FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Stavební spoření a hypotéky

Offline - Diskutér Profil 
24. 1. 2022 14:41 Odeslat příspěvek
Citace
Účastník je povinen pravidelně měsíčně ukládat na sdělený účet stavebního spoření (dále jen "účet") vklady ve sjednané výši, tj. minimálně 0,5 % z cílové částky. Podmínka pravidelného měsíčního ukládání vkladů ve výši minimálně 0,5 % z cílové částky je splněna rovněž v případě, kdy účastník na účet předem vloží mimořádný vklad. Vždy však musí být splněna podmínka, že k poslednímu dni každého kalendářního měsíce, v němž je účastník povinen pravidelně měsíčně ukládat vklady ve výši minimálně 0,5 % z cílové částky, s výjimkou měsíce, ve kterém byla uzavřena smlouva, a měsíce, ve kterém platnost smlouvy skončí, bude celkový souhrn přijatých vkladů na účtu dosahovat minimálně celkového souhrnu pravidelných měsíčních vkladů ve výši minimálně 0,5 % z cílové částky, a to ode dne, kdy se stal Bonusový program AktivPlus pro klienta závazným.

Pokud máte CČ např. 200 000 Kč, musíte tedy vkládat 1000 Kč měsíčně. Při obvyklém založení v listopadu / prosinci a vkladu 20000 Kč tak máte až do konce smlouvy vystaráno, protože nikdy se nedostanete pod "počet měsíců spoření X 0,5 % CČ".
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
24. 1. 2022 16:43 Odeslat příspěvek
minarjo: Nevím jak kdy, ale já si vždycky dělal před uzavřením srovnání všech nabídek SS z pohledu všech parametrů - poplatek za uzavření (resp. odpuštění či vratka), základní + bonusový úrok, poplatek za vedení ... a Liška mi nikdy nejvýhodnější nevyšla. Zpočátku to byl Wüstenrot celkem stabilně, naposledy vyhrála Modrá pyramida. Jo, jednou jsem já (zbytek rodiny ne) Lišku měl, ale jen proto, že mi tam přispíval zaměstnavatel.


Offline - Inventář Profil 
24. 1. 2022 20:14 Odeslat příspěvek
Ano souhlas, však už potřetí píšu, že u Lišky to zvýhodnění nad konkurenci je nepřímé a pomocí srovnávačů nepodchycené, a to skrz možnost klientů ČSOB uplatnit body Světa odměn (u mě přes +2500 bodů, tedy i Kč do stavebka Lišky za 5 a půl let smlouvy, které by jinak nebylo moc za co využít, ten katalog odměn je dost nanic - snad ještě na splátku kreditky, ale tu mi ČSOB už odmítá dát :) ). Bez toho Liška nic moc, to je pravda.


Offline - Inventář Profil 
25. 1. 2022 11:01 Odeslat příspěvek
Však jsem to četl a vím, že víš, srovnávači. :) U kreditky lze čerpat na kreditku, u debetky ta odměna zatím nestojí za nic, možná u partnerů, ale to jsou povětšinou partneři i někoho jiného. Dříve jsem body prostě směnil za nějakou poukázku - např. Smarty a něco tam holt koupil, i když třeba o trochu dražšího.


Offline - Poslední varování Profil 
25. 1. 2022 12:55 Odeslat příspěvek
MP “Akce 110” i “Akce 130” měla:

Úrokový bonus pro  vás budeme evidovat a  při dodržení podmínek
akce vám jej po skončení doby vašeho zapojení se do akce připíše-
me na účet stavebního spoření. Úrokový bonus získáte pouze tehdy,
pokud bude po celou dobu vašeho zapojení se do akce vždy k 31. pro-
sinci daného roku součet
všech vašich vkladů v uplynulém jednotli-
vém kalendářním roce ve výši alespoň 0,5 % z cílové částky za každý
ukončený kalendářní měsíc daného roku, ve kterém trvalo vaše za-
pojení se do akce. Pro výpočet minimální výše vkladu je rozhodující
cílová částka aktuální k 31. prosinci daného roku. Za den splnění této
podmínky se bude považovat den, kdy bude odpovídající částka při-
psána na váš příslušný účet stavebního spoření.


Tak to vypadá, že je to stejně, ale Liška je víc podšitá. Jen drobný rozdíl. :-))


Offline - Nadšenec Profil 
25. 1. 2022 13:05 Odeslat příspěvek
Mám tyhle akce u MP, koncem roku mi dokonce napsali, že jestli chci ten bonus, tak ještě musím doplatit tolik a tolik...


Offline - Návštěvník Profil 
25. 1. 2022 14:16 Odeslat příspěvek
Dr.D píše
Když teď vypovím SS, můžu během 3měsíční výpovědní lhůty vložit ještě 20k kvůli nároku na letošní státní podporu?

10.1. jsem rušil SS u MP s návrhem na ukončení k 24.1.2022, využil jsem současné akce na zkrácenou výpovědní dobu bez poplatku, nemusel jsem čekat 3 měsíce. 18.1. jsem ještě poslal 20000 (stačlilo jen asi 19500) pro získání státní podpory za letošní rok. St. podpora za r 2021 přijde samostatně asi v dubnu, st. podpora za letošní rok přijde příští rok. Peníze ze SS jsou už v Creditasu.


Offline - Nadšenec Profil 
25. 1. 2022 18:06 Odeslat příspěvek
Dík za info. Mně smlouva končí v květnu, takže budu vypovídat v únoru bez zkracování. Peníze tam hodím někdy v dubnu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 1. 2022 21:38 Odeslat příspěvek
zc píše
St. podpora za r 2021 přijde samostatně asi v dubnu, st. podpora za letošní rok přijde příští rok. Peníze ze SS jsou už v Creditasu.


Při ukončení smlouvy v první polovině roku, tj. do 30.6.2022, se připíše státní podpora už na podzim 2022.


Offline - Trvalý BAN Profil 
26. 1. 2022 02:51 Odeslat příspěvek
To nevěřim. Ukončil jsem stavebni spoření RSTS minulý rok v lednu výpovědí a statní podpora za minuly rok nepřišla zatím, nárok na ní byl.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2022 11:13 Odeslat příspěvek
Státní podporu posílá stavební spořitelně za ukončený rok v následujícím roce MF někdy na jaře. Takže v r. 22 přijde SP za rok 21 - připisuje se na jaře. A SP za rok 22 pošle MF na jaře v roce 23. Stačí si prostudovat online účet ss od počátku spoření a spočítat SP.

https://www.stavebky.cz/kdy-prijde-statni-podpora/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2022 14:45 Odeslat příspěvek
podporu posilaji cca 20.4. vzdycky...


Offline - Poslední varování Profil 
26. 1. 2022 21:10 Odeslat příspěvek
DrholecR píše
zc píše
St. podpora za r 2021 přijde samostatně asi v dubnu, st. podpora za letošní rok přijde příští rok. Peníze ze SS jsou už v Creditasu.


Při ukončení smlouvy v první polovině roku, tj. do 30.6.2022, se připíše státní podpora už na podzim 2022.

A tohle plyne z čeho? Nějaká novinka roku 2022?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2022 22:53 Odeslat příspěvek
vpe píše
DrholecR píše
Při ukončení smlouvy v první polovině roku, tj. do 30.6.2022, se připíše státní podpora už na podzim 2022.

A tohle plyne z čeho? Nějaká novinka roku 2022?

Spíš ne. To je § 11 odst. 3 zavedený novelou 83/1995.
Ale už tam není, byl zrušený novelou 423/2003

Stručně: kdysi to platilo, dnes už to neplatí.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 1. 2022 06:56 Odeslat příspěvek
no právě, tak jak si na to mohl někdo po skoro 20 letech vzpomenout? Možná před 20 lety rušil? spořitelny nic nevyplatí, dokud nedostanou od státu…

Když ukončím letos v lednu, tak naspořené peníze a úroky a bonusy jsou vyplaceny první pracovní den nebo dva v únoru, v březnu přijde podpora za předchozí rok 2021 a až za rok v dubnu (tj. v r. 2023) teprve přijde letošní podpora.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 100  Další stránka
Stránka 91 z 100 [ Příspěvků: 1499 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies