profil 
24. 3. 2022 19:49 Odeslat příspěvek
jjrr: v pripade leda jemne valky :D Pripade velkeho pruseru uz pak policie ani nefunguje viz valka v Bosne :)

Zpet ale k i k penezum, teme zde bylo nadhozeno jak to zabezpecit. Ja bych na to navazal uvahou a to konkretne touto.

Hrozi nam opravdu menova reforma?
Pokud ano tykala byse hlavne CR (CZK koruny) a nebo jak by dopadlo treba Euro? (Nemecku, Francii atd)


měnové reformy se připravují velmi utajeně a ví o nich jen velmi úzký okruh lidí, kdyby se o nich lidé dozvěděli, začali by peníze proměňovat za zboží
veřejné finance se vymknou kontrole a státy se neúměrně zadlužují
měnovým reformám předchází vysoká inflace
Stojí za to se v encyklopedii podívat, jak za sebou v našich zemích následovaly měnové reformy. A dát si to do historických souvislostí, co se v ten čas dělo, jak se měnil svět a hlavně, co tomu předcházelo.

Inflace znehodnocuje peníze a užírá úspory střadatelů. I když je už inflace dvouciferná, podle mého názoru to není dostatečné na to, aby umazala státní dluhy. Proto může vše směřovat k měnové reformě. Ohrožená není jen hotovost v oběhu, ale hlavně vklady v bankách.

Jak se na to připravit? Mít své úspory, rodinný majetek, rozloženy do více hlavně hmotných věcí. Pozemek zůstane pozemkem, kousek zlata zlatem atd.

zdroj
https://hlidacipes.org/investor-bruna-v ... e-reforme/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 3. 2022 17:16 Odeslat příspěvek
ripper 6 - Maření způsobilosti ke službě.... To múže být i to, že člověk ztloustne tak, že na něj nenajdou mundůr? Že chlastá tak, že mu játra slyšitelně zvoní? To když ho zavřou, tak ho vlastně budou chránit tak, že se při bratrském přátelení k němu přes ty mříže nedostanou ani vítači.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 3. 2022 09:10 Odeslat příspěvek
KOSŤA KOSTIČ: tak dalo byse to tak vylozit ruzne, ale vesmes to bude kdyz ti prijde obsilka a ty na to nereagujes. Treba kdyz bys nekde shanel doklad ze nemuzes proto a proto nastoupit a prislo se na to nebo tak neco :) Pripadne bys to jinak umyslne maril a asi by ti to museli dokazat.
Mareni ale muze bejt treba i utek. Nevim jak to presne je, ale podle me muzou i odsoudit cloveka v nepritomnosti. Teoreticky by si rekl ze se za rok vraci do CR, no a tady by ho na 10 let hned zavreli. Tudiz vratit byse pak uz nemohl.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies