FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Spoluvlastnictví zděděného bytu

Offline - Nadšenec Profil 
12. 6. 2021 02:08 Odeslat příspěvek
cz.hook píše
No a nakonec jsem si vzal úvěr a druhou polovinu koupil, následně celý dům prodal a bylo to to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohl udělat. :-) Zvažoval jste i tuto možnost?

Ne, vůbec ne. Obě strany si nemůžou a nebo nechtějí vzít úvěr a druhou stranu vyplatit.

Ač to vpe dlouhodobě odmítá, tak řešení právní cestou se zdá být tím jediný možným. Bez toho se nedá téměř na ničem domluvit, viz předchozí události.

Nechci tu veřejně zacházet do citlivých detailů, ale (snad) naposledy jsem se to vpe právě pokusil vysvětlit v soukromé zprávě, ač mám značné pochybnosti o tom, že by to na jeho vnímání problému mohlo něco změnit.
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
12. 7. 2021 18:54 Odeslat příspěvek
Ten pravnik (advokat) ti fakt na uvod nerekl: domluvte se sami?

Pokud ne tak to pro tebe nebude vhodny advokat :-) Nevim jak se chces handrkovat soudne, podle me to moc nejde, ale budu rad, kdyz napises vysledek (ktery bude treba za xx let).


Offline - Nadšenec Profil 
12. 7. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
vpe: Proč by to nešlo?

https://www.mesec.cz/clanky/kdy-vam-moh ... astnictvi/

Tam by to soud zamítl třeba kdyby ten spoluvlastník tímto přišel o střechu nad hlavou nebo tak, ale to v tomto případě nehrozí, takže proč by soud nemohl přikázat prodej věci, aby se spoluvlastníci podělili o to, co za byt utrží?

Jasně, bude to trvat déle, ale ve finále je třeba si taky uvědomit, že je to lepší varianta, než když prodá pod cenou svou půlku třeba Mirkovi Jonášovi, nebo někomu jinému, kdo v tom umí chodit, to pak prodělají oba...

Já bych právě na to, že svůj podíl prodám někomu, kdo je drsný, hrál. Byt v Praze, na půl, každý dostane třeba 2,5 míče, anebo to prodám za 1,5 mil. a ten, kdo to koupí, tě bude tahat po soudech a legálně terorizovat tak dlouho, že mu to nakonec prodáš za milion a ještě s radostí, že to máš z krku konečně....


Offline - Nadšenec Profil 
15. 7. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
vpe píše
Ten pravnik (advokat) ti fakt na uvod nerekl: domluvte se sami?

Samozřejmě mi bylo řečeno / doporučeno, že nejlepší by bylo se domluvit. Je mi to jasné o samého začátku a taky jsem se o to pokoušel dokud jsem se časem nepřesvědčil, že je ta snaha úplně marná.

Vše co jsem tu napsal je málo k tomu, abys dokázal připusit, že prostě dohoda není možná?
Máme naprosto rozdílné představy o tom, co a jak chceme - jsou zjevně neslučitelné.

vpe píše
Nevim jak se chces handrkovat soudne, podle me to moc nejde, ale budu rad, kdyz napises vysledek (ktery bude treba za xx let).

Zatím to u žádného soudu není a asi ještě chvíli nebude. Nemám promyšlené co a jak podniknu dál. Vím jen, že v tom nechci setrvávat, protože cokoliv s druhou stranou řešit je nesmírně obtížné, až nemožné.

yowie píše
Jasně, bude to trvat déle, ale ve finále je třeba si taky uvědomit, že je to lepší varianta, než když prodá pod cenou svou půlku někomu, kdo v tom umí chodit, to pak prodělají oba ...

Já bych právě na to, že svůj podíl prodám někomu, kdo je drsný, hrál. Byt v Praze, na půl, každý dostane třeba 2,5 míče, a nebo to prodám za 1,5 milionu a ten, kdo to koupí, tě bude tahat po soudech a legálně terorizovat tak dlouho, že mu to nakonec prodáš za milion a ještě s radostí, že to máš z krku konečně....

Přesně. Jenže vpe se zdá být přesně tím, kdo v tom umí chodit, a tak se na to dívá svou optikou. Nejspíš se nedokáže vcítit do toho, že někdo jiný prostě nemá jeho zkušenosti a není zběhlý v používání jeho metod. Naprosto chápu, že to není snadné ...
Nebýt toho, podněty co tu dostávám jsou jistě zajímavé a snad i přínosné. (y)


Offline - Poslední varování Profil 
16. 7. 2021 18:23 Odeslat příspěvek
Podle me spis nevis, co chces a co jsi ochoten za to dat. Na tohle funguje tuzka, dva papiry a dve varianty a psat a kreslit. Kazdy uspesny to dela a kazdy looser mi vzdy rekne, ze je to zbytecny :-) Urcite ale nesed necinne s virou, ze se to nejak vyresi samo.

A ze je to obtizne? Si sjednejte pravidla: schuze 1x za kvartal prvni stredu v mesici, mimoradna schuze ve stredu pri neplaceni.

Na schuzi musite prijmout nejaka opatreni pro nakladani s majetkem :-) Vem to takto formalne, kdo bude bojkotovat, zdokumentujes a pak ti to pomuze u soudu :-))


Offline - Nadšenec Profil 
16. 7. 2021 20:32 Odeslat příspěvek
vpe píše
Podle me spis nevis, co chces a co jsi ochoten za to dat. Na tohle funguje tuzka, dva papiry a dve varianty a psat a kreslit. Kazdy uspesny to dela a kazdy looser mi vzdy rekne, ze je to zbytecny :-) Urcite ale nesed necinne s virou, ze se to nejak vyresi samo.

Souhlas, přesně tak to je. Díky za tip.

vpe píše
A ze je to obtizne? Si sjednejte pravidla: schuze 1x za kvartal prvni stredu v mesici, mimoradna schuze ve stredu pri neplaceni.

Po těch zkušenostech za 2 roky, kdy jsem usiloval jen o to, abych se domohl svých práv toho mám plné zuby, to poslední co chci je s ní cokoliv kontinuálně řešit. Je mi jasné, že bez schůzky a snahy o dohodu se nikam nedostaneme, ale taky nechci aby se to táhlo podobně jako před tím s dlužným nájmem. Moře času, výsledek v nedohlednu. Nájemné trvalo dva roky, vesměs protože jsem se snažil dohodnout, nakonec to vyřešila předžalobní výzva. Řešení majetkového vyrovnání je mnohem složitější, takže kolik let ... ?
To raději budu hrát mrtvého brouka a nechám to "vyhnít" ač mě to dlouhodobě trápí. Na řešení se s druhou stranou nedá "pracovat", a to je to, co mi brání jít tomu naproti.

vpe píše
Na schuzi musite prijmout nejaka opatreni pro nakladani s majetkem :-) Vem to takto formalne, kdo bude bojkotovat, zdokumentujes a pak ti to pomuze u soudu :-))

To je určitě dobrý nápad a správný přístup. Jenže když k druhé straně ztratíš veškerou důvěru, tak impotentním schůzováním nechceš zabíjet čas. Pak se div, že to došlo až k předžalobní výzvě a že moc nevěřím, že bude nějaká schůzka, kde se to rozsekne. Já prostě nesnesu pomyšlení, že bude pět či deset schůzek po kvartálech, kde bych řešil provozní věci, které (nyní) nejsou v podstatě žádné a ani to jak z toho ven, protože při rozdílných zájmech a představách se kompromis najde těžko. Trpělivosti na schůzování a diskutování jsem měl za první dva roky víc než dost, ale ta už došla.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 7. 2021 23:36 Odeslat příspěvek
Tak tam vezmes na schuzku schopnejsiho maklere anebo Miroslava Jonase jak uz tady nekde padlo :kuk:

Zda se mi to, nebo je to pravda, ze ona cvici s tebou? Jak muzes rici, ze trpelivost dosla? Dokud nejsi v cili, tak nevzdavat :-)


Offline - Diskutér Profil 
11. 11. 2021 02:06 Odeslat příspěvek
Koukám že po 2 letech stále nevyřešeno.reknu svůj případ s podílem na bytě.chtel jsem dokoupit zbytek podílu,neprodali, prodali si to nakymu joudovi s hotovosti, ten si myslel že se mnou vyběhne 2/3 najmem, takže nájem jsem mu každej mesic vracel, má poslanej dopis s částkou kterou chci za rok tu nezaplatil.donutil jsem ho podat žalobu na soud o vyporadani, borec si udělál po 2 letech po mě odhad jen o 50k vyšší v domnění že si to dokoupi levné :-) za měsíc konečně soud a to se borec bude divit co na něj vytáhnem s advokátem.

Každopádně pokud nechceš setrvávat v podlíu je několik řešení , prodat to ihned firmě co ti po podpisu vyplatí peníze,
Nebo si dojít do banky a vzít si hypotéku na zbývající podíla třetí možnost říct že se to prodá za nejvyssi možnou cenu na trhu přes fond který vám garantuje nějakou tržní cenu a při navýšení v aukci se pak s vámi podělí, ale ne stylem jak mm reality že odhad.7 mil daj jen 5 mil a pak když se.to prodá za 7 mil tak oni z těch 2.mil.maj skoro 80 procent.
Kontakt.na firmu i fond.mam kdyby něco nápis si.
Určitě bych začal toudle variantou a jinak pohrozil že podíl prodáš firmě s ruskym kapitálem a že ostrouhá ,jelikož ji donutej to prodat pod cenou.
Sestra té ma evidentně na háku a nehodlá ti dát ani korunu z nájmu. Takže nechápu na co čekáš. Buďto to půjde po dobrym nebo po zlým, ať si vybere.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 11. 2021 04:48 Odeslat příspěvek
A ty tam máš kolik podíl, že ti chtěl platit 2/3 nájem? Jestli podíl 2/3, tak by to bylo OK ne?


Offline - Poslední varování Profil 
11. 11. 2021 23:25 Odeslat příspěvek
Co je to “ vyběhne 2/3 najmem “ ?

Jak levne, proste si udelate trzni odhad a dohodnete se, kdo koho vyplati. Jenze to se asi moc nedohodnete co :) vyplatit podil nebudete chtit ani jeden. No tak 85% x podil byste nekdo byl ochotnej vyplatit?

-- 11. 11. 2021 22:26 --

“ oni z těch 2.mil.maj skoro 80 procent.” tak to je snad vec dohody ne? Vim ze ve starych smlouvach meli, ze kdyz je sjednana cena 7 a oni to prodaji za 8, tak ze z toho navic maji 50%

Ale je to VEC DOHODY.


Ps: on ma dostncasu a je to v rodine, takze do dalsiho pruseru, coz je ze segra / najemnik prestane platit, to resit asi nebude potrebovat
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 40 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies