FinExpert.cz

Přihlásit se
Jak zvukově utěsnit stará okna ?

Offline - Návštěvník Profil 
8. 3. 2024 18:23 Odeslat příspěvek
Dobrý den

Mám starší RD se staršími/starými dřevěnými okny, "zdvojenými". Před pár měsíci jsem si všiml že subjektivně propouští více hluku zvenku než dříve... Hlavně štěkot psů... Budí mě to ze spánku, nikdy dříve mě to nebudilo, ale teď jo a subjektivně mi to prostě přijde silnější (zvuky zvenku) než dříve. Soudím, že tedy okna "degradovala" za pár měsíců natolik, že to prostě začalo propouštět více hluku...
Chci se zeptat jak "zvukově utěsnit" tyto stará dřevěná okna... ??

Díval jsem se a částečně se tmel na několika místech odloupal a někde okno i z druhé strany (k dřevu) se trochu "odchlíplo" (1-2mm?), může toto způsobovat ten zvýšený hluk zvenku...? Chci dotmelit odpadlá místa tmelu na oknech.
Dále nevím jak okno dovírá, chtěl bych tedy koupit nějakou "zvukově izolační lepící pásku" a oblepit tím celé okno po obvodu, at se zmenší případné (malé) mezery "nedovírání"...
Rovněž je okno na pár místech trošku "prasklé", menší jen praskliny... Když tyto praskliny pro jistotu po bodu zlomu případné mezery do nich něco dám - např. vteřinové lepidlo, pomůže to...?
Chci tedy: 1) Dodat tmel na místech odkud starý vypadl 2) Použít po celém obvodu zavíraného okna zvukově izolační lepící pásku pro "těsnější dovření oken" když jsou zavřené 3) Menší praskliny ve skle hodlám po bodu zlomu "zalepit" nečím - vteřinovým lepidlem... (?)

Je naděje že všechny tyto věci pomůžou zvukově utěsnit okna a vrátit tak stav zpátky těch pár měsíců, kdy mě zvuky zvenku ještě nebudily...? Nebo tyto věci (hlavně ten tmel asi?) nemůžou moc ovlivnit zvukovu izolaci a nemá ani moc smysl se s tím patlat a otravovat, protože to stejně nepomůže...???

Jaký tmel použít? V "tubě" jako tady: https://www.nejstavebniny.cz/soudal-skl ... t-na-okna/ nebo jiný typ? Jsou "zvukově izolační tmely" ?
Ta zvukově izolační lepící páska, třeba toto ? : https://www.hornbach.cz/p/tesnici-paska ... a/5642607/
A praskliny ve skle "izolovat čím, tím vteřinovým lepidlem..?

Na nová (plastová) okna teď nemám peníze/nejsou možná.

Díky moc
Poslední příspěvek


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Diskutér Profil 
9. 3. 2024 09:06 Odeslat příspěvek
Jestli se okna rozjela, tak se za chvilku zacnou rozpadat na dalsich mistech. Resil bych systemove, ne vyspravkama.


Offline - osobne Profil 
9. 3. 2024 09:37 Odeslat příspěvek
Praskliny ve dřevě jsou standard, pokud na to praží v lětě slunce a je použit tmavý nátěr. Chce to vytmelit a natřít okna bílou barvou.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 3. 2024 10:51 Odeslat příspěvek
Ten sklenářský tmel je ok, tím pečlivě doplň kyt tam, kde vypadal, předtím okna zbav nečistot (vysát škvíru vysavačem na nejnižší výkon) a poté sklo očistit (odmastit) třeba technickým lihem.
My jsme na chalupě u zdvojených oken (kastlová okna) před jejich komplet renovací používali univerzální samolepicí pěnové těsnění, které se samo přizpůsobí netěsnostem, vydrží minimálně 2 roky.
A v místnosti, kde se spí, je dobré na noc mít zatažený nařasený závěs ze silné látky, to také omezí prostupy chladu a zvuků, tak jako doplněný kyt a nalepené těsnění.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 3. 2024 19:26 Odeslat příspěvek
Naučit se spát se špuntama v uších, to je řešení.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies