FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Petrochemický koutek

Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 07:02 Odeslat příspěvek
Ahoj do diskuze, co si představíte pod touto podmínkou-
Zákazníkovi, právnické osobě nebo fyzické osobě – nepodnikateli …
Jako že se účty za tankování neobjeví v účetnictví firmy? Nelze tedypoužit na služební vozidlo?
Poslední příspěvek


Offline - VIP uživatel Profil 
17. 8. 2022 09:12 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Jako že se účty za tankování neobjeví v účetnictví firmy? Nelze tedypoužit na služební vozidlo?

Tak samozřejmě dostanete řádný daňový doklad. Ale ne na místě, jde o fakturu za určité období (prepaid i postpaid), kde je odběratelem soukromá fyzická osoba. A v tom je ten problém :)


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 09:16 Odeslat příspěvek
Aha díky za objasnění.
U normální tank karty mám účet v aplikaci a ten vytisknu a dám do účtárny, u této karty je to tedy jinak- měsíční fakturace- a bude na faktuře opravdu figurovat mě jméno nebo nemusí?
Pokud by nefigurovalo jméno, pak by to bylo v pohodě.Místo 4 účtu za PHM/ měs bych dal do účtárny jednu fakturu.
Díky


Offline - Inventář Profil 
17. 8. 2022 09:28 Odeslat příspěvek
A není to (nákup paliva zaměstnancem do služebního auta) náhodou účetně řešitelné? Spíš mě překvapuje, že jsou vyřazeny OSVČ.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 09:33 Odeslat příspěvek
No je jak píšu, běžné účty za tankování PHM dám účtárně a ta zaúčtuje myslím tedy, že není problém se zaúčtovánim faktury.
Prostě firma ušetří ty 2.20 skrz tankování zaměstnance do služebního vozidla.


Offline - VIP uživatel Profil 
17. 8. 2022 09:34 Odeslat příspěvek
PULPANM píše
Aha díky za objasnění.
U normální tank karty mám účet v aplikaci a ten vytisknu a dám do účtárny, u této karty je to tedy jinak- měsíční fakturace- a bude na faktuře opravdu figurovat mě jméno nebo nemusí?
Pokud by nefigurovalo jméno, pak by to bylo v pohodě.Místo 4 účtu za PHM/ měs bych dal do účtárny jednu fakturu.
Díky

Aha, tak Benzina evidentně umí obě možnosti. Jak to je/bude u této, nevím.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 09:53 Odeslat příspěvek
milanBrno píše
To same nabizi Shell (sleva 1kc a 2kc na l)


Aneb,aby Vas motor skvele neShell

-- 17. 8. 2022 11:06 --

dr._lukas píše
TO je nejblíž v Mošnově, z Opavy z ruky..A v Polsku už začínají být ceny +/- podobné..A cesta tam a zpět taky stojí 8-)


Taky mam TankONO z ruky


Offline - Nadšenec Profil 
17. 8. 2022 10:49 Odeslat příspěvek
marvy, je uplne jedno jestli tankujes na Benzine, Shell nebo TankONO nebo...
Nekvalitni palivo se tyka konkretni benzinky a nikoliv znacky.
Vyjimkou je OMV, ktera vedome prodavala obycejne palivo jako premiove (za coz take dostala pokutu)


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 11:00 Odeslat příspěvek
Také to tak znám a mám vybrané pumpy, kde beru rád.
Nejraději u letiště u go tank, cena stejná jako s tankkartou a natankuje tam každý kdo na letišti pracuje nebo jede kolem včetně dodávek a taxi.
Navíc dle ČSN se jedna o ten samy produkt jako prodáváš Benzina pod značkou verva. Nechal jsem si to ověřit u prodejce a sedí to.
Takže verva za výbornou cenu.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 12:11 Odeslat příspěvek
milanBrno: Tak ne az tak uplne to je pravda, vychazeji testy paliv. A ze by zrovna Shell byl kvalitni. Maji mega marketing akorat. Ano pokuty sou na konkretni stanice to ju, Benzina si sama davkuje aditiva a dlouhodobe je dokazane, ze Verva je jedna z nejlepsich

P.S u letiste byla shellka a tam prej vozili palivo primo z nemecka.Jako jedinna cerpacka. Jak to je dneska nevim.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 12:33 Odeslat příspěvek
Shell je přímo na letišti ale celkem drahá...
Takže kdo ví, tak bere o kilák dál v go tank


Offline - Inventář Profil 
17. 8. 2022 12:58 Odeslat příspěvek
Benzina si urcite sama nic nedavkuje, vse probiha v rafinerii.

A troufam si rict, ze naprosta vetsina problemu vznikla jako problem prepravce a ne, ze by tam nekde stal nejaky pan Pompo s konevkou a po nocich doleval vodu.


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 14:39 Odeslat příspěvek
Benzina si dávkuje, každý si dávkuje. Prostě do stejného benzínu / nafty se "na výdeji" ve skladu čepra pustí aditiva (a nebo ne) a cisterna to odveze na čerpačku.

https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_neh


Offline - Diskutér Profil 
17. 8. 2022 22:59 Odeslat příspěvek
Verva je dle ČSN stejná jako jakýkoliv jiný benzín automobilový, akorát jsou tam navíc aditiva (VIF). Verva 100 je navíc vyráběna buď ve Schwechatu nebo v Německu, u nás se benzín s oktanovým číslem 98 a vyšším nevyrábí, tzn. vše dovoz. Navíc Verva obsahuje místo ethanolu, biosložku druhu generace ETBE. Takže buď vzít ONO a do toho přílít VIF anebo potom vzít Vervu 100.


Offline - Návštěvník Profil 
18. 8. 2022 07:38 Odeslat příspěvek
To je furt že dle ČSN je to stejný benzín... Prostě plní parametry té normy, ale to neznamená, že jsou stejné... (to je podobné, jako kdekdo kváká, že nemá 100 oktanů, protože u pistole je norma na 98... - inu to je proto, že to plní normu pro 98 oktanů a že ji výrazně překračuje se už neuvádí, protože na to není norma)

Mimochodem, Verva 100 je modrá (asi teda ne vždy), a u jiných premiových benzínů jsem to nezaznamenal, takže ta aditivace musí být pro různé značky (SHELL/OMV/Benzina, atd.) jiná...

Btw. když vezmu ONO a dám aditiva, tak tam pořád budu mít tu biosrajdu I. generace, která mimojiné ráda rozežírá gumové hadičky a výrazně zkracuje skladovatelnost benzínu. To fakt chcete, mít třeba na moto po zimě zacpané karburátory, o tom, jak to umí vyžrat hliník ani nemluvím...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 70 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies