FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Stavební spoření a hypotéky

Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2021 01:42 Odeslat příspěvek
Rekl bych, ze ano Moneta
https://www.stavebky.cz/stavebni-sporen ... ci-tarify/
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
3. 2. 2021 12:18 Odeslat příspěvek
Kdyz koncite SP treba u MP, tak po vyplate castky dostanete nejake pisemne vyuctovani a kdy?


Offline - Diskutér Profil 
5. 2. 2021 13:21 Odeslat příspěvek
Za měsíc mám pocit přišel liebesbrief od Mp přehled čerpání, pokut, zůstatek 0 a tak.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 5. 2021 20:05 Odeslat příspěvek
Mám dotaz ke stavebku - končí mi za 9 měsíců a uvažuji, že bych si tam poslal nějaký peníze navíc a udělal si z toho takový roční termíňák za 1%. Je to možné bez nějakých sankcí? Naspořeno mám přes 100k a cílová částka je 200k.


Offline - Diskutér Profil 
14. 5. 2021 23:57 Odeslat příspěvek
Řekl bych že jo, mám to nějak podobně. V zásadě od počátku předplacené.


Offline - Trvalý BAN Profil 
15. 5. 2021 07:13 Odeslat příspěvek
Proč končí za 9 měsíců? Dokud nenaspoříš cílovou částku, tak končit nemusíš ani po 6 letech.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 5. 2021 07:20 Odeslat příspěvek
no jenze vetsina stavebnich sporitelen po uplynuti tech 6 let srazi urokou sazbu nekam blizko nule...takze pak je to o to horsi...
Ale ten vklad samozrejme udelat jde...proc ne - staci nepresvihnout tu cilovku a je to


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 5. 2021 07:51 Odeslat příspěvek
dave_no píše
Je to možné bez nějakých sankcí? Naspořeno mám přes 100k a cílová částka je 200k.

Ano, určitě to jde. Předtím se přes elektronický přístup podívej na účet a přesně si to spočítej dopředu. Od stavebky máš výpis ke konci min.r., ostatní pohyby a úroky si musíš sám dopočítat dopředu ke dni ukončení, abys cílovou částku opravdu nepřešvihl.
Výpověď smlouvy lze podat víc jak 3 měsíce předem, tj. tak, aby výpovědní doba skončila ihned po vázací době a peníze byly hned po vázačce vyplaceny. Jen se ujisti, že ve formuláři výpovědi je zaškrtnuto, že smlouva skončí po vázací době. Tenhle fígl jsem dřív neznala, vždycky jsem podávala výpověď až po uplynutí vázací doby.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 5. 2021 20:49 Odeslat příspěvek
Jaky figl, vypoved si naplanuj k datu ktere chces a doruc ji s predstihem podle delky vypovedni doby (obvykle 3 mesice od 1. dne mesice nasledujiciho), to je snad standardni postup.


Offline - Nadšenec Profil 
16. 5. 2021 06:20 Odeslat příspěvek
Modra pyramida to vie aj za 2 tyzdne "dohodou"


Offline - Poslední varování Profil 
19. 5. 2021 00:14 Odeslat příspěvek
to asi nebude gratisko


Offline - Nadšenec Profil 
19. 5. 2021 08:25 Odeslat příspěvek
Myslim, ze po viazacej dobe to je bez poplatku


Offline - Návštěvník Profil 
24. 6. 2021 16:59 Odeslat příspěvek
Ahoj,
plánuji si vzít svou první hypotéku (předchválený uvěr) na koupi + případnou rekonstrukci bytu. Od poradce mi byl doporučený "Hypoúvěr od BUŘINKY Garant" od ČS. Když ale pročítám podrobnosti a ukázku smlouvy, tak se mi moc nelíbí, že je to sestavené z více produktů => je to z mého zjednodušeného pohledu hypoteční úvěr + stavební spoření + to popisují i jako překlenovací úvěr. Také jsem se dočetl z diskuzí na internetu, že se může změnit úrok (ale to se mi nezdá, když bych měl fix na X let?).

Máte někdo s tímto hypoúvěrem prosím zkušenost? Mám oprávněnou obavu (z toho spojení úvěrů + stavebního spoření)? Nebo je to běžné a nemá to žádné zásadní nevýhody?


Offline - Nadšenec Profil 
24. 6. 2021 17:38 Odeslat příspěvek
Neodporucam. Odporucam klasicku hypoteku
Poradca Vam to odporuca, lebo ma z toho lepsiu proviziu.

Kolega si kedysi bral uver zo stavebka a tam sa splatkami uver neumoroval, ale platil kazdy mesiac rovnaky urok, kazdy mesiac ciastku na stavebne sporenie a po X rokoch sa z tej našporenej ciastky umorila cast uveru. Dost nevyhodne...

Pri klasickej hypo sa kazdy mesiac plati splatka a kazdy mesiac ide vacsia cast zo splatky na umor anuity a mensia cast na urok.


Offline - Návštěvník Profil 
25. 6. 2021 08:27 Odeslat příspěvek
Dekuji moc. U teto hypo se to pry take splaci anuitne. Ale radsi od toho dam ruce pryc a podivam se po “beznem” hypotecnim uveru.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 100  Další stránka
Stránka 80 z 100 [ Příspěvků: 1499 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies