FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Stavební spoření - AKCE (před koncem roku)

Offline - Nadšenec Profil 
26. 10. 2020 00:30 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Průměrné roční zhodnocení až 4,29 % díky státní podpoře a úrokům (píší u MMB)

Na stavebkách mají 3,518 % p.a., podle jejich jednotné metodiky výpočtu.
Zajímalo by mě za jakých okolností člověk dosáhne až o 3/4% vyššího úroku => 4,29% p.a. :-)

paty07 píše
Myslíte, že má cenu ještě čekat do konce roku na nějaké akce na stavebko?

Já nejsem znalec akcí SS, ale jak tak sleduju trh se stavebním spořením, pochybuju že někdo přijde s něčím lepším než Moneta (MSS ProSpoření Premium). Pak už to jsou složité počty, kde berou v potaz, zda u ústavu máme běžný účet, investice - kumulace produktů = možná v něčem nějaká výhoda.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
26. 10. 2020 04:32 Odeslat příspěvek
No v prvnich letech je zhodnocení vyšší, takže záleží, kolil let započítáš, a z prvního a posledního roku lze započítat defakto i jen pár dnů.


Offline - Nadšenec Profil 
26. 10. 2020 10:35 Odeslat příspěvek
Je mi naprosto jasné, že to ovlivňuje načasování založení. Většina těch kalkulaček počítá s "povinnými" šesti lety.


Offline - Diskutér Profil 
26. 10. 2020 17:39 Odeslat příspěvek
paty07 píše
Myslíte, že má cenu ještě čekat do konce roku na nějaké akce na stavebko?

Spíše to chce sledovat aktuální dění. A také záleží na účelu použití financí. Obecně má cenu čekat, neb akce obvykle končí 15.12., některé ale trvají až do 31.12., jiné však končí i dříve.

A mezi jakými akt. nabídkami uvažuješ? A co od toho očekáváš?


Offline - Přeborník Profil 
26. 10. 2020 18:14 Odeslat příspěvek
https://www.stavebky.cz/kdyz-slevu-tak- ... netrumfne/

Lepší nabídky asi není..

Pak ještě Modrá pyramida s CČ 200 tis., údajně v případě žádosti o úvěr lze bezplatně CČ navýšit..


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 10. 2020 21:09 Odeslat příspěvek
Moneta mi nešla založit online, tak jsem využil akce u lišky s cílovkou 150k


Offline - Přeborník Profil 
27. 10. 2020 21:52 Odeslat příspěvek
150 tisíc je ale na hranici použitelnosti, pokud neplánuješ využít státního příspěvku za zaslání platby začátkem 7 roku.. Pokud teda nepůjdeš založit rovnou další smlouvu.


Offline - Diskutér Profil 
28. 10. 2020 01:04 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
paty07 píše
Myslíte, že má cenu ještě čekat do konce roku na nějaké akce na stavebko?

Spíše to chce sledovat aktuální dění. A také záleží na účelu použití financí. Obecně má cenu čekat, neb akce obvykle končí 15.12., některé ale trvají až do 31.12., jiné však končí i dříve.

A mezi jakými akt. nabídkami uvažuješ? A co od toho očekáváš?

No tak beru to jako produkt s nízkým rizikem a k tomu šlučným zhodnocením, byť jsou peníze zaparkované na 6 let. Je to na nic. Ve spořících účtech mizérie, navíc mi přetékají, do rizikovějších instrumentů taky pravidelně sypu, ale chce to nějakej management a ne do rizikových instrumentů sypat horem spodem bez rozmyslu všechno :mrgreen:

Díval jsem se na stavebky, to umím, ale nemám přehled kdy je sezona akcií na stavební spoření. :mrgreen:


Offline - Diskutér Profil 
8. 11. 2020 20:22 Odeslat příspěvek
Uzavření u MMB přes mobil zdarma
https://www.stavebky.cz/stavebni-sporen ... -a-zdarma/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 11. 2020 22:54 Odeslat příspěvek
Jj, jděte do Lišky... Ta je schopna ztratit výpověď, kterou sepíšete na obchodním místě. Prý si mám podat výpověď novou a přidat k tomu poníženou supliku kvůlivá zkrácení výpovědní doby. Takže na ně dlabu a jsem zvědav, co udělají po Novém roce, až bude smlouva přespořená.


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2020 17:01 Odeslat příspěvek
Obvykle se podepisují dva dokumenty, pro obě str. A ten si ještě vždy hned vyfotím (nebo scan), kdybych ho někam založil.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2020 18:56 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
150 tisíc je ale na hranici použitelnosti, pokud neplánuješ využít státního příspěvku za zaslání platby začátkem 7 roku.. Pokud teda nepůjdeš založit rovnou další smlouvu.

Chci využít jen státní podporu.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 11. 2020 22:00 Odeslat příspěvek
Jenže 7 (let) x (úložka 20 000 Kč + státní příspěvek 2 000 Kč) = 154 000 Kč.
Nepočítám úroky a poplatky => dr._lukas má pravdu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2020 22:46 Odeslat příspěvek
DrumSession píše
Obvykle se podepisují dva dokumenty, pro obě str. A ten si ještě vždy hned vyfotím (nebo scan), kdybych ho někam založil.

Dva dokumenty se opravdu nepodepisují. Podepíše se jeden originál, ten má jít na ústředí, obchodní zástupce udělá kopii a předá ji klientovi. Jenže ta kopie ČMSS naprosto nezajímá, pořád melou, že chtějí originál. Ani slovo omluvy, ani slovo vysvětlení, jak ke ztrátě originálu mohlo dojít.

Chtějí novou výpověď s ověřeným podpisem, to prý zařídí zdarma (sic!) jejich obchodní zástupce. Muhehe, kde mám jistotu, že tu novou výpověď neztratí znovu?

Prostě na to dlabu, mám tam cílovou částku na halíř přesně, takže připsáním úroků dojde k přespoření. A pak začne tóčo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 11. 2020 22:14 Odeslat příspěvek
peliculiar píše
Jenže 7 (let) x (úložka 20 000 Kč + státní příspěvek 2 000 Kč) = 154 000 Kč.
Nepočítám úroky a poplatky => dr._lukas má pravdu.


Nerozumím, co by mělo být na hranici použitelnosti, resp. jakou nevýhodu má čmss - chci čerpat st.příspěvek a pak založit spoření nové
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Další stránka
Stránka 12 z 22 [ Příspěvků: 316 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies