FinExpert.cz

Přihlásit se




Odhad při "Refinancovaní" - hypo na víc?

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 10:09 Odeslat příspěvek
Jde reálně u české banky vzít hypotéku na "refinancování" jiné na víc peněz?

Např. vemu si hypotéku na byt za milion, provedu za půl milionu rekonstrukci a o půl milionu se zvýší předpokládaná tržní cena.

JDe reálně někde vzít hypotéku na 2M a tou splatit tu původní? Přičemž jako zástava bude furt jen ten byt?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 10:18 Odeslat příspěvek
Jenom pokud ta původní hypotéka na koupi bytu byla už před časem a mezitím vzrostla hodnota bytu třeba na dvojnásobek. Pak by to bylo možné. Nebo pokud dáte do zástavy druhou nemovitost.
Jinak počítejte, že to není možné. Banka nedá úvěr na vyšší částku než je hodnota nemovitosti (jedinou výjimkou je účel výstavba RD, kde někdy dávají až 120 %). Počítá se s budoucí hodnotou běžně do výše 80 %, případně do 90 % s vyšším úrokem. Takže jestli dnes koupíte za 1 mil. Kč a chcete dalších 0,5 mil. Kč na rekonstrukci, dostanete úvěr 1,350 mill. Kč při 90 % LTV. A to ještě banka nemusí započítat celých 0,5 mil. Kč z rekonstrukce do budoucí hodnoty, ale navýší hodnotu třeba jenom o 0,4 mil. Kč.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 10:26 Odeslat příspěvek
Já jsem myslel, že jsem to napsal dost jasně, asi ne, rekonstrukci za 0.5M provedu ze svého, ale následně při "refinancování" bych tohle chtěl zohlednit a vzít si tedy hypotéku na víc než byla ta původní + to stejné s tím, že vzroste tržní cena (to nazvu).

Zajímá mě, jestli to banky v ČR reálně dokážou a které.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 2. 2021 18:26 Odeslat příspěvek
Ano dá se vzít při refinancování nová hypotéka na vyšší částku, kde bude účelem refinancování zůstatku + zpětná úhrada provedené modernizace z vlastních zdrojů + banky dávají peníze "navíc" bez dokládání účelu kolem 30 % z objemu úvěru. Dohromady např. 950 tis. zůstatek + 500 tis. úhrada modernizace + 550 tis. peníze navíc.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 2. 2021 13:47 Odeslat příspěvek
Ptal jsem se na to v bance kde hypotéku mám a tam to neumí, jedine to přehodit jinam a zpátky k nim.


Offline - Přeborník Profil 
22. 2. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
DrholecR píše
Ano dá se vzít při refinancování nová hypotéka na vyšší částku, kde bude účelem refinancování zůstatku + zpětná úhrada provedené modernizace z vlastních zdrojů + banky dávají peníze "navíc" bez dokládání účelu kolem 30 % z objemu úvěru. Dohromady např. 950 tis. zůstatek + 500 tis. úhrada modernizace + 550 tis. peníze navíc.


No ale pořád ta nová banka i při refinancování musí zohledňovat ČNB "povolenou" maximální výši úvěru, resp. musíš se s půjčovanou částkou vejít do 80 % LTV, nebo ne?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
22. 2. 2021 21:40 Odeslat příspěvek
Tak jasně že musí být při 2 mil. hypotéce min. hodnota bytu 2,5 mil. Kč (80 % LTV) nebo 2,225 mil. Kč (90 % LTV). Nevím, jak se na takovou hodnotu chce dostat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 2. 2021 11:33 Odeslat příspěvek
Ptal jsem se ptal i jinde a taky to neumí (resp. max 20%).

Docela by mě zajímalo jestli to umí nějaká banka obecně, když už jsem teda vyloučil ty, které mě zajímaly primárně.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 2. 2021 13:44 Odeslat příspěvek
Ani si nejsem jistý, jestli to takhle funguje, tedy zaplatím reko za půl milionu a byt se o půl milionu zhodnotí. Co si tak matně pamatuji na odhadce před mnoha a mnoha lety, tak říkal, že se to sice započítá, ale jen částečně, tedy dáš půl míče a zhodnotí se to při odhadu třeba o 200k... Ale třeba tu má někdo nějakou nedávnou zkušenost, taky by mě to zajímalo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 2. 2021 13:49 Odeslat příspěvek
Jale tak o tom nic nepíšu, já píšu už o tom, že ten odhad mít budu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies