FinExpert.cz

Přihlásit se




Nabídky pro refinancování hypotéky vs. skutečnost

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 10. 2020 19:02 Odeslat příspěvek
Dobrý den

Na přelomu roku nám končí fixace a řeším refinancování hypotéky a to, zda se nám vůbec vyplatí. Zadal jsem dotaz do Google a zkouším hypotéční kalkulačky na webech bank, na jejichž základě si požádám o schůzku a jsem malinko zklamán.

V kalkulačkách zadám podrobně všechny údaje a obdržím nabídku. Na osobní schůzce vyplníme identické údaje a dostanu nabídku odlišnou a výrazně horší. Na můj dotaz, proč jsem dostal nabídku odlišnou a co udělat pro to, aby byla nabídka výhodnější, jsem dostal vyhýbavou odpověď, takže ve finále jen ztrácíme zbytečně čas.

Pro info: Patříme k takřka ideálnímu profilu zájemce o hypotéku. Nikdy jsme neměli žádný nesplácený úvěr, prakticky nemáme žádný stávající úvěr ani nyní. Naši novostavbu jsme financovali primárně vlastními prostředky a hypotékou jsme řešili pouze 40%, takže zástava je více než dostatečná. Stávající splátka hypotéky je ve výši cca 15% našich příjmů, takže ani v tomto problém nemáme, ale zaráží mne, že se na tyto informace ani v bankách neptají a jen se zeptají na výši stávajícího úvěru, jak dlouho chceme splácet, někde se zeptají na hodnotu nemovitosti a pak vyplivnou něco, co je třeba o 1% výše, než co nám nabídla online nabídka.

Poradíte, jak mohu postupovat? Mám zkoušet hledat nějakého finančního poradce? Mám hledat dále?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
25. 10. 2020 19:12 Odeslat příspěvek
Banku nejvíc zajímá výše úvěru.
Zbytek jim (hlavně u tebe) může být ukradený - splácet budeš bezproblémově (je to jen 40% = bude ti na tom hodně záležet) a když ne bezproblémů se na tebe zahojí = je tam vata 60%.
Takže pokud je ta hypo na 5 mio, tak máš ideální profil zájemce, jinak ....


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 10. 2020 19:38 Odeslat příspěvek
Tomu, že pro banku je zajímavý vyšší úvěr, rozumím. Já řeším 2,7m, takže žádná hitparáda, ale tím by už měl počítat online kalkulátor. Mluvím o tom, že zdržují nejen mne, ale také jejich pracovníky, kdaž tam někdo přijde s jiným cílem.


Offline - Diskutér Profil 
25. 10. 2020 19:46 Odeslat příspěvek
Zkus Monetu - Refinanso.cz.
Pokud se nic nezměnilo, tak tam tu inzerovanou sazbu fakt dostaneš.


Offline - Diskutér Profil 
25. 10. 2020 19:51 Odeslat příspěvek
A co se vybodnout na kalkulačky a obejít dvě tři banky přímo?


Offline - Nadšenec Profil 
25. 10. 2020 20:53 Odeslat příspěvek
Bud Refinanso, pripadne hypotecni poradce a nebo Fio (nespolupracuje s nikym).
BTW Normalne, ale prvni rekni (odraz se od toho co nabizi refinanso, treba), ze mas lepsi nabidku a jestli s tim dokazou neco udelat, z me zkusenosti Equa se ukazala jako bezzuba, kdezto Hypotecni banka (CSOB) sla na roven refinansa (rozdil +0.03 pb) (tezko rict, jestli hraje roli, ze mam Premium ucet, ale jen tam tocim obrat)


Offline - Diskutér Profil 
27. 10. 2020 21:40 Odeslat příspěvek
A na kolik dorovnala csob?


Offline - Nadšenec Profil 
28. 10. 2020 00:32 Odeslat příspěvek
1.79 bez pojisteni, fix na 6 let.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies