FinExpert.cz

Přihlásit se




Peníze na rekonstrukci

Offline - Návštěvník Profil 
1. 10. 2021 11:39 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
potřebuji zrekonstuovat byt a přemýšlím, jak řešit finance. Zatím jsem ještě nepoptávala kontrétní stavební firmy. Takže můj zatím hrubý odhat je 300K. Splácím hypo, kterou mám "chvilku", takže refinancování nehrozí. Přemýšlím o úvěru a teď jak na to?

Hypo jsem řešila přes hypotečního poradce, který jí sice vyřídil, ale jakmile byla podepsaná smlouva o úvěru, vyloženě se na mě vykašlal, takže jsem všechny dokumenty, které banka potřebovala, musela do banky dodat sama, i když mi na začátku tvrdil, že vše bude řešit on a já nebudu muset nikam chodit.

Takže přemýšlím, jestli má vůbec smysl takhle malý úvěr řešit přes poradce anebo si to oběhnout sama.
Nicméně přemýšlím, co by tak bylo výhodnější. Řěšit to přes stavební spořitelnu (stavebko aktuálně nemám, v lednu jsem jedno ukončila s tím, že jsem dostala i státní podporu za letošek)? Anebo nějaký úvěr na bydlení?

Co myslíte?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 10. 2021 08:12 Odeslat příspěvek
Teoreticky je možností více:
- navýšit stávající hypotéku
- refinancovat stávající hypotéku a současně navýšit úvěr
- vzít si další úvěr buď jako hypotéku (levnější) nebo bez zástavy nemovitosti (např. u stavební spořitelny)

Poradce by měl pomoci, měl by vědět, co která banka nabízí a zda se to vyplatí. Ale záleží, na koho narazíte.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies