FinExpert.cz

Přihlásit se




Refinancování 2020/2021

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 12. 2020 10:05 Odeslat příspěvek
Zdravím, v dubnu 2021 mi končí fixace stávající hypotéky (1,79% úrok). Máte nějaké zkušenosti resp. reálné nabídky, které jsou teď banky ochotné nabízet. Moje stávající banka(RB) mi nabídla 1,89% na deset let...nevím, zdali má cenu řešit u jiné banky 0,1% rozdíl vzhledem k poplatkům, katastr a pod.
Co myslíte?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
16. 12. 2020 11:21 Odeslat příspěvek
To je sazba s nutností pojištění schopnosti splácet, nebo i bez pojištění?
A kolik chceš refinancovat? Je rozdíl, jestli milion, nebo 8 milionů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 12. 2020 11:59 Odeslat příspěvek
mi to prijde celkem jako fer nabidka...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 12. 2020 13:28 Odeslat příspěvek
Je to bez pojištění, to byla podmínka moje i pro jiné banky. Refinanc je cca 2 miliony... Spíše mi jde principielně o radu, zdali je to ok vzhledem k situaci ma trhu, kterou osobně neznám. Ano Moneta inzeruje 1,5 úrok na refinanc , ale člověk pak zjistí, že rpsn jen skoro 2.5%...vidim jen to, co je na webu...


Offline - Diskutér Profil 
16. 12. 2020 15:03 Odeslat příspěvek
To RPSN Monety je dáno tím pojištěním, bez něj to je 1,69 %, respektive 1,79 % u desetiletého fixu (a to je spolu s FIO asi nejlepší veřejná nabídka). Proto jsem se ptal. 0,1 % z dvou milionů je 2000 Kč a bude to postupně klesat, tj. přímé náklady refinancování se ti vrátí tak za 3 roky. Pak budeš v plusu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 12. 2020 15:32 Odeslat příspěvek
Kvuli desetine bych nerefinancoval - podle me i na to RB spoleha, ze to clovek nezrealizuje, pac by kolem toho mel behani, plus naklady na katastru apod.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 12. 2020 21:42 Odeslat příspěvek
Pokud nepotřebujete navýšit hypotéku nebo natáhnout/zkrátit splatnost, tak nechat u stávající banky. Nabídka je v podstatě na úrovni refinancování u nejlevnějších bank.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 12. 2020 00:38 Odeslat příspěvek
jinak refinanc znamena treba, zmenu na katastru, takze mozne spojene poplatky s puvodni kvintaci a poplatek na katastru to bude urcite 1x2000 nebo 2x2000 tedka nevim + vsechno okolo s tim spojene. :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies