FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Stavební spoření a hypotéky

Offline - Diskutér Profil 
29. 12. 2022 21:11 Odeslat příspěvek
30. to musí být připsáno a okamžité platby nepodporují, takže je to teď takový "last call" :-)
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
7. 1. 2023 23:47 Odeslat příspěvek
Stejně jako za vytvoření běžných účtů banky nabízí bonusy i za založení stavebního spoření, které se může stále vyplatit, když to člověk správně využije.                                                                              
Udělal jsem si menší průzkum dvou nejvýhodnějších nabídek, jestli jsem na něco zapomněl tak budu rád za kritiku.                                                                                  
Buřinka:
    Úrok z vkladu 2,5%
    Uzavření smlouvy bez poplatku
    Bonus 2 500 Kč na jednu smlouvu klienta uzavřenou do 31. března 2023 při vložení 2500,- 
    Poplatek za vedení za 6 let - 1950,-
    Cílová částka 500tis      
    Možnost předčasného zrušení spoření před 6. rokem bez sankce, s nárokem na úroky, ale bez nároku na státní podporu
    Při vypovězení smlouvy před uplynutím doby spoření 2 roky bonus odebereme.
    Platnost akce do 31. 3. 2023

Moneta:
    Úrok z vkladu 3%
    Uzavření smlouvy bez poplatku
    Bonus 2000 Kč při uzavření smlouvy do 18.1. a vložení počátečního vkladu
    Poplatek za vedení za 6 let - 1950,- 
    Cílová částka 200tis 
    Předčasné ukončení smlouvy po 2 letech od založení zdarma
    Při vypovězení smlouvy před uplynutím vázací doby 6 let bude bonus odebrán.
    Platnost akce do do 18. 1. 2023


Můj cíl:
    1. využít bonus 2-2,5tisíc ( postupně zaplatí poplatky + vygeneruje nějaké mini úroky za tu dobu )
    2. mít aktivní smlouvu s 3% úrokem pro vklady ( za pár let nejspíš na spořáku nebudeme mít 6% jako nyní )
    3. poslední 2 - 3 roky (2027, 28 a 29) využít státní podporu. ( pokud ji někdo nezruší � ) ->
    Vložit 20tis v prosinci 2027, v prosinci 2028, a v lednu 2029, a hned vybrat zpět -> 3 státní podpory za 13 měsíců, nebo 2 za 1 měsíc.


Offline - Trvalý BAN Profil 
8. 1. 2023 09:48 Odeslat příspěvek
Zakládat SS začátkem roku je blbost, začni o tom přemýšlet až v prosinci.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 1. 2023 10:14 Odeslat příspěvek
Při tom jak to chce použít je to jedno.


Offline - Návštěvník Profil 
6. 5. 2023 17:11 Odeslat příspěvek
Zdravím, jen dotaz na úvěr ze stavebka od buřinky. Mám v plánu vzít si jen malý na mém starém spoření. Jak je to s mimořádnými splátkami? Jsou zdarma nebo zpoplatněné? V bance mi poradkyně řekla, že jednou ročně až do výše 25 % je jako u hypo splátka zadarmo. Neměly by být zdarma všechny mimořádné splátky v průběhu roku, nebo ty v průběhu jsou zpoplatněné dle ceníku (1 % ze zbytku jistiny)?

Děkuji za rady jak to je


Offline - Poslední varování Profil 
6. 5. 2023 19:12 Odeslat příspěvek
https://www.burinka.cz/caste-dotazy/moh ... e-splatit/

úvěr ze stavebního spoření můžete kdykoli v celé výši splatit, a to zcela zdarma. Přesnou výši zůstatku vašeho úvěru vám sdělíme v kterékoli pobočce České spořitelny, prostřednictvím e-mailu burinka@burinka.cz nebo na lince 800 120 120


Offline - Návštěvník Profil 
7. 5. 2023 06:15 Odeslat příspěvek
Splacení celé super, ale co ty mimořádné splátky? Není tam mezi tím rozdíl? V ceníku mají prostě napsáno určité poplatky...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 5. 2023 10:04 Odeslat příspěvek
Já bych si nejprve prostudovala aktuality na webu: https://www.stavebky.cz/?category_name= ... y&tag=sscs
a poté položila svůj konkrétní dotaz na diskuzním foru na tom webu.
Autor udržuje svůj web aktuální a k dotazům se vyjadřoval/odpovídal.


Offline - Poslední varování Profil 
8. 5. 2023 14:38 Odeslat příspěvek
Proc nenapise burince? Tento typ dotazu se neresi telefonicky.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 5. 2023 09:57 Odeslat příspěvek
Píšu, byl jsem tam osobně a informace všelijaké a úplně mimo. �

A odkaz na web stavebky neberu jako relevantní.

Očekával jsem nějakou osobní zkušenost nebo někoho z oboru. Očividně jsem chtěl moc...

Děkuji za nic


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 5. 2023 11:50 Odeslat příspěvek
d) smlouvy podle písm. b), pokud zákon nebo smlouva stanoví právo klienta provést předčasné splacení zdarma = zdarma

+ jak je to napsane obecne:
"umožňuje klientům mimořádně splatit až 25 procent celkové výše úvěru, a to vždy v období jednoho měsíce před výročím smlouvy. Banka v takovém případě nesmí klienta za mimořádnou splátku nijak sankcionovat"

Takze muzes podle meho takto 1x rocne zdarma - pokud se nechces nebo nedokazes vlezt do tohoto ramce, tak proste poplatek zaplatis podle tech bodu a) b) nebo c).

https://gql.burinka.cz/media/2022/12/ce ... 4-2023.pdf


Offline - Návštěvník Profil 
9. 5. 2023 12:21 Odeslat příspěvek
Děkuji mockrát. Vše naprosto jasné. �


Offline - Poslední varování Profil 
14. 5. 2023 10:14 Odeslat příspěvek
Někteří holt stále nechápou, ze odobne/telefonem je na levacku, e-mail má větší sílu a je i rychlejší, pokud jsme líný číst smlouvy/podmínky - ceník :-)

@mirs Nejde o poplatek, ale u náhradu nákladů. To je stejné, jako když si u tebe někdo objedná službu, ty už vyjedeš a on jí zruší, no tak asi taky budeš chtít náhradu škody - že?

V ceníku je mmj napsané, že konkrétní výši ti sdělí. Pro tento typ dotazů (kdy jde o vyšší tisíce) bych já osobně vždy volil písemnou cestu, nerozumím tomu, že se někdo spoléhá na informace od anonymního fóra a nebo přepážkové pracovnice :)

Přílohy

IMG_8116.jpeg
IMG_8116.jpeg
[ 310.32 | Zobrazeno 96 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
21. 6. 2023 07:21 Odeslat příspěvek
"Vláda v konsolidačním balíčku počítá nejen se snížením státního příspěvku na stavební spoření z deseti na pět procent až do limitu tisíc korun za rok ... "

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... e-40435257


Offline - Návštěvník Profil 
17. 8. 2023 21:29 Odeslat příspěvek
V RSTS je stále možné aktivovat přílohu č. 266 a zvýšit úročení na spořicím tarifu na 3%.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další stránka
Stránka 98 z 100 [ Příspěvků: 1499 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies