FinExpert.cz

Přihlásit se

Kolenovrt

Offline - Diskutér Profil 
7. 5. 2023 20:23 Odeslat příspěvek
regin píše
Mimochodem, co je to vlastně kolenovrt? To má být někdo, kdo by si pro malou částku nechal vrtat (tedy poškodit) koleno? Já osobně si neumím představit částku, za kterou bych byl ochoten nechat si takhle zničit zdraví.
Kolenovrt = ten, kdo si nechá pro korunu koleno vrtat; lakomec, hamoun, držgrešle, chamtil. Slovo existuje v češtině už dlouho, použil ho např. Jan Werich (Fimfárum, 1960).
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
7. 5. 2023 20:44 Odeslat příspěvek
Definici si najdu, jen jí nerozumím. Tedy pokud se pojmem "vrtat koleno" myslí poškodit koleno, tedy zdraví. Své zdraví mám rád, jsem lakomý a nikomu bych ho nedal. Ani zdraví, ani koleno. ;)

Proto mi označení kolenovrt nesedí na někoho, kdo si založí účet, aby měl o setinku větší úrok a o 5 Kč měsíčně víc (třeba právě MaxBanku místo Trinity), nebo aby dostal 500 Kč jednorázovou odměnu za to založení. To klidně udělám, to mne stojí jen trochu času (tedy pochopitelně, pokud to jde online). Ale nechat si "vrtat koleno"? To ani náhodou.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 5. 2023 23:46 Odeslat příspěvek
@regin: A když se o někom řekne, že si "dává do nosu", tak víš, že si někde dopřává sakra dobrý jídlo a pití - a určitě ne pomocí nosní sondy.
Tahle rčení, která se běžně užívají, se např. nikdy nedají přeložit doslova do cizí řeči, protože by z toho vzešel nesmysl. Říká se tomu, pokud si to správně pamatuji, idiom.

Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2023 06:45 Odeslat příspěvek
regin: A nadsázka jsi někdy slyšel? Být Tebou bych si prachy dal na nejhůře úročený účet, náhoda je blbec a najde se ještě někdo další, co taky vezme to rčení vážně ... :)

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies