FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Prima zbytečné vlákno vhodné ke všeobecné diskuzi

Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2022 17:19 Odeslat příspěvek
Ano, jenže těch x let prosperity se nemuseli lidi nijak výrazně omezovat, povolenky byly, ale v rozumné míře a ceně, ted už je to za hranou a pořád nechápeš, že to někdo musí platit. To kolik jsme vydali za odsíření a díky tomu jsou Krušné hory čisté mělo smysl, ale tohle je jiná situace, ty vydané peníze a díky tomu snížená životní úroven bude v tisícnásobných řádech, přitom výsledný efekt nedosáhne ani toho co dosáhlo odsíření. A voliči jakékoliv snížení životní úrovně dají vládě sežrat, proč myslíš že máme ted strop na energie? Nejsem proti ekologii, ale musí se to dělat s rozumem a být u toho realista.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
22. 12. 2022 17:21 Odeslat příspěvek
yowie píše
Čili takové haluze v centru Prahy, neopravené s nízkým nájmem, to bude čím dál tím víc vzácnější vůbec najít, protože takový majitel se v dnešní době střílí do vlastní nohy.

Tak jsou majitele co na to treba nemaj ty penize, vono predelat i jeden celej byt a udelat ho tak moderni, nebude taky uplne levne ne? :-) Pro predstavu kolik stoji predelat 1+1 vybydlenej? Navic taky jak me psali jinde pronajmatele, tu dobu co se to predelava, tak nejde najem.
Nebudu ti lhat, jasne ze mame i na drazsi najem, ale nechceme vsechny penize cpat do najmu a nebo na hypoteku na 30 let, kdyz muzeme radsi uzivat zivot (nekde cestovat) :-)


Offline - Nadšenec Profil 
22. 12. 2022 17:41 Odeslat příspěvek
Jirka.2: Snížená životní úroveň? Jako že když budu žít v moderním novém nízkoenergetickém domě, tak budu mít nižší životní úroveň? Jakože se mi sníží tím, že nebudu muset sekat dřevo, nebo kýblovat uhlí atp.? Konkrétní příklad, ani ne 5 let starý 110m2 bungalov, PENB B, vytápění TČ, žádné FV (ale je v plánu), spotřeba elektřiny manželského páru komplet i s vytápěním 6MWH ročně....

Jak si tihle lidi snížili konkrétně tu životní úroveň? Jakože nemusí platit desetitisícové zálohy, jako ti ze starých barabizen a chodit stát fronty na pracák pro dávky? Tedy ročně na vytápění ušetří možná i 100k proti starému domu a dokonce ušetří nejspíš i proti starému nezateplenému bytu.

Měl by sis někdy zajít aspoň do vzorového nizkoenergetického domu s podlahovkou, ideálně teď v zimě, když tam topí, a věř mi, že se ti pak nebude chtít vrátit tam, kde bydlíš teď...

Naopak, snižovat životní úroveň se bude těm, kdo nebudou dělat nic. Proč si myslíš, že spousta lidí už to udělala a stavěli pasivní domy už třeba před 10 lety? Proč? Absolutní svoboda, těm je nějakej Puťka s plynem úplně u víš čeho. K ničemu ho nepotřebují, takže přesně naopak. Tihle lidi v době, kdy si ostatní musejí dramaticky hlouběji šáhnout do kapsy, peníze o to víc šetří a o to dřív se jim vyšší náklady na takové stavby vrátí, nebo už nejspíš dávno vrátily....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 12. 2022 17:59 Odeslat příspěvek
Ten moderní dům se ti nějak vyskytne, přiletí od mimozemštanů? Asi ne vid, asi ho bude někdo zaplatit, asi část ty, část stát z dotací, ty si vezme od ostatních který třeba nebudou mít pak co žrát, protože to státu odvedou pro tebe. Když nebudu počítat, že část těhle dotací se rozkrade, popřípadě ji prožerou zbyteční úředníci, tak i tak je to systém VŠICHNI SI NAVZÁJEM ROZDÁME PENÍZE A BUDEME VŠICHNI BOHATÍ a to je dlouhodobě neudržitelný:-D

-- 22. 12. 2022 18:11 --

A k Tvé starosti jestli bych se chtěl vracet z nízkoenergetického bungalovu, tak můžu říct že ze 110m2 krcálku hned, mám rád prostor a ne abych zakopával na každém kroku o děti s manželkou:) Lidi dneska nemají ani na to mít druhý dítě, ale hlavně že mají nějaký pasiv, nebo nejmodernější auto. Upřímně tohle si do hrobu nevezmeš a děti jsou jediný co tu po tobě zůstane...


Offline - Nadšenec Profil 
22. 12. 2022 18:15 Odeslat příspěvek
Jirka.2: Ten moderní dům si normálně koupíš nebo vezmeš hypo, navíc teď je dobrá doba, budou výprodeje a slevy, naše realitní bublina praská až překvapivě rychle. Btw. na pracáku ty prachy pro babičky s velkejma barákama taky netisknou... Platíme to oba, takže všichni si rozdáme peníze a budeme všichni bohatí platí i tímto směrem....

Nicméně rozdíl tam jeden je. Dům té babičky, dokud se s ním něco neudělá, je jen bezedná jáma na pálení peněz a tvorbu CO2. Ten moderní dům je přesný opak....

Skoro se divím, že jsem tu nenarazil ještě na někoho, kdo by to dotáhl úplně ad absurdum a byl takový staromilec, že by se "vrátil ke kořenům" a šel bydlet třeba do jeskyně, když to staré je tak dobré...


Offline - Inventář Profil 
23. 12. 2022 08:25 Odeslat příspěvek
jjrr píše
Nevim no tohleto zateplování, dům pak nedýchá, izolovaný od okolí polystyrenem nebo jinými chemickými jedovatými materiály, vevnitř pak lidé dýchají výpary z moderních chemických materiálů, je z toho migréna, psychické nemoci, rakovina možná, ...


Jo, a další sajraty na nás vypouštěj z letadel. :D

-- 23. 12. 2022 08:35 --

Jirka.2 píše
... tak můžu říct že ze 110m2 krcálku hned, mám rád prostor a ne abych zakopával na každém kroku o děti s manželkou:) ...


Tak to abys žil pod širým nebem. Máme víc než 300 m2 a stejně zakopávám. Manželka a děti jsou horší než trpaslíci, taky vlezou všude. :D


Offline - Nadšenec Profil 
23. 12. 2022 08:44 Odeslat příspěvek
Já už jsem z toho teda jelen, co s tou babkou uděláme ? :D Já jí přispívat nemíním ..


Offline - Nadšenec Profil 
23. 12. 2022 08:46 Odeslat příspěvek
drkarel: Je to skoro až vtipné, jaké bludy můžou kolovat... Přitom je to přesně naopak. Kdo má v bytě nebo domě kamna na uhlí, nebo i krbovky na dřevo, vystavuje se zplodinám, a co jsem četl studii myslím z UK, tak tam, kde se topí v nějakých kamnech nebo krbovkách, tak když v tom žije malé dítě a dostává se do něj ten prach a bordel, tak ty děti jsou pak v průměru o 2 centrimetry menší, než děti, které žili v bytě bez krbovek...

https://energozrouti.cz/clanek/domaci-k ... tni-obtize

Myslím, že úřady moc dobře vědí, proč během několika málo let už nebude kolaudován nový byt nebo dům s komínem...

K těm moderním stavbám. Upřímně si nejsem jistý, jak je to v dřevostavbách, teď myslím něco jako RD Rýmařov, ne dřevostavby z masivu, takové ty přiznané. Ale upřímně dřevostavby mě nikdy nezajímaly, je to sice o něco levnější, ale velmi rychle, během pár let, může uhnít klidně čtvrtina baráku, když se něco udělá špatně v koupelně třeba a někde nepozorovaně zatéká. Už jsem takové případy viděl a mile rád si připlatím za cihly nebo Ytong.

No a když je barák zděný a izolovaný logicky zvenku, tak si nejsem jistý, jaké výpary z čeho má kdo na mysli? Když je vevnitř normální omítka a barva stejně, jako kdekoliv jinde.

Pak záleží, kdo si co do domu nainstaluje. Ale přesně všechny výše uvedené problémy řeší rekuperace, která dům větrá 24/7, aniž by se musely otevírat okna a zároveň dokáže ten vzduch měnit tak, že ten čerstvý vzduch jde do domu už zahřátý, tedy není to, jako když někdo otevře okno a dům ochladí.

A já třeba rád větrám, určitě, ale když si třeba vyvětrám před spaním a pak spím 8 hodin, i tak je vzduch v místnosti vydýchaný, než se probudím a znovu vyvětrám. S rekuperací mám vzduch stále čerstvý, čili pro zdraví je to určitě daleko lepší, protože vydýchaný vzduch právě může způsobit bolesti hlavy, nebo že spánek není kvalitní atp.

Rekuperace také drží stálou vlhkost. Tedy plísně atp., vůbec nehrozí.

Někdo ještě nějaký další blud?

-- 23. 12. 2022 09:04 --

Jirka2: "A děti jsou to jediný, co tu po tobě zůstane"

No, přesně tak! Proto je docela fajn jim nepředat planetu v rozvratu...

Jinak jestli je ti 110m2 málo, kolik máš dětí? Pro normální 4členou rodinu mi to připadá akorát. Mám známé, co žijí v obrovském baráku (okolo 200m2) ve třech a půlka místností je skladiště starých krámů po babičce, ani obligátní roky nepoužívaný rotoped samozřejmě nechybí... :-)

A kupovat obrovský barák, vytápět ho, aby z půlky byl sklad? Sorry, ale takový magnát fakt nejsem... Zároveň kubické metry prostoru, které nemáš, nemusíš vytápět...

A btw. ten kamarád s velkým barákem, má to 2 patra, spálí asi 10m3 dřeva za sezonu. Zatím ho to ještě baví, práci má flexibilní, jinak by tím trávil většinu víkendů v létě a nepřekvapivě s rostoucí cenou plynu došlo k spill overu cen. Tedy vozík dřeva, který kupoval loni a předloni za 1000-1500, dneska stojí už 3000-3500... A to není pokrácené a suché, sám to musí posekat, pokrátit a vyskládat někde, aby to proschlo.

Čili je to už podstatně méně výhodné, než to bylo a musí do toho investovat nemálo manuální práce. A kdyby teď práci změnil a nemohl si to dřevo dělat v pracovní době, nejspíš by to už ztratilo veškerou atraktivitu.

Taky už sám hlásí, že na stará kolena chce něco menšího, bez schodů a bez dřeva. Když ti projde za rok rukama několikrát tam a zpět několik tun dřeva, to asi není aktivita, kterou bys chtěl dělat v 70 letech třeba, a dokážu si představit, že obzvlášť ti více vydělávající z nás by ten čas raději trávili prací za peníze, než šaškováním se dřevem...

Mohutně tam zateplil stropy, kde izolace byly "vybydlené" od kun a vos, ale venkovní izolaci má jen na severní straně 10cm polystyren. Jinak je to bez izolace. Je to asi 15 let starý barák, takže tam se ještě moc neizolovalo. Přestože je to stavěné ze 44 Porothermu, PENB bude někde mezi D-C, což není špatné, ale žádný zázrak taky ne. Kdyby byl PENB B, jsem si celkem jistý, že toho dřeva spálí ani ne polovinu....


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 12. 2022 11:25 Odeslat příspěvek
Tak doufám že když sis ho koupil, tak si na něj nebral žádné dotace od nás ostatních jak to je ted běžné ;-) Jo planetu v rozvratu jim předáme tak jako tak, protože emise pár baráků v Evropě nic nezachrání, jenom jim k té planetě v rozvratu přidáme ještě finance v rozvratu a uděláme z nich zadlužený chudáky.


Offline - Trvalý BAN Profil 
23. 12. 2022 11:32 Odeslat příspěvek
yowie píše
vlkoslav: Jo, Maďaři si zvolili Orbána, který přece na lidi myslí a stropuje ceny všeho možného, akorát to potom jaksi nikde nemají a nejde to sehnat.... :-)

Jakou slepou uličku tam máš dál? ....

Co blábolíš o jakém stropování? Já o tom nepsal ani písmeno. Stropování, jak to zařídila pětidemolice u nás, je jen další krásný příklad šmátrání v cizích kapsách. Zaplatíme tu zlodějnu nadvakrát. Jo, takhle kdyby se zastropoval export elektřiny jen pro přebytky nad domácí spotřebou, to by asi asi šlo.
Ale jinak jo, Orbán je určitě dobrá volba. Zajistil si plyn i ropu, na válku si nepřiplácí. Ještě by ale potřeboval dotáhnout ty jaderky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 12. 2023 22:29 Odeslat příspěvek
Příloha
03_ig.jpg
03_ig.jpg
[ 523.88 | Zobrazeno 49 krát ]

Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 41 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies