FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Zrušení daně z nabytí nemovitosti a odpočtu úroků

Offline - Diskutér Profil 
4. 5. 2020 14:04 Odeslat příspěvek
Klidně to může končit rokem 2029.pokud počítám od dna 2011 k tomu 18 let tak to plus mínus bude sedět ten cyklus. Mírný pokles může být teď a pak od 2022 další růst. Až strhující. Je možný že kupujících bude tak 40 procent současného stavu.
Dnes nedavaj banky už hypo když vám přijde na účet 25 na holou.
Je vidět že spousta joudu používá jen 1 banku.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
4. 5. 2020 14:06 Odeslat příspěvek
Souhlasím, že Kovanda není žádný prorok, ale s tím, že nemovitosti nakonec spíš zdraží, souhlasím. Myslím, že až se nastartuje pořádná inflace, tak se spousta lídí, kteří hotovost mají, bude snažit ji udat. Ale bude to spíš pro větší města.

A nebo taky ne... samozřejmě, tohle je těžká situace na přesné odhady :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 5. 2020 18:24 Odeslat příspěvek
Není sporu o tom že nemovitosti časem zdraží (pokud nebude válka,znárodnění nebo i ten virus). Vtip je ale v tom že než právě zdraží (2022-2023) tak se sází na to že v řádu měsíců až roku napřed zlevní(recese,druhá vlna...).

Takže šance kam s hotovostí snad budou.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 5. 2020 12:56 Odeslat příspěvek
Daň nám tedy nakonec zrušili, ale není mi pořád jasné, jak je to s odpočty. Je to už taky schválené, případně v jaké podobě? Co jsem našla, tak se o tom ještě pořád mluví a to konkrétně o smlouvách uzavřených po 1. 1. 2022. Ale při prefixaci se stane co? Prakticky vznikne nová úvěrová smlouva, často i u uplně jiné banky = to už bude bez nároku na odpočet?


Offline - Nadšenec Profil 
22. 5. 2020 13:56 Odeslat příspěvek
Zrušili? Nevšim jsem si, že by to parlament už schválil.

O refixu se bude asi rozhodovat až v textu zákona.

https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=ALBSBNHEEUL1


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2020 08:58 Odeslat příspěvek
Přiznávám, že jsem nezkoumala, jestli to už prošlo senátem + Zemanem, vycházela jsem ze záznamu tiskovky MinFin/vlády. Teď si ho pouštím znova a "vláda se dnes usnesla", takže to ještě může sabotovat/pokřivit vlastně úplně jakýkoliv článek schvalovacího procesu :)

Opozice proti této dani byla vždy (i ta, co ji zvedala :-)) ), nikdo (ani senátoři) si dnes nedovolí jít proti tomu, tak snad s tím půjde počítat... Jen ty odpočty asi nebudou tak "jisté". Popravdě moc nechápu, proč až od 1. 1. 2022, když zrušení daně má být hned, dokonce i zpětně. Ale zase když vidím, jak se všude rozhazuje... Pomůžou "chudým" k bydlení a pomůžou i bohatým kamarádům, takže win-win a sekeru zatáhnou další vlády :)


Naposledy upravil Dendroidka dne 23. 5. 2020 11:52, celkově upraveno 1


Offline - Nadšenec Profil 
23. 5. 2020 09:34 Odeslat příspěvek
Je to teprv v Poslanecké sněmovně. Sněmovní tisk č. 866.
https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=866&CT1=0


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 5. 2020 12:10 Odeslat příspěvek
Díky za link, moc nepotěšil - čtu, že je včetně doplnění změň od 1. 1. 2021 (tedy ne 2022) a odpočty jsou bez náhrady nebo omezení jen na "běžící nemovistosti" nebo smlouvy uplně vyškrtnuty! :-O Viz "Platné znění s vyznačením změnů", strana 13, bod (3). To (zas) vláda něco prezentuje a něco jiného předkládá, anebo jsem se v tom jenom zamotala? To by byla celkem zrada hlavně pro ty, co daň platili např. vloni...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 5. 2020 15:28 Odeslat příspěvek
Predpokladam ze ti co budou kupovat postaru za kes je jim odpocet sumak.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 5. 2020 19:14 Odeslat příspěvek
Mrusnok píše
Je to teprv v Poslanecké sněmovně. Sněmovní tisk č. 866.
https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=866&CT1=0

diky, malo kdo dneska dokaze dat relevnatni a konkretni informace

na programu jsem to nenasel


Offline - Diskutér Profil 
8. 7. 2020 11:49 Odeslat příspěvek
Tak změna.
Zrušení daně z nabytí nemovitosti PS schválila, ale zrušení odpočtu úroků z úvěru na vlastní bytovou potřebu nikoliv, pouze snížili limit z 300 000 ročně na 150 000 ročně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 9. 2020 20:45 Odeslat příspěvek
Tak dnes schváleno, teď novela míří na podpis prezidentovi (a to by měla být jen formalita).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 9. 2020 22:35 Odeslat příspěvek
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/d ... znnv-10931
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #
Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies