FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Konces.poplatek ČT upravit zákonem?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2015 10:16 Odeslat příspěvek
Co myslíte vážení jak to Babišova grupa vykoumá?Zrušit úplně nebo zregulovat a jak?
Byli by jste třeba pro zrušení poplatku těm domácnostem co mají malý příjem?A jaký ten malý příjem by asi podle vás měl vypadat?Částka 12 000 kč?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 11:47 Odeslat příspěvek
Konc.poplatek se měl zrušit již dávno.
Jinak nevím proč by se měl zrušit poplatek někomu kdo má "malý příjem". Jsme všichni jen lidi. Buď všem nebo nikomu.


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 12:20 Odeslat příspěvek
Oni nad tímhle koumají? Pokud vím, tak nad tím koumal jen Veleba a návrh zatím stáhnul, ještě to chce vylepšit :-)


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 13:04 Odeslat příspěvek
Nevím, jak téma patří na finanční server. Nemám televizor, ale občas kouknu na některé pořady ČT přes internet. Fakt je, že úroveň večerního zpravodajství (19:00) je otřesná.

Akorát nerozumím, proč se diskuse o koncesionářských poplatcích zužuje jen na večerní zprávy. A navíc jen v souvislosti s údajně protiruským tónem redaktorů. A proč se celá diskuse dotýká jen ČT, přitom tu máme i ČRo.

ČT a ČRo jsou fakticky národní instituce v postavení obdobnému Národnímu muzeu nebo Národní galerii, Archeologickému ústavu, Filozofické fakultě v Praze apod. Televize není jenom o zpravodajství, vysílají pořady, které by soukromá televize nikdy nebyla schopná odvysílat, protože se na ně kouká málo lidí (neatraktivní sporty, pohádky pro děti, pořady o umění, spotřebitelské pořady, televizní inscenace atd.).

Jen bezkulturní barbar může vybízet, ať je ČT privatizována. Nedomyšlené jsou výzvy, aby ČT byla financovaná ze státního rozpočtu. Systém veřejnoprávní TV a R není přežitý, a není přežité ani financování přes koncesionářské poplatky, je to prostě účelová daň z každé domácnosti. Naopak, chaotizace infozdrojů na internetu a koncentrace mainstreamových médií do rukou 3-4 osob si doslova vynucuje, aby ČT a ČRo zůstaly veřejnoprávní a stát jim ponechal nezávislý zdroj financování z koncesionářských poplatků. Já platím oba koncesionářské poplatky, i když nemám TV ani rádio, beru obě média jako "instituce", ne jen jako "sdělovací prostředek".


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 13:24 Odeslat příspěvek
Veřejnoprávní sytém není přežitý, ale u nás fakticky neexistuje. Českou televizi si "zprivatizovali" její redaktůrci a my jim to máme doplácet?
Souhlasím s tím, že je to "instituce" a NEMÁM problém platit na ni daň (přestože se na ni nedívám), pokud tam budou neatraktivní sporty, pohádky pro děti, pořady o umění, spotřebitelské pořady, absolutně mi to nevadí (stejně se na ni nedívám ;-))
Ale nevím proč bych si měl doplácet na například na hokej (a to jsem fanoušek) - ten se snad uživí. Nevím proč mám platit vysílání soukromých názorů redaktorů nazývaných zprávy - mi taky nikdo za šíření mých názorů neplatí.
A ano taky bych považoval (hlavně v současnosti) za potřebné veřejnoprávní zprávy, diskuse, komentáře - ale to ČT nenaplňuje (resp. přiznám se, že již minimálně rok jsem neviděl, takže o pro/protiruskosti nemůžu spekulovat, ale předtím jsem patřil mezi pravidelného diváka - ale to už se fakt nedalo)
Takže obecně s tebou souhlasím, ale konkrétně ČT potřebuje buď provětrat, nebo zavřít a každý tlak je dobrý


Offline - Návštěvník Profil 
20. 3. 2015 15:35 Odeslat příspěvek
No teda protiruská, resp. válečnoštváčská je dost. To si asi všimlo dost lidí, proto vnikají tyhle výzvy typu Veleba. Holt jednou jsme členem NATO a EU tak rétorika je na straně těch, pro který jsme se rozhodli, s tim by se mělo asi tak trochu počítat. Ale je to i smutné, protože o nezávislosti pak nemůže být řeč. Ale jak už tu bylo zmíněno, ČT není jen zpravodajství. Zbytek programů je imho celkem kvalitní.


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 15:40 Odeslat příspěvek
Akciový Klokan píše
Konc.poplatek se měl zrušit již dávno.
Jinak nevím proč by se měl zrušit poplatek někomu kdo má "malý příjem". Jsme všichni jen lidi. Buď všem nebo nikomu.


Taky nevím, proč by se měl zrušit, když pro osoby s malým příjmem je (a co vím, tak vždycky byl) poplatek zrušen. :hm


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 15:56 Odeslat příspěvek
Jenže vy to pořád zužujete na jedny zprávy večer v 19:00. Zpravodajství nejsou jen tyto jedny večerní zprávy, a vedle zpravodajství máte i publicistiku. Do televize běžně chodí "proruští" komentátoři typu Petránka, Kollera, Barabanova. Co spíš televizi vyčítám, že neumí najít dobré redaktory zpráv a moderátory diskusí, kteří by debaty vedli s nadhledem a informovaností, možná je problém v podfinancovanosti, že redaktoři a moderátoři nemají své asistenty, kteří by prováděli rešerše k tématům a pak si ty informace musí redaktor/moderátor shánět sám, čehož logicky za pracovní den není sám schopen a pak produkuje takové nesmysly.

A druhá věc - pusťte si zprávy z doby před 15 lety. Chcete říct, že zprávy byly kvalitnější? Nebyly.

To jenom tehdy neexistoval internet (resp. začínal) a nebylo možné si nic ověřit, takže člověk byl odkázán na noviny, rozhlas a televizi, jak mu novináři zprávy převyprávěli. Dneska si každou zprávu a informaci můžeme ověřit z tisíce zdrojů, pod články jsou diskuse a do ní může vstoupit odborník na danou problematiku, takže když má novinář každý den zpracovávat jiné téma a nezvládne údaje ověřit, vypustí nesmysl a okamžitě je zkorigován někým, kdo tématu rozumí. Být dneska novinářem není zrovna moc vděčné.

Celá diskuse by se měla vést naprosto jinak, a né, že zrušíme ČT nebo že jí vezmeme peníze.

-- 20. 3. 2015 14:57 --

Jack111 píše

Taky nevím, proč by se měl zrušit, když pro osoby s malým příjmem je (a co vím, tak vždycky byl) poplatek zrušen. :hmJack111: přesně tak, moje babička koncesionářské poplatky vůbec neplatí a to legálně, protože má důchod do 2,15 násobku životního minima.


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 19:25 Odeslat příspěvek
Tak pravda je, že diskuse by se měla vést jinak, než o poplatcích. Na druhou stranu si myslím, že žádní šťouchnutí do těch sraček nemůže škodit.
A nemyslím si, že je to asistentech, přepracování, dostupnosti informací. Jako problém vidím, že si redaktor PŘEDEM vytvoří názor a ten prezentuje a vývoj situace (nové informace) ho nezajímá - nebo možná to nepojímá, ale to sorry, pak ať hledá uplatnění jinde.
Kód
Reálná situace:
"Dneska se budeme ptát pana politika P na to, jestli jim nevadí, že se před druhým kolemvoleb všichni spojují proti jejich straně S"
.
.
"Dobrý den, pane P, nevadí Vám, že se před druhým kolem voleb, všechny strany spojují proti vaší S"
Dobrý den, nevadí, my už jsme si na to tak nějak zvykli, ono se to projevuje u každých voleb.
.
.
Pan P vnímá jako problém, že se všechny strany před druhým kolem spojují proti S.


Co je na tom třeba dostudovat, dohledat? K čemu asistent? Jen si prostě redaktor nesmí utvořit názor a ten prezentovat bez ohledu na realitu.

A osobní poznámka, mne tady nezajímá kvalita ostatní tvorby ČT. Já si chci ČT platit pro vyvážené zpravodajství, vážnou hudbu (brrr), vysílání pro menšiny (brrr), vysílání pro děti s nějakým příběhem .... Nechci ji dávat peníze na to, aby přeplatila Novu při vysílání MS ve fotbale (i když v to doufám ;-)). Nevím možná JÁ špatně chápu veřejnou službu, ale možná by se tedy potom mohla v každé vesnici postavit veřejnoprávní hospoda - dotovaná z daní


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 3. 2015 19:27 Odeslat příspěvek
CT je stat ve state, me to nevadi, televizi moc nesleduji, ale stve me, ze je financuji. Muj zamestnavatel nechal ze vsech televizoru vymontovat prijimaci televizni moduly, aby nemusel platit poplatek za kazdou televizi, ja mu za to tleskam. A je to statni firma. :mrgreen:
A ve sluzebnich vozidlech nemame autoradia, asi aby nemusel zamestnavatel platit za kazde radio rozhlasovy poplatek. :hm


Offline - Diskutér Profil 
20. 3. 2015 19:35 Odeslat příspěvek
I když jsem šetřílek tak mi platba za TV + R nevadí a úroveň veřejnoprávních médií mi přijde dobrá.


Offline - Inventář Profil 
20. 3. 2015 20:54 Odeslat příspěvek
Jestli vláda potřebuje občas informovat obyvatelstvo, tak ať buď změní zákon tak, že držitel licence je povinen tak učinit zdarma, nebo halt ať si to 1x za 2 roky (víckrát to rozhodně třeba není) zaplatí jako reklamu. V současné podobě je to nebetyčné svinstvo, umožňující bývalým bolševikům bezpracně chrochtat.


Offline - Diskutér Profil 
21. 3. 2015 13:10 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný: chápu, že jsi vyrůstal v komunismu a moc nechápeš rozdíl mezi pojmy vládní, stranický, státní, soukromý a veřejnoprávní, ale ČT a ČRo opravdu nejsou ani vládní ani státní instituce a jejich jediný úkol není informovat, ale těch úkolů mají poněkud vícero.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 3. 2015 13:28 Odeslat příspěvek
Informování obyvatelstva v krizových situacích se dá zařídit jako součást licence pro soukromá vysílání.
Ostatní úkoly možná ČT má ale jsou naprosto zbytečné ba škodlivé. Hlavně ten největší úkol: rozhazovat cizí peníze obrovské bandě příživníků.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 3. 2015 13:35 Odeslat příspěvek
Možná by nebylo na škodu vysvětlit tu možnost neplatit konc.poplatek pro ty co nemají větší příjem jak 2,15 násobku ŽM.Někdo uvítá rady jak to prakticky zrealizovat.Ja myslím že důchodcú co mají příjem pod 7tis se najde dost.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 52 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies