FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Jak dostavět dům - hypoteka vyčerpaná

Offline - Inventář Profil 
20. 12. 2020 14:26 Odeslat příspěvek
Tak když má paní de facto 1,5 bytu navíc, tak zase není co řešit a má cenu si dům pořídit i za cenu hypotéky na pár let.

Ano, je problém, že něco jiného jsou rozpočet stavby, něco jiného pak skutečnost. Když jsem stavěl, tak to taky vyšlo o hodně dráž než rozpočet, snažil jsem se nešetřit zbytečně na vybavení. Naštěstí jsem ten rok vydělat skoro milion, takže jsem do stavby ty peníze průběžně pouštěl a nemusel se moc omezovat, udělalo se třeba i oplocení a pozemek a hypotéka se celá nakonec ani nevyčerpala.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
20. 12. 2020 17:34 Odeslat příspěvek
Je to nějaký problém bydlet v nezkolaudovaném domě?


Offline - Nadšenec Profil 
20. 12. 2020 17:49 Odeslat příspěvek
Zkus to.


Offline - Trvalý BAN Profil 
20. 12. 2020 17:57 Odeslat příspěvek
Nemám kde.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 12. 2020 08:04 Odeslat příspěvek
Jde to, akorát s poštou je problém.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 12. 2020 08:17 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
Je to nějaký problém bydlet v nezkolaudovaném domě?

Vůbec ne. Majitelé baráků v ulici K Václavu https://mapy.cz/s/molacunate je mají nezkolaudované hezky dlouho, protože je jaksi postavili jinak než v projektu... A ještě mají drzost chodit si stěžovat na obecní úřad, že kolem létají letadla :D .


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 12. 2020 09:30 Odeslat příspěvek
Jediny problém, co mě napadá, že asi nedostanou před kolaudací číslo popisné? Tím pádem by si tam asi nemohli přihlásit trv. pobyt nebo doručovací adresu?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 12. 2020 11:54 Odeslat příspěvek
Jj, číslo nedostanou. Oficiálně ani neexistují, nejsou tedy vedeny v KN jako stavby, pozemky pod nimi jsou stále orná půda... Docela se divím, že s nimi na obecním úřadě rovnou nevyrazí dveře.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 12. 2020 15:09 Odeslat příspěvek
Nema banka ve smlouve, ze kolaudace (souhlas nebo rozhodnuti) je jednou z podminek poskytnuti uveru? Aby s tim pak potencialne nebyl problem - banka urcite chce mit v zastave zkolaudovanou nemovitost.


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 12. 2020 17:26 Odeslat příspěvek
To by bylo jaksi nelogické ne? Hypotéka je poskytována v době, kdy dúm postaven není a nemůže tak mít logicky ani kolaudaci.


Offline - Diskutér Profil 
21. 12. 2020 18:20 Odeslat příspěvek
Tak obvykle jsou ve smlouvě i podmínky, které je nutné splnit do 2 až 3 měsíců po ukončení čerpání. Například že je nemovitost pojištěná a smlouva vinkulovaná ve prospěch banky, nebo že v katastru je zástavní právo banky na dané nemovitosti zapsáno na prvním místě. A v okamžiku, kdy ta nemovitost v katastru neexistuje, těžko na ní bude zástavní právo.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 12. 2020 09:52 Odeslat příspěvek
hgfdsa píše
To by bylo jaksi nelogické ne? Hypotéka je poskytována v době, kdy dúm postaven není a nemůže tak mít logicky ani kolaudaci.

vetsinou byva formulka typu do 3-6 mesicu od ukonceni cerpani hypo je potreba dolozit kolaudaci


Offline - Diskutér Profil 
23. 12. 2020 23:47 Odeslat příspěvek
Tak to u hypoteční banky jsem docerpal po roce a kolaudace byla až za 3 roky od docerpani.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 28 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies