FinExpert.cz

Přihlásit se




Prodej bytu a koupě jiného

Offline - Návštěvník Profil 
28. 12. 2021 11:06 Odeslat příspěvek
Zdravím, řešíme teď pro tchýni že se chce přestěhovat. Nyní má byt v vlastnictví v Lounech 3+1, sháníme jí byt který bude v Mostě 2+kk či 2+1 v naší blízkosti, vzhledem k tomu že už je sama a původní byt je v nejvyšším patře bez výtahu což ji už dělá problémy. Každopádně co řešíme je, jak vyřešit aby byt prodala a zároveň koupila nový a měla v starém bytě třeba 3 měsíce na vystěhování resp. případné provedení oprav v novém bytě? Rádi bychom se vyhnuli aby musela do dočasného pronájmu, zároveň u nás ubytována na delší období nemůže být.

1) Lze byt prodat tak, že smluvně bude ošetřeno že po zaplacení tam třeba ještě 3 měsíce může bydlet?
2) Dělají třeba realitky to že jí byt vyplatí a nechají ji tam bydlet po určitý čas?
3) Viděl jsem třeba u některé realitky že je možnost výměna bytu za byt, ale bojím se že by ji obrali o dost peněz, vzhledem k tomu že původní byt má hodnotu odhadem 2,5-3mil, možná i víc, zatímco nové byty se pohybují v rozmezí 1-2mil dle stavu a lokality. Tudíž plán je aby ji zbylo alespoň 800tis na případnou rekonstrukci, nové vybavení a něco do úspor k důchodu. Je má obava zbytečná? Obecně řadím realiťáky do stejné kategorie jako autobazaristy aneb velmi opatrně kolem nich.

Rád budu za každé rady a návrhy jak tuto situaci řešit.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 12. 2021 12:06 Odeslat příspěvek
ad1) Ja jsem treba kupoval byt a hypo jsem cerpal resp penize se posilaly 14.2. - pak jsem se snad po mesici stal vlastnikem - ve smlouve jsme meli, ze prodavajici se musi vystehovat do 30.6. a ze do te doby mi po prepsani bude platit najem 0kc + platit veskere energie - predani nakonec probehlo tusim 5.5. - pac prodavajici kupoval jiny byt a v tu dobu uz se tam mohl nastehovat - tzn. velmi podobna situace -> takze jde to velmi jasne specifikovat tou smlouvou s kupujicim tzn. jak presne to bude a co - kdyz.

ad2) realitky si delaji co chteji :-D -> ale viz bod 1 - pokud obe strany odsouhlasi nejakou smlouvu, tak se to podle ni bude ridit - pokud proste nejaky potencialni kupujici s tim souhlasit nebude, tak mu proste ten byt neprodas - easy.

ad3) no na realitaky pozor - je mezi nimi plno hajzlu - byt ja jsem treba potkal i fajn zenskou, kdyz bracha kupoval byt - ale zase to vse je jen o tech smlouvach - zda se na to pristoupi a zda je realne podle toho to cele udelat + pocitat s tim, ze se plno veci muze *****...

Obecne tenhle rychly prodej a zaroven koupe znamena vic problemu (ale ne neresitelnych). Vetsinou na to clovek lehce trati penize, pac jde s cenou prodavane nemovitosti niz nez normalne, pokud by na prodej mel treba rok.

Idealne nejaky znamy pravnik, co navrhne smlouvu nebo alespon zreviduje tu z realitky, pokud to pres ne chces/musis resit - oni tam mivaji hodne hovadin, ktere clovek treba ani nedokaze ovlivnit, tak aby pak nezbyly oci pro plac.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 10. 2022 13:46 Odeslat příspěvek
Dotaz - kupuji podíl v nemovitosti a zadávám návrh na vklad do katastru. V oddílu vlastnické právo se uvádí nabývaný podíl. Měl bych tam uvést podíl z celku nebo podíl z toho kupovaného podílu? Zjednodušeně - dva lidé vlastní dům napůl a já jednu půlku kupuji. Zadám tam 1/2 nebo nic, protože kupují celý díl od polovičního vlastníka? Chci se vyvyrovat toho, abych nekoupil polovinu té poloviny :)


Offline - Administrátor Profil 
12. 10. 2022 17:16 Odeslat příspěvek
1/2
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies