FinExpert.cz

Přihlásit se
Zrušení daně z nabytí nemovitosti a odpočtu úroků

Offline - Nadšenec Profil 
29. 3. 2020 17:46 Odeslat příspěvek
Ministryně financí Dáda Patrasová dnes zmínila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti a zároveň možnosti odpočtu úroků z úvěru na vlastní bytovou potřebu. Dá se předpokládat, že to projde.

Chápete někdo logiku?

Kdo kupoval novostavbu (což by se mělo podporovat, protože to vytváří hodnotu), tak daň neplatil, ale v případě vlastního bydlení nyní přijde o odpočty, čili vliv to bude mít jako zvýšení úroků o nějakých 0,35 procent. Stejně tak ten, kdo staví. Takže k žádnému rozhýbání trhu tím nedojde.
Kdo kupoval existující nemovitost pro vlastní bydlení, nebude platit daň, ale už nebude moct uplatnit úroky. Takže skoro žádný rozdíl.
A kdo kupoval investiční nemovitost, úroky uplatňovat nemohl a nyní nebude muset platit daň z nabytí.

Vidíte tam taky tu malou domů, jak si zvýhodnit bezpečné uložení peněz v krizi?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
29. 3. 2020 18:32 Odeslat příspěvek
Schillerová na Radiožurnálu odpoledne upřesnila, že odpočty by se zrušily jen u nových hypoték, u dosavadních by zůstaly. Na Primě se do toho trochu zamotala.
Se závěry bych ale počkal na středu, až zasedne vláda, co konkrétně Schillerová navrhne.

Osobně zrušení odpočtů vítám a zrušil bych všechny daňové výjimky a odpočty, a zjednodušil daňové přiznání na maximum (daňové přiznání na jednu stránku bylo tématem ODS ve volbách roce 2006, přišel s tím Vlastimil Tlustý).

-- 29. 3. 2020 17:38 --

Mně by zase zajímalo, jak Schillerová chce pojmout 6měsíční odklad splátek, z jejího vyjádření jsem pochopil, že bude plošné a bude se týkat hypoték, spotřebitelských úvěrů i firemních úvěrů. Já třeba o odklad nemám zájem, tím by se mi posunula fixace a finální splatnost mých úvěrů. Z jejího stučného vyjádření na Primě a Radiožurnálu jsem ale pochopil, že 6měsíční odklad bude plošný a povinný. Na druhou stranu bych tak mohl za 6 měsíců našetřit na nový byt, takže něco do sebe to má :D

-- 29. 3. 2020 17:40 --

Zdroj: https://prima.iprima.cz/prima-zpravy/do ... uzete-i-vy
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 291816_tat


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 3. 2020 21:20 Odeslat příspěvek
Tezko rict, jak si to ta hloupa husicka predstavuje...
kazdopadne teto vlade se neda uprit, ze i kdyby treba neco myslela i dobre, tak jejich vyjadrovaci schopnosti z toho udelaji takoveho kockopsa, ze se toho bude desit snad uplne kazdy :tleskani

Prvni vec, co kazdy rozumny financni poradce/banker klientovi pred vzitim hyposky doporuci, je rezerva v podobe 6 mesicnich vydaju na sporaku -> tzn. jsou vlastne vsichni uplne v cajku ne? -> nebo je opravdu tolik idiotu, co si vezme hypo a druhy mesic po nejake udalosti na ni nemaji? :shock:

Zaroven banky, co by prestaly urocit uvery, tak co pak udelaji s deposity? Nebo to jako vsechny ochotne naklusou do ztraty? A slovo plosne, me u toho desi asi uplne nejvic...ufff, pani mela zustat za prepazkou, kde se nevyzaduje pocitat vic, jak do stovky, tohle je uz trochu silenost z meho pohledu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 3. 2020 22:33 Odeslat příspěvek
https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... e-mo-38024

"Dlužník z řad občanů i firem, který by preferoval splácení, by se samozřejmě z moratoria mohl vyvázat (tzv. opt out)."


Offline - Diskutér Profil 
29. 3. 2020 23:00 Odeslat příspěvek
Uvidíme, až zveřejní návrh zákona. Patrně by měl být zveřejněn zde https://apps.odok.cz/veklep-news
ale asi až v úterý večer, Schillerová říkala, že chce počkat na úterý na jakési zasedání evropské centrální banky.

Nezávidím legislativcům, napsat novelu během pár hodin, to vyžaduje velké umění.

-- 29. 3. 2020 22:13 --

Jsem zvědavý, jestli někdo nepřijde s iniciativou na moratorium platby nájemného, fondů oprav SVJ/BD, popř. záloh na služby. V zahraničí některé státy k tomu už přistoupily, u nás by patrně bylo nutno přijmout v režimu legislativní nouze novelu občanského zákoníku.

Pokusy jsou: https://a2larm.cz/2020/03/lide-kvuli-ep ... h-mestech/
https://www.facebook.com/A2larm/posts/3052509081455462


Offline - Diskutér Profil 
30. 3. 2020 02:47 Odeslat příspěvek
S tím neplacením nájemného to je pakárna, jako uvažování, že by lidi dočasně neplatili služby. Z čeho by pak SVJ platilo měsíční splátky teplárenským společnostem, vodárnám, elektrárnám? Jak se z lidí po 14 dnech můžou stát žebráci? Budu doufat, že krizi zase neodserou jen ti zodpovědní a rozhazovačné socky se nebudou jen smát. Práce bude dost, prostě se nebude s nezaměstnanými jednat v rukavičkách. Chceš dávky? Hýbaj zametat do parku. Odmítáš xté místo? Nedostaneš ani halíř. A s tím souvisí i to, že zaměstnavatelé budou kontrolování, že opravdu vyplácejí inzerovanou mzdu, ne, že napíší práce za 30 hrubého, ale při podpisu smlouvy sdělí zaměstnanci, že takové peníze dostanou až po delší době. Ekonomiku a státní rozpočet by jistě potěšila i řádná kontrola těch zaměstnavatelů, kteří vyplácejí minimálku a na černo vyplatí mnohdy i víc jak dalších 50% mzdy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 3. 2020 08:06 Odeslat příspěvek
s tim, ze by to mohli odes*at zodpovedni naprosto souhlasim...
a celkove si myslim, ze problem s placenim budou mit driv lidi v najmu nez s hypo - jen proste oni prestanou platit a pronajimatel ma smulu, kdezto banka by si zacla hned delat urcite naroky at uz s upominkama / dluznyma urokama popr. na celou zastavenou nemovitost


Offline - Návštěvník Profil 
30. 3. 2020 09:40 Odeslat příspěvek
Na druhou stranu, lidé v nájmu můžou být často i ti, kdo šetří na hypotéku, respektive na ten šílený základ z vlastních zdrojů, který vyžadují banky.
Tudíž to budou často lidé, kteří mají solidní polštář narozdíl od těch, kteří se sotva doškrábali k té vlastní hypotéce.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 3. 2020 10:14 Odeslat příspěvek
jo tak to bude mozna 10%, zbytek podle meho zije od vyplaty k vyplate...
Nezijme v nejake sve socialni bubline, kdy nasi kamosi treba takto setri - je to minimum lidi.


Offline - Diskutér Profil 
30. 3. 2020 12:20 Odeslat příspěvek
Moje zkušenost je taková, že nájemníci opravdu vesměs žádný finanční polštář nemají. Do háje půjde celý Ústecký kraj a Moravskoslezský kraj. Tam nájemníci často ani nemají na kredit do telefonu, takže nejsou schopni ani na inzerát zavolat a posílají emaily, aby jim zavolal pronajímatel. A nejde jenom o profláklé tzv. vyloučené lokality, ale i velká města, ve kterých hledají práci lidé z vesnic.

Pro pronajímatele, SVJ a BD je blbé, že společenská atmosféra a bohužel aktuálně i zákony jsou nastaveny ve prospěch dlužníků. Liberalizují se exekuce a insolvence. Takže když nájemník neplatí nebo má vysoký nedoplatek za služby, nejlepší je se ho okamžitě zbavit a vůbec nemyslet na nějaké vymáhání dluhu. Protože věřitel musí platit náklady soudu a exekutora a exekutor pak stejně exekuci zastaví pro nevymahatelnost. Aktuálně leží na stole novela exekučního řádu, aby se exekuce zastavovaly plošně a věřitel bude muset zpětně uhradit náklady zastavených exekucí.

SVJ mají určitou výhodu, že při prodeji bytu dostanou z exekuční dražby 10 % výtěžku, to se ale netýká BD. A pronajímatelé samozřejmě nesou riziko neplatičů kompletně, aniž by měli zákonné nástroje obrany.

Pokud by se měly ještě více rozvolnit exekuce a insolvence, mělo by se reagovat i opačně a rozvolnit možnost vyhodit nájemníka. Není možné, aby stát přenášel náklady na sociální zabezpečení na soukromý sektor.

Ve společnosti začíná sílit názor, že Česká republika je sociální ústav, a soukromníci mají nést "spoluodpovědnost" za chudé. Pronajímatelé mají učit nájemníky mýt si ruce, mají je učit číst a psát, mají jim ze své kapsy dotovat nedoplatky za vodu a k Vánocům jim koupit televizi...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 3. 2020 19:43 Odeslat příspěvek
No, pořád nerozumím, co z toho budou mít ti, co daň zaplatili a nárok na odpočet úroků nemají (=neplní bytovou potřebu a jedná se o byt pro investici).. Pochybuji, že by daň zpětně vraceli. případně odpočet umožnili..


Offline - Diskutér Profil 
31. 3. 2020 20:52 Odeslat příspěvek
Taky jsem zaplatil nesčetněkrát daň z nabytí, naposledy tři teď v lednu. Ale pořád si myslím, že ta daň má být zrušená a je to systémově správně. Brečet nad ní nebudu. To je jako kdyby podnikatelé brečeli, že dosud odváděli DPH 21 %, prodej jejich zboží se přesunul do nižší sazby 15 % a začali křičet, že chtějí vrátit rozdíl za posledních 5 let. Prostě to tak beru, že zákony se mění a tato změna nikomu nezpůsobí škodu, právě naopak, změna je pozitivní.

Co se týče úroku, tak u investičních bytů přece lze úroky z úvěrů uplatnit do výdajů pronajímatele, v přiznání příloha 2, řádek 202. To vláda neruší.

Vláda ruší odečtu úroku (řádek 47 na str. 2 přiznání), tuto položku pronajímatel stejně použít nemohl, jen když uplatnil úroky z úvěru na vlastní bydlení.


Offline - Nadšenec Profil 
31. 3. 2020 21:15 Odeslat příspěvek
Ano, samozřejmě jde o úroky z hypotéky na vlastní bytovou potřebu.
Jde mi o to, že to tu vypadá na malou domů jak zlevnit nákupy nemovitostí na uložení peněz nyní v krizi, které buď chce vláda přímo pro sebe, nebo pro někoho v pozadí. Protože člověku, který chce mít jeden byt/dům pro sebe, se buď nic nezmění, nebo při koupi novostavby/výstavbě bude platit mnohem víc. Dosud daň za žádnou cenu zrušit nešlo a najednou přijde krize a snižují se daně pro bohaté na úkor střední třídy...?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 3. 2020 21:23 Odeslat příspěvek
@astrapa
To jsem si zatím nedovolil, mám za to, že úroky z úvěru tam můžu uvést pouze v případě, kdy byt plní mou bytovou potřebu nebo blízkých. A to nesplňuji. Pokud to vidíte jinak, budu moc rád, když mne odkážete na zdroj O:-)


Offline - Diskutér Profil 
31. 3. 2020 21:24 Odeslat příspěvek
tmx643: Ale přece dosavadních úvěrů se změna netýká, u dosavadních úvěrů odečet úroku možný bude. Alespoň tak to Schillerová v neděli vysvětlovala. Počkal bych si na závěry, až bude napsaný návrh novely.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... naby-38023

bl8cz: Určitě do odpočtu úroků patří jen úvěr na pořízení bytu, ve kterém člověk bydlí. Do výdajů pronajímatele pak patří úroky na pořízení investičních bytů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 4. 2020 00:27 Odeslat příspěvek
Tak důležité je aby se ty 4 procenta na všechny nemovitosti nikam neztratila a nezaseklo nebo nestáhlo se to. Když kupujete za keš tak nějaký odpisy úroků moc smysl už nemaj.


Offline - Návštěvník Profil 
1. 4. 2020 19:13 Odeslat příspěvek
Tak jsem čekal že dnes to zrušení daně schválí a ono nic...právě zrovna řeším jeden pozemek tak by to bodlo:-(


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 4. 2020 22:06 Odeslat příspěvek
No chtěj to zkomplikovat z 5 na 15let držby pro osvoboení daně při prodeji, ale to by až tolik nevadilo. Schillerka furt mlela o bytech,domech...prej prostě nemovitostech, tak snad to s ornou neposere a aspoň do dvou měsíců to schválí - ale ještě asi času dost, ceny moc dolů neletí, je brzo:(.


Offline - Nadšenec Profil 
2. 4. 2020 08:25 Odeslat příspěvek
Maláčová zas mlela něco o tom, že by se mělo jednat o jen o "první" nemovitost. No uvidíme, v jaké podobě to nakonec projde. I když to teď tak nevypadá, stále se jedná o menšinovou vládu.


Offline - Diskutér Profil 
2. 4. 2020 09:05 Odeslat příspěvek
Bylo to jednoduché. Jsem přesvědčen, že po jejich zásahu to bude o dost komplikovanější. To je banda...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
15. 4. 2020 07:38 Odeslat příspěvek
Konečně nějaké info po více než dvou týdnech.

Ministerstvo financí ČR oficiálně:

Není třeba s podáním vkladu do katastru nemovitostí vyčkávat až na případné schválení návrhu zákona Parlamentem, protože bez ohledu na to, zda a kdy bude návrh schválen, by z něj měli prospěch všichni, jejichž daň je splatná od 31. března 2020. Ti by již neměli povinnost daň zaplatit. To by se týkalo všech poplatníků, kteří dokončili svůj vklad na katastr v průběhu prosince 2019 nebo později. „Jedná se o množinu lidí, kterým jsme v rámci liberačního balíčku odsunuli úhradu daně z nabytí až do konce srpna. Nyní tuto daň nemusí platit vůbec. Těm, kteří ji už v předstihu zaplatili, vznikne přeplatek, o jehož vrácení mohou požádat,“ říká ministryně Schillerová.

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... i-pr-38157


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 4. 2020 22:09 Odeslat příspěvek
Takže už jen aby dobu reflektovaly i ceny nemovitostí a můžu rozbíjet prasátko (hooodně naditý :) ). Klid, to příjde.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 5. 2020 08:40 Odeslat příspěvek
Tak se to vylouplo.
Takže, vládní návrh počítá s tím, že daň se neplatí za nemovitosti, kde vklad do KN proběhl od 1.12.2019.
Odpočet úroků z hypoték na bydlení je možný pro nemovitosti, kde vklad proběhne do konce roku 2021. Po tomto datu ani u novostaveb nebude možné úroky uplatnit.
A daň z příjmů bude mít osvobození nově po 10 letech.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 5. 2020 08:51 Odeslat příspěvek
Škoda,nechápu že Maláčová a spol kyvly na prosinec,když to nechtěli vubec.Bohate by stačilo od nabytí od ucinnosti zákona ve sbírce (lepší tlak na cenu a peníze do rozpočtu). Zase socani vymekli. No ještě vyhráno nemaj,jen to maj ložený.


Offline - Nadšenec Profil 
1. 5. 2020 12:09 Odeslat příspěvek
Celkem mě překvapilo, že navrhují zrušit celé zákonné opatření jako celek. Jsem myslel, že třeba vklady nemovitostí do základního kapitálu obchodních korporacích budou zdaněny nadále a také, že nabývání nemovitostí neurčených k bydlení bude zdaňováno nadále. No ale to jsou asi akademické otázky.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2020 23:08 Odeslat příspěvek
Já vůbec nerozumím tomu, co tohle má společného s koronakrizí? Nechápu, co je pozitivního na "rozhýbání trhu nemotivostí" - ekonomice může být celkem jedno, že se něčemu změní majitel, notabene u bytu. Navíc já čekám, že se teď nadělají takové dluhy, které se prostě budou muset rozpouštět v inflaci, takže ceny nemovitostí spíš porostou.

Nebo je to příprava na brutální zvýšení daně z vlastnictví nemovitosti?

Ovšem ten odpočet úroků z hypotéky z daní je snad nejnesmyslnější daňový zákon, co znám. V praxi to znamená to, že ti, kteří bydlí v nájmu, se ještě složí vlastníkům na daňovou slevu.


Offline - Diskutér Profil 
2. 5. 2020 23:21 Odeslat příspěvek
Jen ať hypotékaři platí daně stejně jako ostatní, daně zjednodušit, výjimky zrušit, souhlasím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2020 23:25 Odeslat příspěvek
Outlier
Navíc já čekám, že se teď nadělají takové dluhy, které se prostě budou muset rozpouštět v inflaci, takže ceny nemovitostí spíš porostou.
*******

A tady zase ti co mají keš čekají na to že hotovost bude část vlastníků potřebovat/chtít dřív než se reálně inflace do ceny nemovitostí projeví, ba naopak ceny nemovitostí chybějící likviditou a vyčkáváním na trhu leckde i dost poklesnou(bude volněji v aukcích).

Co skutečně nastane nikdo neví, max se někdo může trefit do odhadu. Ale jestli keš na nákup nemáš, může Ti to být jedno.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2020 23:44 Odeslat příspěvek
Teď jsem na to četl názor Lukáše Kovandy, o kterém si můžeme myslet cokoliv, ale nějakou logiku to má.

Do konce roku 2021 spadnou sazby hypoték v Česku na rekordní minimum, což bude jeden z vítaných důsledků znehodnocování peněz v podání centrálních bank. Ovšem vítaný jen někým. Stále víc lidí si nebude moct vlastní nemovitost vůbec dovolit. Až bude těchto lidí dostatečné množství, „osmělí se“ politici k takovému navýšení zdanění a zregulování nemovitostí, že to bude hraničit s jejich znárodněním – čekejme to kolem roku 2030.

Zdroj: https://www.penize.cz/hypoteky/416544-zlevni-hypoteky-skonci-dan-z-nabyti-bydleni-ocima-expertu


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 5. 2020 23:46 Odeslat příspěvek
Někde mám zafixované že zrovna Kovanda se snad nikdy netrefil... . Každopádně ten fond co vede ztratil za 4 týdny cca 700mega a to je teprv optimistický začátek (i když se to dalo čekat už od Wuhanu - v té době u nich světlé zítřky).
https://g.kurzy.cz/grafy/podilove-fondy ... 50-yb1.svg

Vcelku dost lidem bude minimum úroků koncem 2021 u zádele, když teď nebudou mít na splátky. A stejně tak 2030 zase tak daleko že to zas nemusí trápit ty ostatní.


Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2020 15:04 Odeslat příspěvek
Klidně to může končit rokem 2029.pokud počítám od dna 2011 k tomu 18 let tak to plus mínus bude sedět ten cyklus. Mírný pokles může být teď a pak od 2022 další růst. Až strhující. Je možný že kupujících bude tak 40 procent současného stavu.
Dnes nedavaj banky už hypo když vám přijde na účet 25 na holou.
Je vidět že spousta joudu používá jen 1 banku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 5. 2020 15:06 Odeslat příspěvek
Souhlasím, že Kovanda není žádný prorok, ale s tím, že nemovitosti nakonec spíš zdraží, souhlasím. Myslím, že až se nastartuje pořádná inflace, tak se spousta lídí, kteří hotovost mají, bude snažit ji udat. Ale bude to spíš pro větší města.

A nebo taky ne... samozřejmě, tohle je těžká situace na přesné odhady :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 5. 2020 19:24 Odeslat příspěvek
Není sporu o tom že nemovitosti časem zdraží (pokud nebude válka,znárodnění nebo i ten virus). Vtip je ale v tom že než právě zdraží (2022-2023) tak se sází na to že v řádu měsíců až roku napřed zlevní(recese,druhá vlna...).

Takže šance kam s hotovostí snad budou.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 5. 2020 13:56 Odeslat příspěvek
Daň nám tedy nakonec zrušili, ale není mi pořád jasné, jak je to s odpočty. Je to už taky schválené, případně v jaké podobě? Co jsem našla, tak se o tom ještě pořád mluví a to konkrétně o smlouvách uzavřených po 1. 1. 2022. Ale při prefixaci se stane co? Prakticky vznikne nová úvěrová smlouva, často i u uplně jiné banky = to už bude bez nároku na odpočet?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 5. 2020 14:56 Odeslat příspěvek
Zrušili? Nevšim jsem si, že by to parlament už schválil.

O refixu se bude asi rozhodovat až v textu zákona.

https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=ALBSBNHEEUL1


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2020 09:58 Odeslat příspěvek
Přiznávám, že jsem nezkoumala, jestli to už prošlo senátem + Zemanem, vycházela jsem ze záznamu tiskovky MinFin/vlády. Teď si ho pouštím znova a "vláda se dnes usnesla", takže to ještě může sabotovat/pokřivit vlastně úplně jakýkoliv článek schvalovacího procesu :)

Opozice proti této dani byla vždy (i ta, co ji zvedala :-)) ), nikdo (ani senátoři) si dnes nedovolí jít proti tomu, tak snad s tím půjde počítat... Jen ty odpočty asi nebudou tak "jisté". Popravdě moc nechápu, proč až od 1. 1. 2022, když zrušení daně má být hned, dokonce i zpětně. Ale zase když vidím, jak se všude rozhazuje... Pomůžou "chudým" k bydlení a pomůžou i bohatým kamarádům, takže win-win a sekeru zatáhnou další vlády :)


Naposledy upravil Dendroidka dne 23. 5. 2020 12:52, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
23. 5. 2020 10:34 Odeslat příspěvek
Je to teprv v Poslanecké sněmovně. Sněmovní tisk č. 866.
https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=866&CT1=0


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2020 13:10 Odeslat příspěvek
Díky za link, moc nepotěšil - čtu, že je včetně doplnění změň od 1. 1. 2021 (tedy ne 2022) a odpočty jsou bez náhrady nebo omezení jen na "běžící nemovistosti" nebo smlouvy uplně vyškrtnuty! :-O Viz "Platné znění s vyznačením změnů", strana 13, bod (3). To (zas) vláda něco prezentuje a něco jiného předkládá, anebo jsem se v tom jenom zamotala? To by byla celkem zrada hlavně pro ty, co daň platili např. vloni...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 5. 2020 16:28 Odeslat příspěvek
Predpokladam ze ti co budou kupovat postaru za kes je jim odpocet sumak.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 5. 2020 20:14 Odeslat příspěvek
Mrusnok píše
Je to teprv v Poslanecké sněmovně. Sněmovní tisk č. 866.
https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=866&CT1=0

diky, malo kdo dneska dokaze dat relevnatni a konkretni informace

na programu jsem to nenasel


Offline - Nadšenec Profil 
8. 7. 2020 12:49 Odeslat příspěvek
Tak změna.
Zrušení daně z nabytí nemovitosti PS schválila, ale zrušení odpočtu úroků z úvěru na vlastní bytovou potřebu nikoliv, pouze snížili limit z 300 000 ročně na 150 000 ročně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 9. 2020 21:45 Odeslat příspěvek
Tak dnes schváleno, teď novela míří na podpis prezidentovi (a to by měla být jen formalita).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 9. 2020 23:35 Odeslat příspěvek
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/d ... znnv-10931
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies