FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Osoba blízká

- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 09:03 Odeslat příspěvek
Ahoj, potřebuju poradit. Včera jsem zaparkoval omylem na vyhrazeném místě, protože jsem přehlídnul značku, která byla asi 5 metrů od stání a vzhledem ke sněhu nebylo ani vidět šrafování. Městská policie mi naštěstí nedala botičku ani mě neodtáhla, ale dali mi výzvu pro osobu podezřelou ze spáchání přestupku. Myslíte, že by se dalo použít, že jsem tam neparkoval já, ale osoba blízká? To by mohlo vyjít, ne? Díky moc...
Poslední příspěvek


- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 09:45 Odeslat příspěvek
No a co si takhle hrabnout do svedomi a priznat pravdu????

Opravdu jste takovy slaboch ze nechcete priznat svou chybu a nest za ni nasledky?


- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 10:13 Odeslat příspěvek
Slaboch???

Já bych si klidně hrábnul do svědomí a přiznal svou chybu, dokonce bych za ni klidně nesl následky, ale ta značka tam fakt není vidět. Dneska jsem se o tom navíc přesvědčil, když jsem tam šel, tak tam opět stáli pánové z MP a vypisovali bloček dalším chudákům.

Taky jsem si myslel, že používat osobu blízkou je pod úroveň a že to nebudu muset použít, ale chtěl bych jim to touto cestou vrátit, protože mě fakt už vytáčí, jak nedělaj nic jinýho než že obcházejí takovýhle sporný místa a pokutujou :evil:


- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 10:21 Odeslat příspěvek
Ale jestli neni znacka videt, tak pote asi nemaji pravo te pokutovat. Ono jde o to jak si to taky preberes ty a jak je to psane v zakone ci vyhlasce. A v pripade, ze maji chybu oni, je treba je na to upozornit a dozadovat se neplaceni pokuty a zjednani napravy...

Mne se jednou take stalo, ze jsem prijel z jednoho smeru a na parkovisti pricne k ulici nebylo kde zaparkovat, tak jsem zajel na cestu za parkovistem otocil to a jelikoz nikde nebyla znacka o zakazu stani jsem auto zaparkoval na druhe strane ulice podelne. A jake bylo prekvapeni kdyz jsem tam rano mel boticku. Ovsem rozcilovat se nebylo nic platne, cesta je komunikace mimo vozovku nebo jak se tomu rika a znacka o zakazu stani je na zacatku ulice hned za krizovatkou. Je teda moji povinosti si zjistit zda tam neco je nebo ne......hold smula.


- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 10:59 Odeslat příspěvek
Tak samozřejmě, že ta značka, když se pořád rozhlížíš vidět je, ale když na to parkoviště přijíždíš a hledáš místo na parkování, potom jí prostě strašně snadno přehlídneš. Já chápu, že je to moje chyba a měl jsem se pořádně koukat...a původně jsem se proti tomu nechtěl ani nějak bránit, ale když jsem je tam dneska ráno zase viděl a přesvědčil se, že je asi něco špatně a že se mi opět potvrdilo, že jen chodí na místa kde je jistej výdělek místo, tak mě to docela naštvalo a proto jsem vznesl dotaz na osobu blízkou, kterak bych jim to chtěl aspoň trošku vrátit.

To už se ale dostáváme k diskuzi o tom, jestli si přiznat vinu a kde je pravda.

Já v tuhle chvíli potřebuju čistě teoreticky vědět, jestli by se v tomto konkrétním případě dala použít osoba blízká.


- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 11:19 Odeslat příspěvek
No pouzit by se dala.....to je jasne...


- Inventář Profil 
29. 11. 2007 12:03 Odeslat příspěvek
limacek: jestli ti dali listek, tak ho klidne zahod. Nejenom ze ti uletel ve vetru a ani o nem nevis, ale oni nemaji ze zakona ani moznost ti ho kamkoliv davat nebo si te predvolavat k podani vysvetleni.


- Návštěvník Profil 
29. 11. 2007 17:19 Odeslat příspěvek
To mě taky napadlo nepřijít tam vůbec, jenže v zákonech se tolik nevyznám a nerad bych, aby pak přišla na účet exe a kdo ví, co ještě...navýšení atd...

na tom lístečku je: dle par.22 odst.1 písm.l zák č. 200/1990Sb se mám dostavit do 5ti dnů na služebnu MP (nevíte co v tom zákoně je?)

to tam radši půjdu a předhodím jim tu osobu blízkou a tím se to doufám uzavře...


- Inventář Profil 
29. 11. 2007 18:13 Odeslat příspěvek
limacek: to je adresovane primo tobe nebo pachateli? Pokud pachateli, tak se to tebe netyka a nereaguj na to. At si cloveka se jmenem Pachatel najdou sami.

:arrow: http://www.novapravidla.cz/prestupky_a_ ... 0_1990_sb/


- Inventář Profil 
29. 11. 2007 19:05 Odeslat příspěvek
problematika strážníků se podrobněji probírá ne na fóru o financích, ale na straznici.com.


- Návštěvník Profil 
30. 11. 2007 20:37 Odeslat příspěvek
tak diky za dobry tip (straznici.com). znat tento web pred pul rokem tak jsem mel 500 porad v kapse. :)


- Návštěvník Profil 
3. 12. 2007 10:50 Odeslat příspěvek
limacek píše
To mě taky napadlo nepřijít tam vůbec, jenže v zákonech se tolik nevyznám a nerad bych, aby pak přišla na účet exe a kdo ví, co ještě...navýšení atd...

na tom lístečku je: dle par.22 odst.1 písm.l zák č. 200/1990Sb se mám dostavit do 5ti dnů na služebnu MP (nevíte co v tom zákoně je?)

to tam radši půjdu a předhodím jim tu osobu blízkou a tím se to doufám uzavře...z/quote]


Ach jo... To je opravdu tak těžký se na pár minut zamyslet.

a) najít konkrétní paragraf je v googlu otázka hmm 30ti vteřin?
b) MP nemá v současnosti se strkáním lístků za stěrač žádnou oporu v platném zákoně ČR
c) na 99% je na tom lístku formulace typu "dostavte se k zápisu O PODANÉM vysvětlení" - podával si snad už nějaké vysvětlení?

lístek patří do modrého kontejneru s nápisem papír :wink:


- Kolemjdoucí Profil 
23. 10. 2009 08:20 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli je to ještě stále aktuální. Myslím to, že lísteček za stěračem patří do koše ... jestli to náhodou za ty dva roky neprošlo nějakou tou úpravou. Nerad bych se dočkal za 5 let nějakého 50 000 penále. Děkuji za odpověď :oops:


- Inventář Profil 
23. 10. 2009 08:33 Odeslat příspěvek
Listecek za steracem urcite nicim neprosel, nikdy nebyl a neni oficialni vyzvou k podani vysvetleni, protoze ti ho vzdycky odnese vitr.


- Kolemjdoucí Profil 
8. 12. 2009 18:30 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

nedávno jsem půjčila své auto příteli, jelikož své narychlo prodal, sice jsem věděla že jako můž je na tom s řízením mnohem sebevědomější než žena, ale opravdu jsem netušila, že z toho budu mít problémy. Mám předvolání a chtěla jsem se zaptat zda mohu v právu uplatnit odvolání na osobu mně blízkou ??? Je toto odvolání stále platné? Vím že v listině základních práv a svobod je uvedeno, že nejsem povinna udat osobu blázkou jestliže, by jí za to hrozilo stíhání. Smím se tedy na toto odvolat bez toho aniž bych ho musela udat? Ještě také mohu vysvětlit co provedl, možná v tom bude také rozdíl, zda to uvést mohu či nikoli. Na soukromém pozemku, tedy parkovišti s turniketem placení na parkování, stál půl hodiny ve frontě, jelikož to tam bylo první den to placení a bylo to teprve zkušební, měli v tom nějakej problém a závory se nechtěli otevírat, tudíž tam stálo miliony vynervovaných řidičů ve svých vozech a troubili, on spěchal pro malou do školky a tak dal zpátečku, vjel zpět na parkoviště a přejel takový úzký chodníček pro chodce a vyjel přímo za turniketem. Pravděpodobně ho tam natočila nějaká kamera, ale policie ho hend nezastavila. Jen poslali tuto výzvu na mé jméno. Smí toto vůbec? Má s tím policie co dočinění, když je to na soukromém pozemku? A pokud mě nestíhá majitel pozemku, za neuhrazení parkovného ( které ještě ten den ani neplatilo - pouze zkušební ) je toto právně vůbec možné? Ať už by to bylo tak či onak, prosím poraďte zda se mohu odvolat na osobu mě blízkou, jo a ještě kdyby na té fotky, kdyby mi nějakou předložili byla jeho tvář vidět, také ho nemusím uvádět ? Moc děkuji Marie O:-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 39 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies