FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Petrochemický koutek

Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 8. 2022 08:03 Odeslat příspěvek
Pohádky.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
18. 8. 2022 08:10 Odeslat příspěvek
Rendy00 píše
...Btw. když vezmu ONO a dám aditiva, tak tam pořád budu mít tu biosrajdu I. generace, která mimojiné ráda rozežírá gumové hadičky a výrazně zkracuje skladovatelnost benzínu. To fakt chcete, mít třeba na moto po zimě zacpané karburátory, o tom, jak to umí vyžrat hliník ani nemluvím...


To je fakt zajímavý, že naše auto už 8 let jezdí bez jakékoliv poruchy. Podle tohoto bych čekal, že po roce bude na odpis. (Pak je tedy zajímavý, jak dlouho se tu drží takový OT. :D)


Offline - Návštěvník Profil 
18. 8. 2022 08:19 Odeslat příspěvek
Je to offtopic, nicméně:

Já neříkám, že to nefunguje nebo že to zásadně ničí motory, jen říkám, že ta paliva nejsou tak dobrá a že rozdíl tam opravdu je...
Navíc nemluvím jen o ONO, ale obecně o palivech s biosložkou I generace, takže cokoliv mimo prémiová paliva (která mají jiný základ) nebo Eurooil, který tam biosložku u některých paliv nedává vůbec.

Že biosložka I. gen. výrazně zkracuje skladovatelnost paliva je fakt
Že má neblahé účinky na gumové části je fakt (otázka, jak moc zásadní to je, asi zas tak moc ne)
Že na to nejsou starší motory přizpůsobeny a může je to ve vyšší koncentraci časem poškodit je fakt
Že to po dlouhém odstavení zacpává a zalepí např. ty karburátory je taky fakt

Pointa je, že to funguje, starý diesel taky bude dlouho fungovat na slunečnicový olej, ale rozhodně mu to škodí více než na kvalitní naftu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
18. 8. 2022 08:23 Odeslat příspěvek
To máš naučené z nějakého dezinformačního webu ne? :D


Offline - Návštěvník Profil 
18. 8. 2022 08:46 Odeslat příspěvek
Rendy00 píše
To je furt že dle ČSN je to stejný benzín... Prostě plní parametry té normy, ale to neznamená, že jsou stejné... (to je podobné, jako kdekdo kváká, že nemá 100 oktanů, protože u pistole je norma na 98... - inu to je proto, že to plní normu pro 98 oktanů a že ji výrazně překračuje se už neuvádí, protože na to není norma)

Mimochodem, Verva 100 je modrá (asi teda ne vždy), a u jiných premiových benzínů jsem to nezaznamenal, takže ta aditivace musí být pro různé značky (SHELL/OMV/Benzina, atd.) jiná...

Btw. když vezmu ONO a dám aditiva, tak tam pořád budu mít tu biosrajdu I. generace, která mimojiné ráda rozežírá gumové hadičky a výrazně zkracuje skladovatelnost benzínu. To fakt chcete, mít třeba na moto po zimě zacpané karburátory, o tom, jak to umí vyžrat hliník ani nemluvím...

Přesně tak.
Kdo chce u nas to nejlepši tak jezdi na benzinu pro vervu.


Offline - Diskutér Profil 
21. 8. 2022 16:45 Odeslat příspěvek
Verva uz prej modra neni.A co sem ted vycetl, tak uz asi rok a pul se verva nedovazi.


Offline - Diskutér Profil 
5. 10. 2022 21:34 Odeslat příspěvek
V zákaznickém portálu jsou ceny aktuálně platné. 42,12 platí od dnes, 39,90 platilo výjimečně jen včera. Kolik bude zítra nevíme, mělo by být 42,12 celý týden, ale někdy se to hýbe častěji.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 10. 2022 09:48 Odeslat příspěvek
Holt je po volbách! :roll:


Offline - Administrátor Profil 
6. 10. 2022 10:01 Odeslat příspěvek
To se bavíte o benzínu? Já že 1. 10. 2022 se vrátila sazba spotřební daně zpět o 1,50 Kč (nahoru).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 10. 2022 12:58 Odeslat příspěvek
mojmax píše
To už ale nenatankuješ, od pondělí Tankono zdražilo na 37,90.

Ano, to vím, jel jsem včera kolem ;) O to mi ani nešlo...spíš ten paradox, honíme se tady za nějakou slevou 2,2kč, ale v reálu to sleva oproti běžným tržním cenám vlastně není.Víděl jsem i u MOLu,Shell,.. ceny kolem 39kč.
Pro ty co mají v okolí TankOno tato karta prostě smysl moc nedává. Pro všechny ostatní je to diskutabilní, zda se to vyplatí.

Delitzsch píše
doonio: Vždy nižší cena. Ale buď vyhlašovaná se slevou, nebo stojanová bez slevy.

aha, rozumím. Díky

Ještě snad technická otázka, lze na webu Benziny, nebo někde jine najít stojanovou cenu na konkrétní benzince? Na portále Benziny to nemůžu dohledat.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 10. 2022 13:39 Odeslat příspěvek
Rop píše
To se bavíte o benzínu? Já že 1. 10. 2022 se vrátila sazba spotřební daně zpět o 1,50 Kč (nahoru).

Proto vzrostla vyhlašováná cena za pár dní o 3,50? Viz výše? :roll:
Jen bych připomněl, co jsem tady napsal 24. 9. 2022 10:16 :
... Hádám, že po volbách se ty ceny zase rozjedou!...


Naposledy upravil vlkoslav dne 6. 10. 2022 13:45, celkově upraveno 1


Offline - Přeborník Profil 
6. 10. 2022 13:44 Odeslat příspěvek
Asi jak kde, Tesco 37,50, "moje" benzina stale 36,90


Offline - Administrátor Profil 
6. 10. 2022 14:08 Odeslat příspěvek
vlkoslav: a není to tím, že k tomu zase vzrostla cena ropy? Nebo si snad myslíte, že české volby ovlivňují cenu ropy na světových trzích?


Offline - Diskutér Profil 
6. 10. 2022 14:14 Odeslat příspěvek
Reálně je to dobrá sleva. Jde jen o to, že pumpy mají ještě palivo za nižší cenu, proto zdražují pomalu. Jak jsem postoval web čepro, za týden vzrostl N95 o 4,85 Kč s DPH (plus DPH je i z marže pumpy). Takže dojde ke zdražení určitě o 5 korun. 1,80 Kč z toho je zvýšení spotřební daně + DPH z toho, zbytek růst cen ropy o 15 %.


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 10. 2022 14:16 Odeslat příspěvek
2Rop. Ne, to si nemyslím. Myslím si, že naše zločinecká vláda manipuluje ze všech sil, aby při volbách dosáhla pro ni lepšího výsledku. Viz např. Síkelova trapárna se zastropováváním cen energie, předvolební sms a maily od ČEZu a teď i toto.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 4 z 5 [ Příspěvků: 70 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies